جراحی ابدومینوپلاستی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی)

امروزه ما کیفیت زندگی به زیبایی‌هایی هست که  مشاهده و تجربه می‌کنیم. میل بی‌انتهای افراد به زیباتر بودن و مشاهده زیبایی‌ها، باعث می‌شود تا گاهی در مقابل آینه از ظاهرشان رضایت چندانی نداشته باشند.‌ و ما خوشبختانه در عصری زندگی می‌کنیم که علم پزشکی هر روز پیشرفت می‌کند و روش‌های جدیدی را برای کاهش وزن و تناسب اندام کشف می‌کند. استفاده از این روش‌ها افراد را به رضایتمندی از ظاهرشان می‌رساند. یکی از این روش ها جراحی پلاستیک شکم است.

ابدومینوپلاستی یکی از شایع ترین روش های زیبایی در طی چندین دهه اخیر است که تحول عظیمی در عرصه جراحی پلاستیک و زیبایی به وجود آورده است. افزایش روز افزون متقاضیان انجام این نوع از عمل جراحی زیبایی ، توانسته آن را به شکل چشم گیری محبوب کند. امروزه با پیشرفت روش های کلینیکی نوین این هدف به راحتی قابل دستیابی است. یکی از راه های از بین بردن چاقی موضعی در ناحیه ی شکم جراحی ابدومینوپلاستی است.

خانم های که زایمان را تجربه کرده اند، به استقبال چنین جراحی  می روند، زیرا شکمی تخت و زیبایی که توقع دارند را برای شان به ارمغان می آورد.

انواع شکم برای عمل جراحی ابدومینوپلاستی در تهران

فهرست مطالب

ابدومینوپلاستی یا جراحی پلاستیک شکم

اگر شما شکمی بزرگ با چربی اضافه دارید و تمام روش های لاغری مثل رژیم و فعالیت های ورزشی را امتحان کرده اید عمل زیبایی شکم یکی از روش های رایجی است. که برای رسیدن به شکمی ایده آل به شما کمک می کند. جراحی زیبایی شکم انواع مختلفی دارد یکی از بهترین جراحی های زیبایی شکم برای رفع افتادگی و شلی پوست آن جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی است که در این جراحی با از بین بردن چربی ها و پوست اضافی و سفت کردن عضلات در دیواره شکم ناحیه ی شکم صاف بدون برآمدگی یا چین خوردگی خواهد شد.

اگرچه ممکن است لیپوساکشن را به همراه این جراحی برای از بین بردن چاقی شکم انتخاب کنید. اما ابدومینوپلاستی مانند لیپوساکشن نیست و با آن تفاوت دارد. چرا که هدف از لیپوساکشن فقط از بین بردن چربی است و در طی آن پوست شل یا عضلات شکمی ترمیم نمی شوند. حتی امکان دارد که پوست پس از لیپوساکشن به خوبی جمع نشود. و به حالت اول بر نگردد اما در ابدومینوپلاستی شکل ظاهری شکم به طور کلی تغییرکرده و این ناحیه باریک تر و زیباتر می شود.

در طی این جراحی ماهیچه های شکمی سفت شده پوست شل و چربی های اضافی خارج می شوند. و فرم کلی یک شکم بیرون زده اصلاح می شود و ناحیه ی شکم جلوه ی بهترو زیباتریی  پیدا می کند.

دلایل بد فرمی شکم

زمانی  علی رغم ورزش و رژیم غذایی به نتیجه دلخواه خود نمی رسد. جراحی زیبایی شکم یا همان ابدومینوپلاستی توصیه می شود. حتی بسیاری از افراد که وزن بدنی ایده آلی دارند. ممکن است شکم بیرون زده ای داشته باشند.

چاقی با افزایش سن
افزایش سن
چاقی ژنتیکی ( وراثت )
چاقی ژنتیکی ( وراثت )
چاقی و اضافه وزن در بارداری
بارداری
افزایش و کاهش وزن
افزایش و کاهش وزن

بهبود ظاهر شما با ابدومینوپلاستی زیبایی شکم

شکم سفت و خوش فرم یکی از معیارهای تناسب اندام بوده و تقریباً تمامی بانوان و آقایان تلاش می کنند تا با ورزش کردن و کنترل وزن به این مهم دست پیدا نمایند. اما برخی اوقات حتی با انجام این روش ها نیز نمی توان به زیبایی و تناسب اندام رسید. در این میان حتی افرادی با وزن نه چندان زیاد نیز می توانند شکم بیرون زده یا افتاده داشته باشند.

توضیح کامل روش و مراحل عمل ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یا جراحی پلاستیک شکم برای چه کسانی مناسب است ؟

انتظارات واقعی و منطقی از نتیجه عمل دارند.تمامی انسان هایی که از سلامت جسمی و روحی کاملی برخوردار هستند  و گواهی مبنی بر تایید سلامت خود از پزشک داشته باشند، می توانند از مزایای عمل ابدومینوپلاستی بهره مند شوند.افرادی که از چاقی شکم و پهلو و افتادگی و سلولیت پوستی رنج می برند، گزینه مناسبی برای این نوع جراحی هستند. و که کسانی که اضافه چربی دارند و افرادی که شکم بزرگ دارند.

همانطور که اشاره شد، ابدومینوپلاستی مناسب طیف گسترده ای از زنان و مردان است، از جمله:

 • افرادی که وزن قابل توجهی از دست داده اند و می خواهند پوست شل باقی مانده از تغییر وزن خود را از بین ببرند.
 •  
 • افراد مسنی که دارای ضعف در عضلات شکمشان می باشند.
 • کسانی که به دنبال رسیدن به اندام ایده آل و اصلاح فرم بدن خود هستند.
 • خانم هایی که بعد از بارداری دچار تغییر فرم در بدن و ناحیه ی شکم شده اند.

 نتایج حاصل از انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی نشان از افزایش کنترل و قدرت مثانه و عضلات شکمی و کاهش کمر درد نیز دارد.

 البته باید توجه داشت اگر شما خانمی هستید که هنوز قصد بچه دار شدن دارید. ممکن است. این جراحی برای شما مناسب نباشد. و احتمالا باید آن را تا بعد از مدت فرزندآوری به تعویق بیاندازید. چرا که در حین این جراحی عضلات شکمی شما سفت می شوند. و در صورت باردارشدن درآینده ممکن است. این عضلات از هم جدا شده و ایجاد فتق کنند.

جراحی ابدومینوپلاستی تهران

انواع تکنیک های ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی کامل یا فول تامی تاک

این جراحی برای افرادی مناسب می باشد که شکم آنها بسیار بزرگ و آویزان می باشد. در این روش، برش در ناحیه ی زیر شکم و در سرتاسر استخوان لگن انجام می شود. در حین انجام ابدومینوپلاستی کامل، ناف جابجا شده و پوست به طرف پایین کشیده می شود تا عضلات شکمی به صورت عمودی از استخوان زیر سینه تا قسمت پایینی لگن محکم شوند.

ابدومینوپلاستی کامل مناسب افرادی است که نیاز به بیشترین اصلاح و تغییرات در ناحیه ی شکم دارند. 

ابدومینوپلاستی کامل شامل موارد زیر می باشد:

 • انجام برشی بزرگ در سر تا سر زیر شکم، به موازات پهلو چپ به راست یا برعکس.
 • انجام برشی دیگر برای آزاد کردن ناف از بافت های اطرافش.
 • جداکردن پوست از دیواره شکمی.
 • همتراز و صاف کردن عضلات شکمی.
 • در آوردن چربی ها و پوست های اضافی.
 • تعبیه سوراخ جدیدی برای ناف و قرار دادن آن سر جای خود.
 • کشیدن و به هم رساندن پوست باقی مانده و بخیه کردن آن.
انواع تکنیک های ابدومینوپلاستی در تهران

در این عمل حداکثر مقدار اضافی پوست و چربی از شکم خارج می شود. این جراحی برای افرادی که مایل به تغییر فرم گسترده و از بین بردن چاقی ناشی از کاهش وزن زیاد یا حاملگی های متعدد هستند. مفید است. پزشک در طی عمل پوست و ماهیچه هایی را که نیاز به تغییر شکل و اصلاح دارند. مورد جراحی قرار می دهد.

همچنین برش هایی در اطراف ناف ایجاد می شوند. تا بافت های اضافی از این قسمت نیز خارج شوند. پزشک همچنین بعد از انجام عمل لوله هایی برای خارج کردن مایعات اضافی از ناحیه ی تحت عمل زیر پوست قرار می دهد. و بعد از چند روز آن ها را جدا می کند.

در عمل ابدومینوپلاستی  تا حد امکان برش ‏ها به صورتی انجام می‏ شود. که اسکاری باقی نماند. می ‏توانید در هنگام مشاوره با پزشک متخصص درباره چگونگی برش ‏ها و نواحی آن‏ها سوال بپرسید. این روش نیاز به یک بیهوشی عمومی دارد و به عنوان یک جراحی چند ساعته انجام می‏ شود.

جراحی ابدومینوپلاستی تهران

ابدومینوپلاستی جزئی یا مینی تامی تاک

این نوع از جراحی برای افرادی مناسب می باشد. که مشکل چربی اضافی و پوست افتاده و آویزان فقط در پایین شکم مشاهده می شود. در این تکنیک  جراح ابدومینوپلاستی برش بسیاری کوتاهی در ناحیه شکم ایجاد می شود. این جراحی  اغلب بر روی افرادی انجام می شود. که ذخایر چربی و موضع چاقی در آن ها در زیر ناف است. در طی این روش به احتمال زیاد ناف جابه جا نمی شود. و پوست شکم بین خط برش و ناف مورد جراحی قرار گرفته و مقدار اضافی آن جدا می شود.

مینی ابدومینوپلاستی شامل موارد زیر است:

 • ایجاد برش بزرگی سرتاسر زیر شکم.
 • جداکردن پوست از دیواره شکمی زیر ناف.
 • برداشتن چربی های اضافی.
 • بریدن پوست های اضافی.
 • کشیدن و به هم رساندن پوست دو طرف شکم و بخیه کردن آن.
انواع تکنیک های مینی ابدومینوپلاستی در تهران

این نوع عمل ممکن است به صورت دیگری با آندوسکوپ یک لوله بلند به همراه یک دوربین کوچک در انتها انجام شود. بسته به شرایط بدنی و عوامل دیگر، جراحی ممکن است دو ساعت به طول انجامد. همانند ابدومینوپلاستی کامل در ابدومینوپلاستی جزئی نیز ممکن است از لوله هایی برای خارج کردن مایعات اضافی بافت در این ناحیه استفاده شود.

مینی ابدومینوپلاستی بر روی از بین بردن پوست اضافی در ناحیه ی زیر ناف تمرکز دارد و برای افرادی که به دنبال شکل دادن و اصلاح فرم ناحیه ی زیر شکم خود هستند. و نیاز به تقویت عضلات شکمی ندارند. بهترین گزینه است. در این روش معمولا ناف جا به جا نمی شود. و سفت شدن عضلات کمتر است. برش ها کوچک ترند و در نتیجه جای زخم کوچک تر و دوره ی نقاهت کوتاه تر خواهد بود.

در صورتی که ابدومینوپلاستی همزمان با لیپوساکشن انجام شود. قطعا نتایج درخشان تری حاصل خواهد شد. این نکته را باید در نظر داشته باشید که ابدومینوپلاستی کمکی به رفع استرچ مارک ترک های پوستی نمی کند. اما با این حال می توان این انتظار را داشت که بهبود در ظاهر ناحیه ای که پوست اضافی برداشته می شود. مشاهده شود.

بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران

مزایا و فواید ابدومینوپلاستی

همان طور که در قسمت قبلی نیز به آن پرداختیم، هدف اصلی عمل ابدومینوپلاسیتی این است که چربی و پوست اضافی در اطراف شکم برداشته می‌شود. شکم را صاف، سفت و محکم تر می کند. اعتماد به نفس تان را بالا می برد. می توانید هر لباس جذابی که دلخواه تان است را بپوشید. احساس خوشایند و لذت بخش از بدنی جوان و زیبا و کاهش حجم و سایز چشمگیر از شکم و پهلو ها و در ادامه ی آن از بین رفتن ترک خوردگی های سطح شکم و استرایاها ، صاف شدن و فرم دهی به شکم از مزایای ویژه ی این روش است که می تواند زیبایی و جوانی را به شما هدیه دهد.

بین سالهای 2000 تا 2018 طبق گزارش انجمن جراحان پلاستیک آمریکا انجام جراحی ابدومینوپلاستی 89 درصد افزایش داشته که این آمار بسیار چشمگیر است. تقریبا تمام این عمل ها به دلایل زیبایی و نه درمانی انجام شده اند. اما انجام ابدومینوپلاستی علاوه بر اهداف زیبایی مزایای درمانی نیز به دنبال دارد. از جمله:

کاهش بی اختیاری ادرار

به دلیل زایمان طبیعی و بارداری یا بالا رفتن سن عضلات کف لگن خانمها ضعیف می شود. به همین دلیل این خانم ها دچار بی اختیاری ادرار هنگام سرفه  عطسه  ورزش یا حتی خندیدن می شوند. در بیشتر موارد. این مشکل  بدون جراحی درمان می شود. اما در مورد افرادی که به مراقبت بیشتری احتیاج دارند. مطالعات متعددی نشان داده است که ابدومینوپلاستی می تواند به بهبودی آن ها کمک کند.

در طی این عمل با استفاده از بافتی نرم در نزدیکی ناحیه لگن، انسدادی جزئی در مثانه  ایجاد می شود و از این طریق بی اختیاری در ادرار کاهش می یابد.

بهبود و اصلاح فرم شکم

پس از کاهش شدید وزن یا حاملگی های متعدد عضلات معده تحریک و متورم شده و رژیم یا ورزش به تنهایی نمی توانند کمکی به بهبود این وضع بکنند. ابدومینوپلاستی ماهیچه های ضعیف را محکم می کند. و ضمن از بین بردن پوست و چربی اضافی شکم را صاف کرده و تورم را از بین می برد.

ضعف عضلات شکمی غالبا با انحنای ستون فقرات به جلو یا عقب همراه است. بعد از عمل جراحی ابدومینوپلاستی به لطف عضلات سفت شده ستون فقرات می تواند. به حالیت اولیه ی خود باز گردد. این مورد  در تسکین انواع خاصی از کمر درد و بهبود وضعیت بدنی نیز نقش دارد.

بهبود فتق شکم

فتق شکمی زمانی رخ می دهد. که روده یا بافت شکمی از دیواره شکم جلو بزنند. عوامل زیادی در بروز این عارضه دخیل هستند. از جمله ضعف شکمی ناشی از کاهش وزن زیاد یا برخی ازجراحی ها. پس از یک بار ایجاد فتق شکمی، دوباره اتفاق افتادن آن رایج است. اغلب جراح با به کارگیری تکنیک های ابدومینوپلاستی به ترمیم فتق می پردازد. و دیواره شکم را برای جلوگیری از ایجاد دوباره ی آن تقویت می کند.

در این مورد ترکیب روش های مختلف در طی یک جراحی نه تنها بی خطر است. بلکه بسیار کاربردی است. زیرا می تواند هزینه های پزشکی و زمان بهبودی را کاهش دهد.

عمل ابدومینوپلاستی در تهران

اقدامات قبل از جراحی

قبل از عمل جراحی شکم، پزشک متخصص دستورالعمل های قبل از عمل را به شما می دهد. بسیار مهم است که از این دستورالعمل ها به دقت پیروی کنید تا بهترین نتیجه را از انجام جراحی بدست آورید.

اطمینان حاصل کنید که وعده های غذایی مناسب و کاملی دریافت می کنید. قبل از عمل سعی کنید رژیم غذایی سنگین نگیرید چرا که تغذیه مناسب نقش اساسی در بهبودی دارد.

به عنوان بخشی از مشاوره قبل از عمل نیز پزشک شما ممکن است دستور دهد که مصرف برخی از داروها و مکمل های غذایی خود را برای مدت معینی قبل و بعد از عمل متوقف کنید. فراموش نکنید که پزشک خود را در جریان مصرف دارو هایتان و مخصوصا دارو های رقیق کننده ی خون بگذارید.

 • انجام آزمایش‌های روتین قبل از عمل مانند‌CBC‌، قندخون، اوره، کراتینین، تست‌های انعقادی و سایر آزمایش‌ها طبق نظر جراح
 • داروهای خاصی را مصرف کرده یا طرز مصرف داروهای فعلی خود را تغییر دهید.
 • سیگار کشیدن واستفاده ازمحصولات تنباکوشامل مشتقات نیکوتین ، ادامس وسیگارهای الکترونیکی را مدتی قبل از جراحی ترک کنید 4)تا 6 هفته قبل از جراحی (،سیگار می تواند باعث تاخیردر ترمیم زخم ونکروزپوستی وعفونت قفسه سینه گردد.
 • از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب( Advil,Motrin,Aleve )و مکمل‌های غذایی و گیاهی )ویتامین E ،اسیدهای چرب امگا 3 وچای سبز) که ممکن است خطر خونریزی را افزایش دهند، اجتناب نمایید.
 • از مصرف قرص ضدبارداری 6 هفته قبل از جراحی خودداری وازیک روش جایگزین جهت کاهش خطر ترومبوزیا لخته خون استفاده شود.

مراقبت ها و عوارض بعد از ابدومینوپلاستی

مانند جراحی های دیگر، ابدومینوپلاستی نیز به مراقبت های ویژه ی بعد از عمل احتیاج دارد.

 1. پس از عمل تا چند روز لوله های مخصوص خروج آب بافتی از ناحیه ی شکم در بدن باقی می ماند. پزشک به شما نشان می دهد که چگونه از آن ها مراقبت کرده و نحوه ی تخلیه آن ها به چه صورت است.
 2. ممکن است جراح متخصص برای شما دارو های آنتی بیوتیک و ضد انعقاد را تجویز کند.
 3. حدود شش هفته یک گن یا شکم بند خواهید پوشید که به جلوگیری از ایجاد مایعات اضافی و حمایت از ناحیه ی تحت عمل کمک می کند.
 4. اگرچه دوره ی بهبودی در ابدومینوپلاستی جزئی معمولا کوتاه تر است، اما همچنان باید حداقل شش هفته از فعالیت شدید شامل هرگونه ورزش سخت یا بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
 5. چند روز اول بعد از عمل احتمالا شکم شما متورم خواهد شد و احساس درد و ناراحتی خواهید کرد که با استفاده از دارو های مسکن قابل کنترل است. بسته به نوع جراحی، ممکن است بعد از چند ساعت مرخص شوید و یا یک یا دو روز در بیمارستان بمانید.

عوارض ابدومینوپلاستی 

جراحی ابدومینوپلاستی نیز همانند سایر جراحی ها دارای عوارضی است که بهتر است قبل از جراحی شما از آن ها اطلاع داشته باشید.

زخم -خونریزی – عفونت -تجمع مایعات در بافت یا سروما – لخته شدن خون – تهوع یا تغییر در حواس – عوارض مربوط به بیهوشی -تغییر در رنگ پوست – تورم طولانی مدت – نکروز چربی  – کبودی – آمبولی هوا در حین تزریق سرم – بخیه زدن نا درست – درد های پیوسته

دوره ی نقاهت

مصرف آسپیرین و یا داروهای حاوی آسپیرین بعد از عمل، به منظور پیشگیری از خونریزی ممنوع می باشد.طول دوره نقاهت ، در هر فردی متفاوت است و قطعا افرادی که توان بدنی بالایی دارند، راحت تر این دوران را پشت سر خواهند گذاشت.

انجام کارها و فعالیت های سنگین و ورزش، به مدت حداقل شش هفته ممنوع می باشد. در طول دوره نقاهت، نباید فشاری به بخیه ها وارد شود.معمولا توصیه می شود فرد یک ماه بعد به محل کار خود برگردد تا بهترین نتایج حاصل شود.

در انتها عمل زیبایی. شکم، پانسمانی بر روی بخیه ها قرار می گیرد.پوشیدن گن مخصوص، علاوه بر کاهش توررم، از شکم تا زمان بهبود کامل بخیه ها محافظت می کند.

تفاوت لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یک جراحی زیبایی است. و برای درمان چاقی به کار نمی رود. این عمل در بیشتر موارد بر روی خانم هایی انجام می شود. که بعد از سزارین فرم طبیعی شکم خود را از دست داده اند و به دنبال اصلاح شکل بدن و زیبایی اندام خود هستند. بنابر این اگر قصد بارداری در آینده دارید. تصمیم دارید مقدار زیادی از وزن خود را از دست دهید. شاخص توده بدنی شما بیش از 30 است. و یا  یا یک بیماری مزمن دارید، پزشک به شما ابدومینوپلاستی را توصیه نمی کند.

همچنین جراحی لیپوساکشن برخلاف ابدومینوپلاستی در نواحی گسترده تری از بدن مانند پاها، بازو ها، ران ها و … قابل انجام است. لیپوساکشن با از بین بردن رسوبات اضافی چربی به بهبود فرم بدن و تغییر شکل این نواحی کمک می کند. این روش درمانی برای از بین بردن چاقی در ناحیه ی گسترده تری از بدن مناسب است و نتایج آن از درمان های غیر تهاجمی ماندگار تر و قابل پیش بینی تر است.

تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی در این است که لیپوماتیک برای افرادی مناسب است که دارای چاقی موضعی می باشند و ابدومینوپلاستی برای افرادی مناسب است که دارای شکم بزرگ و آویزان هستند.

هزینه های انجام ابدومینوپلاستی

هزینه جراحی ابدومینوپلاستی برای همه افراد و بیماران یکسان نیست. جراح با بررسی شرایط بیمار و مواردی که لازم است انجام شود، پس از معاینه و جلسات مشاوره، هزینه نهایی جراحی‌های ابدومینوپلاستی را به بیمار اعلام می کند.

از جمله مهمترین موارد تعیین کننده هزینه جراحی باید به هزینه بیهوشی، هزینه ازمایش، هزینه جراح متخصص، هزینه بیمارستان، قیمت گن و قیمت داروهای مصرفی بعد از عمل اشاره کنیم. 

البته همواره باید در نظر داشت که هزینه برای بدن  سلامت و زیبایی آن یک سرمایه گذاری بلند مدت است. و از این نظر هزینه های جراحی ابدومینوپلاستی مقرون به صرفه است.

سوالات متداول

ابدومینوپلاستی روشی برای کاهش وزن نیست و مناسب افرادی است که در نواحی پهلو و شکم، چاق هستند.

هزینه جراحی برای همه یکسان نیست و به عوامل مختلفی از جمله: هزینه بیمارستان یا مطب، بی هوشی، داروها، آزمایش ها و هزینه جراح بستگی دارد.ش

برای دریافت مشاوره و اطلاع از هزینه ابدومینوپلاستی با مشاوران مرکز زیبایی سپید تماس حاصل فرمایید.

افرادی که انتظار واقع بینانه داشته باشند. افرادی که از نظر جسمی و روحی در سلامت کامل به سر برند، افرادی که از چربی های اضافی اطراف شکم و پهلوی خود خسته شده اند. افرادی که به زیبایی و تناسب اندام خود اهمیت می دهند و …. کاندیدای مناسب جراحی آبدومینوپلاستی هستند. 

بله. جراحی ابدومینوپلاستی هیچ اثر منفی برای جنین نخواهد داشت. فقط باید بدانید که بعد از بارداری ممکن است دوباره ظاهر شکمتان نامطلوب شود.

 ابدومینوپلاستی یا تامی تاک یکی از جراحی های دائمی محسوب میشود. به شرطی که سبک زندگی شما سالم باشد. و به تغذیه رژیم و ورزش اهمیت دهید. تغذیه ناسالم بارداری و کاهش و افزایش وزن میتواند شما را به همان اندام پیش از عمل برگرداند.

این جراحی با توجه به میزان ومحل پوست اضافی و وضعیت عضلات جدار شکم ومیزان و محل چربی اضافی از 2 تا 6 ساعت طول خواهد کشید.

این جراحی برای کاهش وزن مناسب نیست و فقط شما شاهد کاهش سایز در ناحیه شکم خواهید بود.

آیا جای برش ها در جراحی ابدومینوپلاستی مشخص میشود؟

اصلی ترین اسکار در جراحی ابدومینوپلاستی در زیر شکم است که به طور معمول کاملا بهبود یافته و در زیر خط بیکینی پنهان می شود. در حالت برهنه اسکار ممکن است قابل مشاهده باشد که این موضوع بستگی به میزان دوره بهبودی اسکار دارد.
برش دوم در اطراف ناف، در امتداد لبه آن ایجاد می شود. این اسکار به طور طبیعی تمایل به ترکیب شدن با پوست اطراف ناف را داشته و درون انحنای طبیعی ناف پنهان می شود.

بله، پزشکان معمولاً با متخصص زنان و زایمان برای انجام عملی در رحم یا تخمدان که نیاز به برش دیواره شکم دارد، همکاری خواهند کرد. برای ترمیم فتق نیز، پزشکان اغلب با جراحان عمومی همکاری می‌کنند.

این رویکرد تیمی به بیمار اجازه می‌دهد که با یک بیهوشی و یک دوره نقاهت، دو عمل جراحی انجام دهد.

با سفت شدن عضلات، بیمار دچار ناراحتی می‌شود. با این حال، ما می‌توانیم این ناراحتی را با آرام‌بخش‌های عضلانی، داروهای غیر مواد مخدر مانند استامینوفن و در صورت لزوم داروهای مخدر مدیریت کنیم.

بهترین راه برای تعیین اینکه کدام گزینه درمانی برای شما مناسب است مشورت با پزشک است که یک برنامه درمانی شخصی را در اختیار شما قرار می‌دهد و پرسنل وی در هر مرحله از پیش درمانی، عمل و دوره نقاهت به شما کمک می‌کنند.

معمولا بیمارانی به سراغ ابدومینوپلاستی می روند که علاوه بر افتادگی و شل شدن عضلات شکم شده نیاز به حذف پوست و بافت اضافه شکم دارند در واقع در تعریف ابدومینو باید بگوییم که عمل زیبایی است که بر روی شکم به منظور کاهش چربی و پوست های اضافی در این ناحیه انجام می شود. اما در روش لیپوساکشن فقط افراد می توانند تا چربی های اضافه را حذف کنند.

نتیجه گیری

جراحی لاغری روشی مطمئن برای به دست آوردن دوباره ی سلامتی بدن محسوب می شود. البته جراحی لاغری انواع مختلفی دارد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارد. در صورتی که بیمار نیاز به انجام هر دو جراحی (ابدومینوپلاستی و لاغری) داشته باشد. جراحی لاغری باید قبل از ابدومینوپلاستی انجام شود. مزیت این امر این است که دیگر بیمار پس از ابدومینوپلاستی وزنی اضافه نکرده و شکمش دوباره بیرون نمی زند.

سخن انتهایی درباره مراکز معتبر جراحی ابدومینوپلاستی در تهران

هدف بسیاری از مراجعه‌کنندگان و افراد خواهان ابدومینوپلاستی ، تغییر اندازه و شکل بدن به شکل ‌ایده‌آل است. به همین دلیل است که باید در گام اول دقت زیادی در انتخاب مرکز زیبایی و در قدم بعدی دقت لازم برای انتخاب بهترین پزشک ابدومینوپلاستی را به عمل آورد. در راستای این امر بهتر است چندین گزینه را مدنظر داشته باشید و از چند مرکز معتبر بازدید کنید. قبل از جراحی حتماً مشاوره داشته باشید. فراموش نکنید که این عمل دارای نتایج بسیار ماندگاری است و با انتخاب درست  زیبایی و سلامتی را به خود هدیه خواهید داد. نحوه پاسخگویی مرکز درمانی در صورت بروز مشکل و عوارض جانبی بعد از انجام عمل نیز یکی از موارد مهمی است که باید حتماً از افرادی که در این کلینیک اقدام به انجام ابدومینوپلاستی کرده‌اند. پرسیده شود.

گام آخر و مکمل تمامی این موارد خود فرد است. در واقع انجام این عمل زیبایی در بهترین مرکز و زیر نظر بهترین پزشک تنها نیمی از راه است و بخش مهم‌تر آن رعایت نکات مراقبتی است تا عوارض در حد چشمگیری کاهش پیدا کند و نتایج مدنظر حاصل شود. تمام نکات مراقبت بعد از ابدومینوپلاستی نیز توسط پرسنل و پزشک در جلسات مشاوره به فرد آموزش داده خواهد شد.

همانطور که گفته شد شاید یکی از سوال افرادی که می خواهند این عمل را انجام دهند این است. که بهترین مرکز برای ابدومینوپلاستی در تهران کدام کلینیک است؟ مرکز زیبایی سپید با مجهزترین کلینیک ها و دستگاه ها و مجربت ترین افراد این اطمینان را به شما می دهد که بهترین عمل ابدومینوپلاستی در تهران را برای مراجعین انجام دهد.

بهترین مرکز برای لیپوماتیک تهران

چنانچه سوال یا نظری دارید در قسمت دیدگاه ها ثبت کنید تا در اولین فرصت پاسخ گوی شما باشیم.
همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر یا طرح سوالات خود در تمام ساعات از طریق تلگـــــرام یا واتـــساب با ما در ارتباط باشید.

09124957450

09394957487

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

فیسبوکتویتراینستاگرامتلگرام