جراحی پلاستیک لیفت ران یا تایوپلاستی

جراحی پلاستیک لیفت ران یا تایپلاستی

جراحی لیفت ران یا تایوپلاستی thighplasty عمل‌های زیبایی برای رفع شلی پوست و افتادگی ران است. معمولاً افراد مسن یا کسانی که برای کاهش وزن دچار شلی و چین خوردگی پوست در ناحیه ران ها شده اند برای لیفتینگ ران مناسب هستند. که می‌تواند تاثیراتی چشمگیر در زیبایی اندام داشته باشد. عمل زیبایی لاغر کردن ران، جراحی لیفت ران یا تایوپلاستی، عملی است که در آن جراح پلاستیک، پوست‌های اضافه و آویزان ناحیه ران را به همراه چربی‌هایی که در این قسمت وجود دارد، برمی‌دارد.  در این عمل با کشیدن پوست ران در این عمل زیبایی سبب می شود پوستی صاف و هموار داشته باشید و در نتیجه به تناسب اندام برسید.

فهرست مطالب

جراحی پلاستیک لیفت ران یا تایوپلاستی

جراحی زیبایی لاغر کردن ران  لیفت ران یا thighlift یا تایوپلاستی جزوعمل های زیبایی بشمار میرود جراحی زیبایی ران لیفت ران و لیفت بازو هم دو عمل پرطرفدار هستند.

 جراحی لیفت ران یا تایوپلاستی  عملی است که در آن جراح پلاستیک، پوست‌های اضافه و آویزان ناحیه ران را به همراه چربی‌هایی که در این قسمت وجود دارد، برمی‌دارد. این عمل تحت بیهوشی عمومی صورت می‌گیرد؛ چرا که انجام دادن عمل زیبایی لاغر کردن ران با برش‌های وسیع در این ناحیه همراه است.

لیفت ران یا جراحی زیبایی لاغر کردن ران، از عمل‌های  زیبایی پیکرتراشی یا فرم‌دهی به بدن است. این عمل، برای حذف مقدار زیادی از پوست و چربی‌های اضافه در ران و باسن طراحی شده است.  زیبایی لاغر کردن ران، با برش‌های طولانی همراه است و در نهایت، به ایجاد اسکارهای بزرگ در این ناحیه منتهی می‌شود.پوست و بافت‌های ناحیه ران که بعد از عمل زیبایی لاغر کردن ران باقی می‌مانند، برای صاف شدن، کشیده می‌شوند. در مواردی ممکن است عمل لاغر کردن ران همراه با عمل‌های زیبایی دیگری چون لیپوساکشن یا لیپوماتیک همراه باشد. اما در اصل، هدف این عمل، سفت کردن پوست و بافت‌های عمقی این ناحیه است.

چه زمانی باید از لیفت ران استفاده کنیم

اگر شما شل شدن و پوستی پوست بر روی ران خود ناراحت هستید.اگر به خاطر ران های سنگین در خرید و پوشیدن لباس مشکل داریداگر تمایل دارید رانهای شما متناسب تر و ظاهری و سفت تر داشته باشد.اگر شما تحت  جراحی چاقی یا کاهش وزن شدید قرار گرفتید.

جراحی لیفت ران توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

روش های لیفت ران

برای جراحی لیفت ران ها ۲ تکنیک جراحی اسکار کوتاه , جراحی اسکار عمودی وجود دارد. در هر دو روش جراح پلاستیک ممکن است از لیپوساکشن برای از بین بردن چربی های اضافی و کسب ظاهری صاف و خوش فرم تر استفاده شود.

 • جراحی اسکار کوتاه (جراحی مینی لیفت ران ) در روش اسکار کوتاه روی کشاله ران با استفاده از یک برش افقی یک سوم قسمت داخلی ران را می توان بهبود داد. این جراحی به مینی لیفت ران هم معروف است.
 • جراحی اسکار عمودی(جراحی لیفت ران ) در روش اسکار عمودی حجم پوست بیشتری برداشته شده و باعث بهبود افتادگی و شلی کل قسمت داخلی ران ها تا زانو ها است. نتایج تکنیک اسکار بهتر و قابل توجه تر خواهد بود.

انواع روش جراحی لیفت ران

سه نوع جراحی لیفت ران یا تایپلاستی وجود دارد:

 • لیفت داخلی ران که پوست بخش داخلی ران ها را هدف قرار می دهد.
 • لیت ناحیه میانی ران ها که پوست و چربی ناحیه بالایی داخل ران ها را هدف قرار می دهد.
 • لیفت دو طرفه ران ها که بر پوست ناحیه جلویی و بیرونی ران ها تمرکز دارد.

تایپلاستی داخلی و میانی به جراحی هایی گفته می شود که معمولاً به صورت سرپایی انجام می گیرند. ولی بیمار برای لیفت دوطرفه ران ها نیاز دارد که یک شب در بیمارستان بستری شود.

عمل لیفت ران در تهران

جراحی لیفت داخلی ران

در روش لیفت داخلی ران همان طور که از عنوان مشخص است، پوست قسمت داخلی ران تحت درمان قرار می گیرد. انجام این روش به افرادی که در اثر کاهش وزن زیاد به افتادگی پوست دچار شده اند، توصیه می شود. برش هایی که در این جراحی ایجاد می شود در ناحیه داخلی ران قرار داشته و به این خاطر محل زخم در زیر لباس پنهان خواهد شد. همچنین در بعضی مواقع به همراه لیفت میانی ران، لیپوساکشن نیز صورت می گیرد. این عمل زمان مشخصی ندارد و احتمال دارد قبل، در حین و یا بعد از جراحی انجام شود.

جراحی لیفت میانی ران

بر اساس این روش، در بخش بالایی از ناحیه میانی ران، مشکل افتادگی پوست برطرف می شود. برش های که در این روش ایجاد می شوند، از بخش های جلویی و بالایی ران آغاز شده و از قسمت داخلی آن رد می شود و در نهایت به پایین خطی که میان باسن و ران قرار دارد می رسد. انجام این روش به همراه بیهوشی صورت می گیرد.

جراحی لیفت خارجی ران‌ها

در این شیوه از لیفت ران، قسمت های کناری و جلویی ران ها برای درمان انتخاب می شوند. برش های مورد نیاز برای جراحی نیز در ناحیه بالایی ران ایجاد شده و سعی جراح بر این است که آن ها را بر روی خط لباس زیر و در امتداد آن به وجود آورد تا زخم حاصل از جراحی پیدا نشود. در شرایطی امکان دارد این لیفت با لیپوساکشن نیز ترکیب شود و یا به صورت همزمان با لیفت باسن صورت گیرد.

بهترین جراح برای لیفت ران در تهران

کاندیدای مناسب برای عمل لیفت ران

کسانی که دچار کاهش وزن شدید شده اند ( همچون بیمارانی که تحت جراحی چاقی قرار گرفته اند) بهترین داوطلبان جهت روش اسکار عمودی یا جراحی لیفت ران محسوب می شوند. به دلیل این که مشکل شل شدگی و افتادگی پوست ران این بیماران در تمام طول ران است. این نوع عمل جراحی را می توان بر روی همه سنین اجرا نمود. برای انجام این عمل افراد باید کاملا سالم باشند.

گزینه‌های مناسب برای انجام عمل زیبایی ران عبارت هستند از

 • افرادی که دارای ثبات وزن هستند.
 • افرادی که از نظر جسمی سالم بوده و به عبارت بهتر، مبتلا به بیماری‌هایی که در فرآیند جراحی لیفت ران اختلال ایجاد می‌کنند، نیستند.
 • افرادی که ران‌هایشان شکل خورجینی داشته و یا افتاده و شل شده باشد.
 • افرادی که ران‌های آن‌ها به صورت نامتناسب، بزرگتر از بالاتنه‌شان می‌باشد.
 • افرادی که مبتلا به اعتیاد و مصرف سیگار نیستند و از نوشیدنی‌های الکلی استفاده نمی‌کنند.
 • کسانی که دارای بافت‌های نرم اضافی در بخش‌های داخلی و خارجی ران خود هستند.
 • کسانی که علی‌رغم انجام ورزش‌های منظم و رعایت کردن رژیم‌های غذایی، قادر به کاهش وزن و از بین بردن چربی‌های بدن‌شان نیستند.
 • افرادی که از انتظارات واقع بینانه از نتایج عمل برخوردارند.
 • افرادی که از سبک زندگی سالمی برخوردارند.

نکات قبل از جراحی لیفت ران

قبل از انجام عمل لیفت ران با در یک جلسه با پزشک جراح پلاستیک مشاوره خواهید داشت. در این جلسه شما باید انتظارات خود از انجام عمل تایوپلاستی بیان کنید. پزشک یکسری نکات قبل از عمل به شما توصیه میکند.

به مدت ۲ هفته قبل از عمل تایوپلاستی مصرف سیگار و مشروبات الکلی را قطع کنید. اگر همچنان به سیگار کشیدن ادامه میدهید جراحان از انجام عمل صرف نظر می کنند. از مصرف داروهای رقیق کننده ی خون  ضدالتهاب و مکمل‌های گیاهی خود داری کنید. معاینه و انجام آزمایشات لازم برای انجام جراحی ران اگر دارو خاصی را مصرف میکنید حتما به پزشک گزارش دهید، چرا که ممکن است پزشک تغیراتی در نحوه مصرف آنها به شما توصیه کند.

از مصرف آسپرین، داروهای ضدالتهاب و مکمل‌های گیاهی خودداری کنید، چرا که می‌توانند موجب افزایش خونریزی شما در جراحی بشوند.

جراحی لیفت ران ممکن است در یک مرکز جراحی خصوصی، کلینیک مجهز به امکانات عمل و یا در بیمارستان انجام شود. در صورتی که جراحی لیفت ران برای شما به صورت سرپایی انجام می‌شود (به این معنا که بعد از جراحی در بیمارستان یا کلینیک بستری نمی‌شوید) حتما از قبل هماهنگی‌های لازم را انجام دهید که یک نفر شما را تا کلینیک برساند و همراه شما باشد و سپس شما را از کلینیک به خانه برساند و همچنین حداقل یک شب بعد از جراحی کنار شما بماند.

 

دوران نقاهت بعد از جراحی

بعد از جراحی کبودی، تورم و زخم در ناحیه نیز  مشاهده می شود. نیاز است که از گن های فشاری برای ناحیه ران ها استفاده شود تا تورم را کاهش داده و سرعت ترمیم را افزایش دهد. در برخی موارد از لوله هایی برای تخلیه مایعات و خون های اضافه استفاده می شود و از احتمال عفونت کاسته می شود.

ظرفه دو هفته بعد از عمل  بخیه ها کشیده می شوند. داروهایی برای کنترل درد و تورم برای بیمار تجویز می شود که طبق دستور پزشک باید مصرف گردند. 48 ساعت بعد از جراحی می توان استحمام نمود. بیمار بعد از 7 تا 10 روز می تواند به محل کار خود برگردد.

نتایج جراحی لیفت ران

نتیجه کلی عمل به محض خاتمه درمان قابل رویت است، اما برای این که نتایج دقیق آن را ببینید، می بایست تورم و کبودی قسمت جراحی شده کاهش یابد. بعد از جراحی، ران های شما خوش فرم و باریک خواهد شد که با کمر شما متناسب تر است. پس از انجام عمل جراحی زیبایی، شما باید به دنبال خرید لباس های سایز خود باشید، چرا که لباس های قبلی دیگر اندازه شما نخواهد بود. به این ترتیب، کمد لباس هایتان را با خرید لباس های زیبا، متحول نمایید. اگر شما بتوانید وزن خود را ثابت نگه دارید، پشت سر هم ورزش انجام دهید و از رژیم غذایی سالم تری بهره مند شوید، نتایج جراحی لیفت ران تا طولانی مدت ثابت خواهد بود. با بالا رفتن سن، طبیعتا پوست ران ها مجدد مقداری سفتی خود را از دست خواهند داد، اما قسمت بزرگی از تغییرات ایجاد شده ناشی از این جراحی، کاملا دائمی بوده است .

هزینه انجام جراحی لیفت ران

هزینه جراحی لیفت ران بستگی به این دارد که از کدام روش برای جراحی استفاده شود. گاهی اوقات برای دستیابی به نتایج بهتر از ترکیب دو عمل لیفت ران و لیپوماتیک لیپوی ران پا به صورت همزمان استفاده می شود؛ به همین دلیل هزینه جراحی لیفت ران متغیر است. هزینه جراح با توجه به مهارت و سابقه او در جراحی زیبایی و همچنین مکانی که عمل جراحی در آن انجام می شود، متفاوت خواهدبود. هزینه هایی که برای این عمل ایجاد می شود، شامل موارد زیر است

هزینه آزمایشات ، هزینه جراح پلاستیک و زیبایی ، هزینه بیهوشی ، هزینه دارو ، هزینه لباس ها در بیمارستان و اتاق عمل ، هزینه بیمارستان (بیمارستان دولتی یا خصوصی)

سخن انتهایی درباره مراکز عمل تایوپلاستی معتبر در تهران

هدف بسیاری از مراجعه‌کنندگان و افراد خواهان جراحی لیفت ران یا تایوپلاستی، تغییر اندازه و شکل بدن به شکل ‌ایده‌آل است. به همین دلیل است که باید در گام اول دقت زیادی در انتخاب مرکز زیبایی و در قدم بعدی دقت لازم برای انتخاب بهترین پزشک جراح لیفت ران را به عمل آورد. در راستای این امر بهتر است چندین گزینه را مدنظر داشته باشید و از چند مرکز معتبر بازدید کنید. قبل از جراحی حتماً مشاوره داشته باشید. فراموش نکنید که این عمل دارای نتایج بسیار ماندگاری است و با انتخاب درست ، زیبایی و سلامتی را به خود هدیه خواهید داد. نحوه پاسخگویی مرکز درمانی در صورت بروز مشکل و عوارض جانبی بعد از انجام عمل نیز یکی از موارد مهمی است که باید حتماً از افرادی که در این کلینیک اقدام به انجام جراحی لیفت ران کرده‌اند، پرسیده شود.

گام آخر و مکمل تمامی این موارد، خود فرد است. در واقع انجام این عمل زیبایی در بهترین مرکز و زیر نظر بهترین پزشک، تنها نیمی از راه است و بخش مهم‌تر آن رعایت نکات مراقبتی است تا عوارض در حد چشمگیری کاهش پیدا کند و نتایج مدنظر حاصل شود. تمام نکات مراقبت بعد از جراحی لیفت ران نیز توسط پرسنل و پزشک در جلسات مشاوره به فرد آموزش داده خواهد شد.

همانطور که گفته شد شاید یکی از سوال افرادی که می خواهند این عمل را انجام دهند این است. که بهترین مرکز برای لیفت ران تهران کدام کلینیک است؟ مرکز زیبایی سپید با مجهزترین کلینیک ها و دستگاه ها و مجربت ترین افراد این اطمینان را به شما می دهد که بهترین عمل تایوپلاستی یا لیفت ران در تهران را برای مراجعین انجام دهد.

چنانچه سوال یا نظری دارید در قسمت دیدگاه ها ثبت کنید تا در اولین فرصت پاسخ گوی شما باشیم.
همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر یا طرح سوالات خود در تمام ساعات از طریق تلگـــــرام یا واتـــساب با ما در ارتباط باشید.

09124957450

09394957487

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

فیسبوکتویتراینستاگرامتلگرام