جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

امروزه افراد جویای زیبایی به دنبال جراحی بینی هستند طرفداران بسیاری به خصوص در میان خانم ها به خود اختصاص داده است. در حال حاضر جراحی بینی فانتزی یا عروسکی نیز مورد توجه برخی از خانم ها قرار گرفته است. بینی تنها عضو برجسته صورت می باشد، لذا وجود تناسب بین بینی و سایر اعضای صورت نقش موثری در زیبایی چهره ایفا می کند. در صورتی که ایراداتی در ظاهر بینی موجود باشد تناسب چهره را بر هم زده و زیبایی صورت فرد را تحت تاثیر قرار می دهد.اما این جراحی با مدل های گوناگون یعنی با مدل طبیعی، نیمه فانتزی و فانتزی انجام می شود. در این مطلب تصمیم داریم تا با ویژگی های بینی فانتزی یا بینی عروسکی بیشتر آشنا شویم و بهترین جراح بینی فانتزی در تهران را معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

عمل جراحی بینی فانتزی یا عروسکی

جراح بيني قبل از عمل باید با توجه به استانداردهای بینی مانند پهنای بینی، تناسب آن با سایر اجزای صورت، ارتفاع بینی، فاصله بینی و لب بالا و … نتیجه جراحی را برای بیمار آنالیز کند. در جراحی بینی با نتیجه فانتزی که در اصطلاح عامیانه عروسکی نامیده می‌شود، تمرکز بیش‌تر روی نوک بینی است. زمانی که زاویه بین نوک بینی و نوک لب بالایی 90 تا 100 درجه باشد با یک بینی سربالا یا عروسکی یا فانتزی مواجه هستیم. اگر این زاویه از 105 بیشتر شد آنوقت با بینی خوکی مواجه خواهیم بود. بینی فانتزی نسبت به بینی معمولی به میزان بیشتری باریک و کوچکتر است.

در عمل بینی فانتزی بینی به میزان قابل توجهی کوچک می شود و در نمای نیم رخ قوس و انحنای زیادی ایجاد می شود، ارتفاع بينی در زاویه نیم رخ در بینی فانتزی حالت سر بالایی به خود می گیرد.

نکاتی در مورد جراحی بینی فانتزی

فرادی که دارای بینی استخوانی هستند و اجزای صورت‌شان‌ کوچک است، نتیجه بهتری از جراحی بینی با نتیجه فانتزی خواهند گرفت.

بینی‌هایی که بافت و غضروف مستحکم و پوست نازکی دارند، نتیجه جراحی، موفق‌تر خواهد بود.

عمل بینی فانتزی به‌دلیل کوچک‌ و ظریف‌شدن بینی بیش‌تر مورد پسند خانم‌ها می‌باشد. اما تعداد آقایانی که برای عمل بینی فانتزی مراجعه کرده‌اند کم نبوده است.

چه افرادی کاندید مناسب برای جراحی بینی فانتزی هستند ؟

 • افرادی که بینی های آن ها دارای پوستی نازک باشد.
 • کسانی که غضروف و بافت بینی آن ها محکم است.
 • اشخاصی که بینی آن ها استخوانی است.
 • کسانی که بینی غضروفی دارند.
 • افرادی که صورت آن ها کوچک می باشد.

ویژگی هایی بینی فانتزی

آنچه كه در بين مردم به عنوان جراحی بینی فانتزی شناخته می شود ، یکی از مدل های جراحی زیبایی بینی می باشد که از ویژگی های ذیل برخوردار است :

 • بينی دارای سایزی بسیار کوچک است.
 • از نیم رخ قوس زيادی در آن دیده می شود.
 • نوک بینی های فانتزی بيش از اندازه رو به بالا می باشد.
 • این بینی ها سوراخ های خیلی کوچکی دارند.
 • تیغه بینی های فانتزی بسیار نازک می باشد.

جراحی بینی فانتزی بیشتر در میان خانم ها محبوبیت دارد و عمده طرفداران آن را بانوان تشکیل می دهند ، اما لازم به ذکر است که چنين طبقه بندی تحت عناوین بینی فانتزی ، نیمه فانتزی و طبیعی در منابع علمی وجود ندارد ، اگرچه با توجه به رايج شدن اين اصطلاحات تا حدود زيادی برای ارتباط بین پزشک و مراجعه کننده و آگاهی پزشک از نوع سلیقه بیمار کمک کننده می باشد.

مزایای جراحی بینی فانتزی

بینی فانتزی در صورت تناسب اجزای صورت با بینی و تایید پزشک می تواند از زیبایی و ظرافت بیشتری نسبت به بینی طبیعی برخوردار باشد.

این مدل بینی ایده آل افراد دارای بینی های استخوانی با پوست نازک هستند.

تفاوت جراحی بینی فانتزی و طبیعی

مهم­‌ترین تفاوت­‌های جراحی بینی طبیعی با بینی فانتزی زاویه نوک بینی و لب است. در جراحی بینی فانتزی زاویه نوک بینی با لب بالا بیش‌تر از مدل بینی‌های طبیعی است. در مدل نتیجه جزاحی طبیعی، بینی از نیم‌رخ حالت سرسره‌ای ندارد و قوسی در آن دیده نمی‌شود اما در مدل فانتزی این موضوع مشهود است.

همچنین میزان سر بالا بودن بینی نیز در مدل فانتزی بیش‌تر است. سایز بینی در مدل فانتزی معمولا بیش‌تر کوچک می‌شود و شکل عروسکی می‌گیرد. در مدل طبیعی کسی که بعد عمل اولین بار شما را می‌بیند ممکن است حتا متوجه نشود شما سابقا بینی خود را عمل کرده‌اید.

مراحل انجام جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی به طور کلی به دو روش باز و بسته انجام می شود. در روش باز، برش کوچکی روی کلوملا (فاصله بین دو سوراخ بینی) ایجاد می شود و جراح دسترسی کاملی به ساختمان بینی دارد و به همین دلیل جراحی با ظرافت و دقت بیشتری انجام خواهد شد.

جراحی بینی به روش بسته تنها با بالا بردن پوست بینی و از طریق سوراخ های انجام می شود. در این جراحی به کمک ابزار مخصوص سوراخ های بینی بازتر می شود و سپس جراح بدون ایجاد برش در ناحیه بیرون بینی، جراحی را انجام می دهد.

برای انجام جراحی بینی فانتزی هر دو روش قابل انجام است. اما روش جراحی باز بهتر است زیرا در این مدل که کل بینی توسط جراح دستخوش تغییرات خواهد شد بهتر است که جراح دسترسی بیشتری داشته باشد تا کار از ظرافت بیشتری برخوردار شود. در نتیجه جراحی به روش باز مزایای بیشتری نسبت به روش بسته در این مدل بینی دارد.

اقدامات قبل از جراحی بینی فانتزی

رعایت اقدامات قبل از عمل بینی فانتزی در کسب نتایج بهینه از رینوپلاستی تاثیر چشمگیری دارد و افراد می توانند با رعایت این اقدامات تجربه خوبی را از رینوپلاستی کسب کنند.

متقاضی جراحي بيني فانتزي می بایست قبل از عمل بینی مراقبت های ذیل را رعایت نماید :

 • خواسته ها و انتظارات خود از این جراحی را در جلسه مشاوره به طور کامل برای بهترین جراح بینی بازگو نماید.
 • باید از جراحی بینی فانتزی انتظارات واقع گرایانه ای داشته باشد.
 • آزمایش هایی که جراح بینی تجویز می کند را باید دقیقا انجام دهد.
 • مصرف آسپرین و داروهایی که حاوی آن هستند مانند پروفن را حداقل  به مدت 2 هفته قبل از عمل بینی فانتزی قطع نماید ، زیرا مصرف این نوع داروها منجر به مختل شدن گردش خون و افزایش ریسک خونریزی می شوند.
 • از مصرف سیگار و مواد مخدر نیکوتین دار از 2 هفته قبل از عما دماغ فانتزی به طور کامل اجتناب نماید.
 • مصرف نوشیدنی های حاوی الکل برای متقاضی جراحی بینی عروسکی ، حداقل به مدت 2 هفته قبل از جراحی ممنوع می باشد.

اقدامات ضروری قبل از جراحی بینی فانتزی

 • فرد می بایست در صورت مصرف داروهای خاص حتما این مسئله پیش جراحی به اطلاع جراح بینی برساند.
 • در صورتیکه متقاضی جراحی بینی فانتزی به بیماری خاصی اعم از بیماری های قلب – عروقی و غیره مبتلا باشد ضروری است که آن را با پزشک خود در میان بگذارد.
 • خوردن و نوشیدن هر نوع ماده غذایی و  نوشیدنی حداقل به مدت 8 ساعت قبل از عمل ممنوع می باشد.
 • فرد در روز عمل می بایست حتما ناشتا باشد.
 • چهره خانم ها در روز عمل باید فاقد هر گونه آرایش باشد.
 • استفاده از وسایل فلزی و هرگونه زیورآلات در روز عمل بینی فانتزی برای بیماران ممنوع است.
 • ترجیحا لباس های آزاد و بدون دکمه بپوشد تا پس از عمل در پوشیدن لباس دچار مشکل نشود.
 • فرد باید در روز عمل جواب آزمایشات انجام شده و سایر مدارک پزشکی لازم را همراه خود داشته باشد.
 • متقاضی جراحی زیبایی بینی باید حداقل نیم ساعت قبل از عمل به اتفاق یک همراه در محل جراحی حضور یابد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی فانتزی

 • مصرف منظم داروهایی که جراح بینی تجویز کرده است.
 • رعایت رژیم صحیح غذایی و شروع برنامه غذایی با مایعات و پرهیز از خوردن غذاهای سفت
 • پرهیز از خیس نمودن پانسمان بینی ، به دلیل پیشگیری از بروز تورم در بینی
 • قرار دادن دو بالشت در زیر سر در مواقع استراحت
 • پرهیز از فین کردن
 • اجتناب از مصرف الکل و استعمال دخانیات حداقل به مدت 2 هفته بعد از جراحی

رعایت موارد مذکور منجر به تسریع روند بهبودی شده و دستیابی به نتیجه قابل قبول از جراحی بینی فانتزی را افزایش می دهد. 

توجه داشته باشید بعد از جراحي بيني فانتزي نیز مانند تمامی جراحی های بینی ، نوک بینی به مدت حداقل 6 ماه متورم خواهد بود ، بنابراین برای مشاهده نتیجه قطعی جراحی می بایست حداقل به مدت یکسال صبر کرد.

عوارض عمل بینی فانتزی

افراد متقاضی برای انجام رینوپلاستی بهتر است بدانند که اولین کاربرد بینی برای تنفس ایت نه صرفا برای زیبایی، بنابراین در صورتی که به جراح بینی فانتزی اصرار به کوچک کردن بیش از حد بینی کنند ممکن است در تنفس دچار شکل شوند.

از دیگر عوارض عمل دماغ فانتزی می توان به کبودی ، تورم و غیره اشاره کرد که امری طبیعی بوده و به مرور زمان از بینی می رود و جای هیچ نگرانی نیستو

فقط برای جلوگیری از بروز هر گونه عارضه ای پس از جراحی زیبایی بینی فانتزی ، به یک جراح بینی خوب و مجرب مراجعه کنید و تمامی نکاتی که ایشان مطرح می کنند را طی فرایند جراحی رعایت کنید.

سوالات متداول درباره عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی اصولا برای افرادی که دارای بینی استخوانی با انحراف هستند، ایده آل است. برای بینی های گوشتی توصیه به عمل بینی طبیعی میشود.

 

جراحی بینی فانتزی برای افرادی مناسب است که دارای بینی استخوانی با پوست نازک هستند زیرا پوست نازک بینی و غضروف های قوی باعث می شود که ظرافت بعد از عمل به خوبی قابل مشاهده باشد. همچنین افرادی که دارای اجزای صورت در اندازه های کوچک و ظریف هستند مناسب این عمل هستند.

افراد دارای بینی گوشتی با پوست ضخیم کاندیدای مناسب این نوع عمل نیستند. زیرا ضخامت بالای پوست باعث عدم نمایش ظرافت های جراحی می شود در نتیجه جراح ناچار است بینی را بیش از اندازه بینی های استخوانی بتراشد که این کار عوارض زیادی را در پی خواهد داشت.

آقایان و افراد دارای اجزای درشت صورت نیز کاندید مناسب این نوع جراحی نیستند. زیرا بین اجزای صورت تناسب برقرار نخواهد شد و این از لحاظ زیبایی شناسی و سلامت مورد تایید نیست.

کلا ورم حاصل از عمل بینی بین 2 هفته تا 2 ماه بعد از عمل، کاملا میخوابد و نتیجه عالی بعد از گذشت 6 ماه بعد عمل بینی قابل مشاهده است.

 

بحث داغی که اخیرا مطرح میشود، تقابل بینی نیمه فانتزی و طبیعی است. پاسخ به این سوال بسیار واضح است: عمل بینی با توجه به نوع و مدل چهره هر فرد متفاوت است. اما بطور کلی برای آقایان عمل بینی طبیعی توصیه میشود و برای بینی بانوان، جراحی زیبایی نیمه فانتزی.

 

پاسخ به این پرسش در هر سایتی، به نوعی تعریف از خود است. اما با توجه به مطالبی که در مقاله انواع مدل های بینی عرض کردیم، شما میتوانید بهترین جراح بینی نیمه فانتزی را برای خود انتخاب کنید. کلینیک تخصصی تهران بیوتی نیز با پشتوانه سابقه 20 ساله دکتر طباطبایی و تعدد جراحی های بینی موفق، در خدمت شماست.

 

در خصوص جراحی بینی فانتزی نمی توان هزینه مشخصی را مشخص کرد. با انجام معاینات و جلسات مشاوه هزینه کاملا مشخص می شود. هزینه جراحی بینی فانتزی بستگی به:

 • آزمایشات اولیه
 • دستمزد جراح
 • داروهای بعد از عمل
 • موقعیت جغرافیایی کیلنیک

و بسیاری از موارد دیگر دارد.

بهترین جراح بینی فانتزی در تهران

افرادی که خواستار بینی های فانتزی می باشند پس از انجام این جراحی در صورتی که از ظاهر بینی های خود ناراضی باشند و تصمیم به عمل ترمیمی بینی خود بگیرند، عمل جراحی ترمیم در این افراد بسیار مشکل تر از عمل اولیه است زیرا در جراحی بینی از نوع فانتزی، بینی بسیار کوچک شده است و در جراحی ترمیمی بینی جراح کار مشکلی را در پیش رو دارد.

بنابراین به شما دوستان عزیز تهرانی توصیه می شود بهترین جراح بینی فانتزی در تهران را انتخاب کنید تا جراحی موفقیت آمیزی داشته باشید و انتظاراتتان از جراحی بینی فانتزی برآورده شود.

بینی های فانتزی بسیار کوچک و دارای نوک تیز و سربالا و قوس می باشند. بینی های عروسکی و یا فانتزی سوراخ های کوچک و تیغه بسیار نازکی دارند که با ظرافت و دقت بسیار بالای جراحی می شود. این نوع از جراحی نیازمند به مهارت بالای جراح دارد. مرکز زیبایی سپید و و با بهرگیری از بهترین پزشکان و متخصصان جراحی پلاستیک با سابقه در خشان در زمینه جراحی بینی فانتزی می باشند.

چنانچه سوال یا نظری دارید در قسمت دیدگاه ها ثبت کنید تا در اولین فرصت پاسخ گوی شما باشیم.
همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر یا طرح سوالات خود در تمام ساعات از طریق تلگـــــرام یا واتـــساب با ما در ارتباط باشید.

09124957450

09394957487

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

فیسبوکتویتراینستاگرامتلگرام