جراحی براکیوپلاستی لیفت بازو

جراحی لیفت بازو یا براکیوپلاستی
 یکی از دغدغه های برخی افراد بازوهای شل و آویزان می باشد. این افراد به دلیل داشتن بازوهای بزرگ و آویزان به هنگام پوشیدن لباس های بی آستین یا آستین کوتاه احساس خجالت و ناراحتی کرده و دچار از دست دادن اعتماد به نفس می شوند.

البته می توان با رژیم های غذایی یا فعالیت های ورزشی تا حدی بافت چربی بازوها را از بین برد و عضلات آن را قوی نمود .اما در صورتیکه پوست خاصیت الاستیسیته خود را از دست داده باشد، تنها چاره کار برای زیبایی بازو انجام جراحی لیفت بازو می باشد.

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی از طریق حذف چربی و پوست اضافه بازو سبب لاغرتر شدن و سفت شدن  لیفت بازو روشی برای خوش فرم کردن ظاهر آن می شود. در این مقاله می خواهیم همه چیز درباره عمل کوچک کردن بازو شامل هزینه، اقدامات و مراقبت های قبل و بعد و نحوه انجام عمل زیبایی بازو را توضیح دهیم. شما می توانید نمونه کارهای عمل براکیوپلاستی را در ادامه مشاهده نمایید.

بهترین جراح لیفت بازو در تهران

فهرست مطالب

عمل جراحی براکیوپلاستی ( لیفت بازو )

عمل جراحی براکیوپلاستی یا لیفت بازو یک عمل جراحی زیبایی برای برداشتن پوست یا چربی اضافه در قسمت های پایین بازو است. این عمل در مواردی که بافت یا عضله بازو شل و افتاده می شود، کاربرد دارد.از جمله جراحی های پلاستیک است. این جراحی پوست های شل زیر بغل را با بریدن پوست های اضافی درمان می کند و به سفت کردن و صاف نمودن بافت بازو ها یا برداشتن چربی های اضافی می انجامد. این جراحی به متناسب شدن و بهتر به نظر رسیدن بالای بازو ها کمک می کند.

لیفت بازو در افرادی بسیار کاربرد دارد که پوست ناحیه بازوی آن ها به موزات بالا رفتن سن شل و افتاده می شود. برش های عمل جراحی لیفت بازو از ارنج تا زیر بغل ایجاد می شود و در برخی موارد تا کنار قفسه سینه نیز امتداد می یابد. لیفت بازو در افرادی که مزن قابل توجهی از دست داده اند بسیار کمک کننده است. در بعضی موارد برای تخلیه چربی اضافی بازو لیپوساکشن به تنهایی یا در کنار لیفت بازو انجام می شود.

چرا بازوهای شل میشوند؟

شل شدن عضلات علاوه بر اینکه زیبایی و تناسب اندام شما را از بین می برد.برخی از مهم ترین دلایل شل شدن بازوها عبارتند از افزایش سن و از بین رفتن میزان خاصیت کشسانی پوست بدن، کاهش وزن و از بین رفتن چربی زیر پوستی بازو و شلی ژنتیکی بازو که مهم ترین آن ها، افزایش و کاهش وزن های مکرر و پشت سر هم است. بهترین راه برای برداشتن پوست و چربی اضافه بازوها را انجام براکیوپلاستی یا عمل زیبایی بازو می دانیم. در نتیجه این عمل، مقدار قابل توجهی از چربی و پوست اضافی ناحیه بالایی بازو حذف می شود که این عمل از سمت آرنج گسترش یافته و به داخل زیر بغل ادامه می یابد. در ادامه با روند و چگونگی انجام عمل بازو آشنا شوید.

عوامل مختلفی در شل شدن بازوها تاثیرگذار است:

۱-افزایش سن و کاهش خاصیت ارتجاعی پوست

۲-کاهش ناگهانی و شدید وزن

۳-تاثیر نیروی کششی جاذبه زمین بر روی اندام بدن

۴-ابتلا به برخی بیماری ها مانند دیابت یا روماتیسم مفصلی

۵-کشیدن سیگار

۶-ژنتیک

جراحی براکیوپلاستی لیفت بازو

جراحی لیفت بازو

قبل از انجام عمل جراحی ابتدا بیمار با جراح خود جلسه ای را تحت عنوان جلسه مشاوره قبل از عمل خواهد داشت که مضمون این جلسه مشاوره در جهت چگونگی انجام جراحی، نوع برش، عوارض احتمالی و توصیه های ضروری پس از جراحی خواهد بود.

در صورتی که علاوه بر مشکل شل بودن بیش از حد پوست بازو، چربی اضافی نیز در این ناحیه وجود داشت، شما می توانید لیپوماتیک بازو را همزمان با براکیوپلاستی به انجام برسانید وعلاوه بر پوست شل بازو، از چربی اضافی این بخش هم خلاص شوید.

سپس به حذف پوست اضافی و چربی متصل به آن می پردازد.  همچنین توجه ویژه ای به میزان حذف چربی و پوست اضافی از بازوها داشت  چرا که در غیر این صورت پوست بازو ممکن است تنگ تر و یا گشاد تر از حالت نرمال شود. پس از آن محل برش بخیه زده شده و پانسمان می شود. مشابه این عمل بلافاصله بر روی بازوی دیگر هم انجام می شود و در نهایت پس از پایان این اعمال و ریکاوری بعد از عمل شما به هوش خواهید آمد.

روش ‌های انجام عمل براکیوپلاستی

برش های جراحی براکیوپلاستی

اندازه برش و روش ایجاد برش بر روی پوست، به مقدار و محل پوست اضافه که باید برداشته شود و تشخیص جراح شما بستگی دارد. برش اغلب داخل بازو یا پشت بازو داده می‌شود که کاملا به نظر جراح بستگی دارد و امکان دارد برش از زیر بغل تا بالای آرنج ادامه یابد. اگر نیاز به برداشتن چربی طی عمل لیفت باشد، می‌توان آن را به روش جراحی جدا کرد یا از لیپوساکشن استفاده نمود.

براکیوپلاستی با برش کوچک

در این روش پوست اضافه زیربغل بیماران یا افتادگی و شلی پوست در قسمت یک سوم بالایی بازو برداشته می‌شود، به طوری‌که با برداشتن پوست قسمت بالای بازو از سمت زیر بغل می‌توان جای بخیه محل جراحی در زیربغل را مخفی کرد.

براکیوپلاستی وسیع

برداشتن پوست اضافه تمام بازو (از زیر بغل تا سرآرنج) در قسمت داخلی به طوری‌که وقتی بیمار ایستاده است و دست ها در کنار بیمار قرار دارد جای بخیه دیده نشود و فقط زمانی که بیمار دستش را به‌طور کامل بالا می‌آورد، بخیه بین دو عضله بازو قابل مشاهده است که البته با استفاده از داروهای آنتی اِسکار می‌توان نمایان بودن جای بخیه را به حداقل رساند.

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی بهترین جراح بازو در تهران

مراقبت های بعد از جراحی لیفت بازو

اگر بیماران توصیه هایی که در ادامه اشاره خواهیم کرد را با دقت رعایت کنند احتمال بروز عوارض به حداقل خواهد رسید:

 • از حرکت سریع و زیاد بازوان خودداری کنید. تا جایی که امکان دارد بازوها را تکان ندهید.
 • استفاده از ساق های مخصوص بعد از جراحی
 • خودداری از بالا نگهداشتن دست تا چند روز پس از جراحی
 • هنگام خوابیدن زیر هر دست یک بالش قرار دهید تا بازوها در سطح بالاتری قرار بگیرند.
 • درد، تورم و کبودی ناحیه جراحی تا یک هفته طبیعی است. داروهای تجویز شده را طبق نسخه پزشک به طور مرتب استفاده نمایید.
 • بعد از بررسی و چکاپ پزشک پانسمان بازوها را بعد از هربار استحمام تعویض کنید.
 • استفاده از دارو های تجویز شده توسط پزشک
 • تا 2 هفته از کشیدن سیگار پرهیز کنید.

خطرات و عوارض براکیوپلاستی

لیفت بازو مانند دیگر عمل های زیبایی خطرات و عوارضی را به همراه دارد. مراجعه به جراح متخصص و حرفه ای از ابتلا به این عوارض جلوگیری می کند. این مشکلات احتمالی عبارتند از:

 • باقی ماندن جای زخم و بخیه ها
 • بروز عفونت
 • لخته شدن خون
 • ایجاد هماتوم (خون ریزی داخلی)
 • آسیب به اعصاب و بافت ماهیچه های اصلی بازو
 • التهاب و سوزش در ناحیه در بخیه ها
 • نیاز به جراحی مجدد برای ایجاد تقارن

خطرات و عوارضی به طور کامل قبل از رضایت شما برای انجام عمل مورد بحث قرار خواهد گرفت. مهم است که شما کلیه سوالات خود را به طور مستقیم با جراح پلاستیک خود در میان بگذارید. طبیعی است. که شما در مورد عواقب مورد انتظار هیجان زده باشید. و احساس نگرانی کنید. یا قبل از عمل اضطراب داشته باشید. این نگرانی‌ها را به جراح پلاستیک خود ابراز نمایید.

دوره نقاهت پس از جراحی لیفت بازو ( براکیوپلاستی)

زمانی که فرد در دوران نقاهت بعد از جراحی به سر می برد احتمالاً نیاز به استفاده از گن های فشاری دارد که تورم و التهابات کنترل شوند. همچنین در برخی موارد از لوله های موقتی برای تخلیه ترشحات و خون اضافه از ناحیه جراحی استفاده می شود .

در هفته اول پس از عمل براکیوپلاستی بیمار لازم است که از انجام هرگونه فعالیت با دست های خود پرهیز کند. در این هفته دست ها پانسمان شده اند و در حالت خواب و نشسته باید کمی بالا تر از بدن قرار بگیرند. مراقبت های خاصی برای بعد از جراحی به بیمار گفته می شود. به این ترتیب سرعت ترمیم زخم ها افزایش می یابد. داروهایی که باید در دوران نقاهت مورد استفاده قرار گیرند و همچنین نشانه های خطری که ممکن است به وجود آیند همگی به بیمار گفته می شود. پانسمان محل جراحی برای حداقل 2 روز . مصرف آنتی بیوتیک به مدت 5 روز الی یک هفته . پوشیدن ساپورت تنگ به مدت دو هفته بعد از عمل جراحی . باز و بسته کردن انگشت دست‌ها به صورت روزانه . شستشوی زخم و حمام کردن بعد از برداشته شدن پانسمان امکان‌پذیر است

معمولاً بیمار ظرف دو هفته می تواند به محل کار خود بازگردد و ظرف شش هفته می تواند انجام فعالیت های روزمره زندگی خود را از سر گیرد. در مورد درد و مشکلات حرکتی بعد از جراحی با پزشک جراح خود صحبت کنید.

نتیجه عمل جراحی لیفت بازو

بلافاصله پس از براکیوپلاستی تغییر فرم بازوها به وضوح مشاهده می شود. اولین آثار بازوهای خوش‌فرم و دارای پوست کشیده که در نتیجه عمل جراحی لیفت بازو برای شما ایجاد می‌شود را می‌توانید بلافاصله بعد از پایان عمل خود مشاهده کنید. البته این نتایج اولیه همراه با کمی ورم و کبودی در محل بازو خواهد بود و یک جای زخم هم در محلی که بریدگی ایجاد شده بود، باقی می‌ماند.

اسکار جراحی لیفت بازو

از آنجا که پوست بازو بسیار باریک است، عموماً جای زخم در این عضو نسبت به سایر اعضای بدن مشخص تر است.با این وجود زمانی که بازوها در کنار بدن قرار می‌گیرند، جای زخم دیده نخواهد شد. اما در هر صورت باید با این واقعیت کنار بیایید که هیچ روشی برای برداشتن پوست اضافی وجود ندارد که بتوان گفت در آن روش جای زخم یا اسکار به وجود نخواهد آمد.

ماندگاری جراحی زیبایی لیفت بازو

نتایج عمل جراحی لیفت بازو از ماندگاری بالایی برخوردار خواهد بود. به شرط آنکه شما هم وزن بدن و تناسب اندام خود را حفظ کنید. هر چقدر بدن شما پیرتر می‌شود. طبیعی است که مقداری از شادابی و خوش‌فرمی خود را از دست می‌دهد. اما قسمت عمده‌ای از نتایج عمل لیفت بازو حالت نسبتا دائمی خواهد داشت.

هزینه جراحی براکیوپلاستی یا لیفت بازو

عوامل زیادی در هزینه براکیوپلاستی تاثیر گذار است. جراحی لیفت بازو با توجه به اینکه توسط چه پزشکی انجام  شود و در کدام بیمارستان صورت گیرد دارای هزینه های مختلف خواهد بود.برای اطلاع از هزینه براکیوپلاستی می توانید با جراح خود مشورت کنید تا هزینه ها را برایتان برآورد کند.

این موضوع را مد نظر داشته باشید میزان رضایت و سلامت شما بیش از میزان هزینه جراحی اهمیت دارد. لذا با مراجعه به متخصصین بی تجربه سلامتی خود را به خطر نیندازید.

عمل لیفت بازو یا براکیوپلاستی در تهران

عمل لیفت بازو یا براکیوپلاستی در تهرانعمل لیفت بازو یا براکیوپلاستی در تهران
عمل لیفت بازو یا براکیوپلاستی در تهرانعمل لیفت بازو یا براکیوپلاستی در تهران

سوالات متداول

در این جراحی عموما از بی هوشی عمومی استفاده می شود البته می توان از بی حسی موضوعی نیز استفاده کرد.

هزینه براکیوپلاستی بسته به سابقه پزشک و وسعت جراحی متفاوت است.

مدت زمان این عمل با توجه به نوع عمل متفاوت است اما در کل حداکثر 2 ساعت طول می کشد.

 

 

در اکثر مواقع این عمل با یک خط از زیربغل تا بالای آرنج انجام می شود در مواردی که احتیاجی به برداشتن بافت نباشد با 3 سوراخ ریز از روی پوست اقدام به لیپو چربی ها میکنیم.

بیشترین افرادی که این عمل را انجام می دهند بیمارانی هستند که به علت اضافه وزن زیاد و به دنبال عمل های اسلیو و بای پس کاهش وزن های شدیدی داشته اند و پس از ان دچار افتادگی پوست بازو شده اند.

به طور معمول مدت زمان استراحت برای بهبودی و نقاهت از جراحی لیفت بازو بود یک تا دو هفته در نظر گرفته می شود. اما بهبودی کامل بافت و احساس ناخوشایند حرکتی ممکن است چند هفته طول بکشد.

 

رد زخم و یا اسکار ناشی از هر عمل جراحی به عوامل مختلفی مانند: مهارت و ظرافت کار جراح، وضعیت فیزیولوژیک بدن و قدرت ترمیم زخم و همچنین مراقبت های پس از عمل بستگی دارد. یکی از او به عمل براکیوپلاستی که بسیاری را از انجام این عمل منصرف می کند رد زخم ناشی از آن می باشد. در صورت ترمیم ظریف توسط جراح راه و مصرف مکمل های خوراکی و کرم های ترمیم کننده توسط مراجع با گذر زمان جای زخم کم رنگ و محو خواهد شد.

در مرکز زیبایی سپید درمان ویژه برای اسکار ناشی از جراحی به نام لیزر فوتونا برای مراجعین در نظر گرفته ایم. با وجود این لیزر و توانایی اثبات شده آن در زمینه برطرف سازی اسکار شما می‌توانید بدون داشتن نگرانی از جای زخم نسبت به انجام جراحی براکیوپلاستی اقدام نمایید.

قبل از براکیوپلاستی می توان با لیپوساکشن چربی را برداشت و با عمل براکیوپلاستی پوست اضافه برداشته می شود.

اگر فرد علاوه بر پوست اضافی ، چربی موضوعی هم وجود داشته باشد باید لیپوساکشن در جهت لاغری موضعی به صورت همزمان نیز انجام شود

حتی اگر پوست در طول عمل محکم کشیده شود، باز هم به تدریج در طی روند بهبودی شل می شود. بعضی مواقع، این اتفاق به دلیل از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست در طی افزایش و کاهش وزن است که بیشتر بیماران براکیوپلاستی آن را تجربه کرده اند.

عمل لیفت بازو یا براکیوپلاستی در تهران

عمل لیفت بازو یا براکیوپلاستی در تهرانعمل لیفت بازو یا براکیوپلاستی در تهران
عمل لیفت بازو یا براکیوپلاستی در تهرانعمل لیفت بازو یا براکیوپلاستی در تهران

نتیجه گیری

داشتن جراحی مناسب، مهمترین قسمت از زمان بهبودی براکیوپلاستی شما است که باید دارای تجربه زیادی در زمینه جراحی زیبایی ، به خصوص در لیفت بازو باشند.

نتیجه ی این جراحی، داشتن بازوهای زیبا و خوش فرم برای داشتن تصور زیبایی از خود است. بدنبال بهبودی ، حفظ رژیم غذایی و سبک زندگی نیز مهم است. با این کار نتایج بدون نیاز به انجام هیچ گونه جراحی دیگری در طولانی مدت حفظ می شود.

سخن انتهایی درباره مراکز معتبر جراحی براکیوپلاستی در تهران

هدف بسیاری از مراجعه‌کنندگان و افراد خواهان براکیوپلاستی ، تغییر اندازه و شکل  بازوهای به شکل ‌ایده‌آل است. به همین دلیل است که باید در گام اول دقت زیادی در انتخاب مرکز زیبایی و در قدم بعدی دقت لازم برای انتخاب بهترین پزشک براکیوپلاستی را به عمل آورد. در راستای این امر بهتر است چندین گزینه را مدنظر داشته باشید و از چند مرکز معتبر بازدید کنید. قبل از جراحی حتماً مشاوره داشته باشید. فراموش نکنید که این عمل دارای نتایج بسیار ماندگاری است و با انتخاب درست  زیبایی و سلامتی را به خود هدیه خواهید داد. نحوه پاسخگویی مرکز درمانی در صورت بروز مشکل و عوارض جانبی بعد از انجام عمل نیز یکی از موارد مهمی است که باید حتماً از افرادی که در این کلینیک اقدام به انجام براکیوپلاستی کرده‌اند. پرسیده شود.

گام آخر و مکمل تمامی این موارد خود فرد است. در واقع انجام این عمل زیبایی در بهترین مرکز و زیر نظر بهترین پزشک تنها نیمی از راه است و بخش مهم‌تر آن رعایت نکات مراقبتی است تا عوارض در حد چشمگیری کاهش پیدا کند و نتایج مدنظر حاصل شود. تمام نکات مراقبت بعد از براکیوپلاستی نیز توسط پرسنل و پزشک در جلسات مشاوره به فرد آموزش داده خواهد شد.

همانطور که گفته شد شاید یکی از سوال افرادی که می خواهند این عمل را انجام دهند این است. که بهترین مرکز برای براکیوپلاستی در تهران کدام کلینیک است؟ مرکز زیبایی سپید با مجهزترین کلینیک ها و دستگاه ها و مجربت ترین افراد این اطمینان را به شما می دهد که بهترین عمل لیفت بازو یا براکیوپلاستی در تهران را برای مراجعین انجام دهد.

 

چنانچه سوال یا نظری دارید در قسمت دیدگاه ها ثبت کنید تا در اولین فرصت پاسخ گوی شما باشیم.
همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر یا طرح سوالات خود در تمام ساعات از طریق تلگـــــرام یا واتـــساب با ما در ارتباط باشید.

09124957450

09394957487

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

فیسبوکتویتراینستاگرامتلگرام