جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی در تهران

 افرادی که تمایل به انجام عمل زیبایی بینی دارند.  ترجیح می‌دهند که بینی آن‌ها به شکل طبیعی عمل شود تا افراد دیگر متوجه نشوند که بینی آن‌ها عمل شده است. و هدف اصلی در جراحی بینی طبیعی رفع نقص های بینی است. برای مثال در صورتی که بینی قوز داشته باشد، رفع می گردد. افتادگی های بینی برطرف می شود و به بینی شکلی مناسب و خوب داده می شود. ولی به هیچ وجه بینی بیش از حد کوچک نمی شود و تا حد متعادلی به سمت بالا کشیده می شود. با انجام جراحی بینی سعی در رفع مشکلات تنفسی و رفع انحراف بینی هم می شود. به این ترتیب جراحی انحراف بینی یکی از انواع جراحی بینی طبیعی است که به منظور اصلاح انحراف تیغه بینی انجام می گیرد.

فهرست مطالب

جراحی بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی به جهت برطرف کردن نقائص و رفع ایرادهای بینی فرد انجام می گیرد به نحوی که طی آن از ایجاد قوس زیاد اجتناب می شود و نوک بینی بنا به درخواست بیمار تا حدی که افتادگی برطرف شود بالا برده می شود.

زمانی که صحبت از جراحی زیبایی می شود، یک تصور غلط رایج وجود دارد که ظاهر فرد به طور کامل عوض می شود. در حالی که جراحی بینی طبیعی تغییری در ظاهر فرد ایجاد کرده که افرادی که او را می شناسند متوجه آن می شوند ولی برای افراد دیگری که برای اولین بار او را می بینند خیلی مشهود نیست. میزان تقاضای جراحی بینی یا رینوپلاستی همواره در صدر جراحی های زیبایی قرار گرفته است.

در این جراحی بافت های بینی با تغییر زیادی روبرو نخواهند شد  و در واقع عمده  تغییرات در قسمت نوک بینی و پشت بینی ایجاد می شود در این روش شما بعد از گذشت چند ساعت از عمل، مشکلات مختلفی که ممکن است بعد از هر جراحی بینی دیگری داشته باشید را ندارید.در این جراحی از کوچک شدن بیش از حد سوراخ های بینی جلوگیری می شود و  تفاوت دیگری که این جراحی با سایر جراحی ها دارد، نبود قوسی بر روی پشت بینی خواهد بود و همین موضوع سبب می شود که بینی شما بسیار طبیعی به نظر برسد و از حالت معمول خود خارج نشود و ممکن است تنها مقدار کمی قوس بر روی پشت بینی داشته باشد و یا ممکن است این قوس صاف باشد.

ویژگی های بینی ایده آل و طبیعی 

یک بینی ایده آل یک قالب واحد ندارد و از فردی تا فرد دیگر المان های زیبایی آن تغییر می کند. نتیجه ی یک جراحی بینی طبیعی به تناسب آن با دیگر اجزای صورت و دیگر جنبه های صورت بستگی دارد. گرچه در صورتی که عکس بینی ایده آل خود را بیابید، این را به خاطر داشته باشید که شاید یک بینی در صورت یک شخص بسیار بی نقص و ایده آل باشد، ولی در صورت فرد دیگری بسیار متفاوت بوده و احتمالاً به اندازه ای که مد نظر فرد بوده، عالی نباشد.

مزایای عمل طبیعی بینی

از میان مهم ترین مزایای بینی نچرال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کم بودن عوارض بعد از عمل؛
 • زیبایی چهره و حفظ تناسب با سایر اجزای صورت؛
 • ثابت باقی ماندن ظاهر بینی و عدم مشکل ظاهری با افزایش سن؛
 • تنفس بسیار خوب.

بهترین کاندیدای جراحی بینی طبیعی

بینی بر اساس نوع پوست به بینی استخوانی و گوشتی تقسیم می شوند. بینی هایی که دارای پوست کلفتی می باشند بینی گوشتی و بینی که دارای پوست نازک می باشند بینی استخوانی می باشد . بینی استخوانی به دلیل داشتن بافتهای غضروفی قوی قابلیت اعمال تغییرات زیاد را دارند و افرادی که می خواهند بینی عروسکی داشته باشند می توانند این جراحی را انجام دهند . اما بینی گوشتی به دلیل ضخامت پوست و ضعیف بودن غضروف های بینی تغییرات کمی می توان انجام داد و بهترین گزینه برای جراحی بینی طبیعی می باشند. در بینی های گوشتی به دلیل ضخامت پوست زخم هایی که بر اثر جراحی ایجاد می شود به نظر نمی آید ولی در  بینی استخوانی به دلیل داشتن پوست نازک امکان مشاهده بافت های داخلی بینی و تغییرات اعمال شده توسط جراح قابل مشاهده می باشد.

چه اشخاصی نباید جراحی بینی طبیعی انجام دهند ؟

 • اشخاصی که هنوز پروسه بلوغ در آن ها پایان نیافته است ؛ زیرا قبل از اتمام دوران بلوغ ، فرآیند رشد اعضای صورت نیز مانند دیگر اندام های بدن فعال است، از این رو بهتر است در این رده سنی، عمل بینی طبیعی انجام نپذیرد.
 • افرادی که قبلا بینی خود را جراحی کرده اند و قصد انجام مجدد جراحی را دارند و کمتر از یک سال از رینوپلاستی قبلی آن ها گذشته است.
 • خانم هایی که به تازگی زایمان داشته اند نیز باید حداقل تا 2 ماه بعد از زایمان خود صبر کنند و پس از آن نسبت به عمل بینی اقدام نمایند.
 • اشخاصی که دچار اشکال در انعقاد خون هستند نیز باید در صورت تمایل به انجام عمل بینی طبیعی ، حتما با پزشک معالج خود مشاوره نمایند.

مراحل انجام عمل بینی طبیعی چیست؟

این جراحی با تکنیک جراحی باز بینی یا رینوپلاستی بسته انجام می شود. انتخاب نحوه جراحی توسط متخصص انتخاب می شود. اکثر متخصصان خوب جراحی بینی به دلیل مزیت های جراحی باز، این روش را برای جراحی انتخاب می کنند. مراحل این جراحی عبارتست از:

 • بیمار برای جراحی تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد؛
 • جراح با استفاده از ابزارهای مناسب ناحیه بین دو سوراخ بینی (کلوملا) را باز می کند؛
 • پوست بینی بالا زده می شود و جراح تغییرات لازم را روی ساختار بینی اعمال می کند؛
 • برش های داخل و خارج بینی بخیه زده می شود. برش های داخلی دارای بخیه جذبی و برش های خارجی دارای بخیه غیرجذبی (کشیدنی) است.
 • تامپون داخل بینی قرار داده می شود؛
 • اسپلینت یا گچ بینی روی بینی قرار داده می شود. به این ترتیب بینی فرم خواهد گرفت.

اهمیت انتخاب جراح بینی نچرال

جراحی بینی با مدل نچرال اگر چه ساده تر از بینی فانتزی و نیمه فانتزی به نظر می رسد، اما مهارت جراح در این مدل بینی بسیار مهم است. اگر جراح در کار خود مهارت کافی نداشته باشد، نمی تواند تغییرات مناسبی روی بینی ایجاد کند و ممکن است خطاهایی حین جراحی رخ دهد که نه تنها بینی فرم طبیعی نخواهد داشت، بلکه آسیب های جدی به آن وارد خواهد شد.

مراقبت های قبل از عمل طبیعی

فارغ از مدل بینی، رعایت نکاتی قبل از عمل ضروری است و بر نتیجه جراحی تاثیر می گذارد:

 • از 2 هفته قبل از عمل مصرف داروهایی مانند آسپرین را متوقف کنید. این داروها رقیق کننده هستند و باعث خونریزی حین عمل می شوند.
 • از دو هفته پیش از جراحی مصرف سیگار و الکل را به طور کامل قطع کنید.
 • اگر داروی خاصی مصرف می کنید، حتماً پزشک را از آن مطلع کنید.
 • روزهای قبل از رینوپلاستی، از غذاهای پرانرژی و مفید استفاده کنید تا انرژی لازم برای عمل را داشته باشید.
 • شب قبل از جراحی، استحمام را فراموش نکنید.
 • از 8 ساعت قبل عمل خوردن و آشامیدن را متوقف کنید تا روز جراحی ناشتا باشید.
 • روز جراحی شخصی از آشنایتان را به عنوان همراه بیاورید.

مراقبت های لازم بعد از رینوپلاستی طبیعی

بعد از رینوپلاستی، مراقبت هایی لازم است که برای نتیجه گیری بهتر، باید حتماً رعایت نمایید. این نکات عبارتند از:

 • هفته اول بعد از عمل، کاملاً باید استراحت نمایید تا بهبود پیدا کنید.
 • خونابه بعد از عمل بینی طبیعی است. گاز استریلی که زیر بینی قرار داده شده مانع از ریزش خونابه می شود. در صورت نیاز، می توانید گاز استریل را عوض کنید.
 • تورم و کبودی های بعد از رینوپلاستی طبیعی است. حتماً از کمپرس یخ برای کاهش کبودی و ورم استفاده کنید.
 • در هنگام استراحت و خواب، به کمک چند بالش سر را بالاتر از بدن قرار دهید تا جریان خون بهتر انجام شود.
 • داروهای تجویز شده را در زمان مقرر مصرف کنید. این داروها شامل آنتی بیوتیک ها هم می شود که برای جلوگیری از عفونت تجویز شده اند.

سوالات متداول درباره عمل بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی نوعی جراحی زیبایی بینی است که با تغییرات اندک مخصوصا در پره ها باعث تغییر فرم بینی می‌شود.

 

جراحی بینی طبیعی نسبت به جراحی بینی فانتزی عوارض کمتری دارد و همچنین با گذشت زمان شکلش حفظ می‌شود.

 

در عمل طبیعی بینی مقدار تغییرات کم و به اندازه‌ای است که فرم بینی با دیگر اجزای صورت تناسب داشته باشند.

 

هزینه جراحی طبیعی بینی به عوامل متفاوتی بستگی دارد و باید توسط پزشک تعیین شود.

مهم ترین تفاوت مدل فانتزی با مدل طبیعی در زاویه بین لب و نوک بینی است. در جراحی بینی فانتزی، زاویه بیش از 100 درجه است و به همین دلیل نوک بینی به شکل غیر طبیعی بالا رفته است. این زاویه در بینی های طبیعی بین 90 تا 95 درجه است.

از سوی دیگر، در جراحی بینی طبیعی، جراح باید به گونه ای عمل کند که سوراخ ها و تیغه بینی کاملاً طبیعی باشد. در بینی فانتزی سوراخ ها بسیار کوچک است و قوس زیادی روی تیغه بینی وجود دارد.

در عمل بینی طبیعی پشت بینی باید صاف و یا به مقدار بسیار کمی قوس داشته باشد . در صورت این که قوس بینی زیاد باشد ، فرد در آینه دچار مشکلات تنفسی می شود .

در بینی های طبیعی بافت های بینی کم تر دچار تغییر می شود به دلیل آن که تنها عیوب بینی برطرف می شود .

به این نکته توجه داشته باشید در بینی طبیعی بر خلاف بینی فانتزی و عروسکی پس از وجود نارضایتی از عمل خود به راحتی می توانید برای ترمیم مجدد بینی اقدام کنید .

نتیجه گیری

با توجه به این که جراحی بینی طبیعی این روزها طرفداران بسیاری در میان آقایان و خانم ها پیدا کرده است، داشتن اطلاعات کامل در مورد این مدل بینی از اهمیت بسیاری برخوردار است. در این مطلب به طور کامل به رینوپلاستی مدل طبیعی پرداختیم و سعی کردیم به شما کمک کنیم تا بهترین جراح بینی طبیعی را انتخاب کنید. امیدواریم با خواندن مطلب بتوانید با آگاهی از نحوه این عمل و ویژگی های آن، انتخاب خوبی داشته باشید.

چنانچه سوال یا نظری دارید در قسمت دیدگاه ها ثبت کنید تا در اولین فرصت پاسخ گوی شما باشیم.
همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر یا طرح سوالات خود در تمام ساعات از طریق تلگـــــرام یا واتـــساب با ما در ارتباط باشید.

09124957450

09394957487

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

فیسبوکتویتراینستاگرامتلگرام