کرایولیپولیز لاغر شوید بدون جراحی

لاغری با دستگاه کرایولیپولیز

تحقیقات نشان داده که در بین  انواع روشهای غیر تهاجمی (یعنی بجز ساکشن و ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک)، کاهش چربی موضعی در روش کرایو لیپولیز موثرتر از سایر روش ها است .کرایولیپولیز یک روش نوین و غیر تهاجمی برای از بین بردن سلول‌های چربی است. چربی های اضافی موضعی است. که در آن از جراحی ،لیزر و ساکشن استفاده نمی شود. کرایولیپولیز برای از بین بردن سلولهای چربی از دمای انجماد استفاده می کنند.در این روش سرما به جز سلولهای چربی به سلولهای دیگر آسیب نمی رساند. بنابراین به پوست یا بافت زیرین پوست صدمه ای نمی رسد. میتوان انتظار داشت که سایز کاهش یافته بدن و لاغری موضعی در ناحیه تحت درمان برای همیشه برای فرد بماند. این روش به ویژه برای برآمدگی چربی در شکم فوقانی و تحتانی، نواحی پهلو سینه ها، بازوها و ران های داخلی و خارجی موثر است.

برای گرفتن نتایج بهتر می‌توان کرایولیپولیز را با تکنولوژی لیزر و امواج رادیویی تلفیق کرد تا دیگر خبری از آن حالت شلی و افتادگی پوست نباشد.

 

فهرست مطالب

کرایولیپولیز چیست؟

کرایولیپولیز Cryolipolysis روشی است که برای لاغری موضعی توسط FDA تایید شده است و بسیار بی خطر است. یک فن ‏آوری نوین است که به کمک سرما به آرامی و به طور مؤثر سلول‌های چربی زیر پوست را هدف قرار داده و آن‌ها را کریستالیزه یا منجمد می‌کند. سلول‌های چربی نسبت به سلول‌های دیگری که در اطرافشان وجود دارد. زودتر فریز می‌شوند. با کمک تکنولوژی CoolSculpting سرمای کنترل شده به صورتی آرام و ملایم به نواحی هدف در بدن که دارای چربی‌های موضعی تجمع یافته در زیر پوست است. اعمال می‌شود. سپس با گذشت زمان بدن به طور طبیعی چربی‌ها و این سلول‌های مرده را دفع کرده و مجدداً ترمیم می‌شود. ابتدا موضع موردنظر برای حذف چربی‌های اضافه انتخاب و با توجه به عمق چربی موجود در لایه ‏های پوستی پروب چربی‌ها را به درون می‏ کشد. فشار و مکشی که در ناحیه مورد نظر ایجاد می‏ شود قابل تحمل است. سلول‌های چربی ظرف مدت ٢ تا ۴ ماه تجزیه می‌شوند. لذا کاهش وزن شما کاملاً طبیعی و نرمال خواهد بود.پیکر تراشی سرد، نام تجاری کرایولیپولیز است.

دستگاه لاغری کرایولیپولیز چگونه کار می کند؟

دستگاهی برای رفع چربی های موضعی است که با استفاده از تکنولوژی مورد تایید FDA آمریکا به طور موثر چربی و سلول های چربی اضافی بدن را حذف می کند. این روش کاملا غیر تهاجمی و بدون نیاز به بی حسی و بیهوشی بوده و نیاز به هیچ گونه برش جراحی ندارد. ضمنا روشی کاملا طبیعی و بدون عارضه برای بدن است. که تجزیه چربی ها به آهستگی صورت گرفته و تقریبا بدون بازگشت است. اساس عملکرد کرایولیپولیز بر مبنای این اصل است، که سلول‌های چربی که در برابر تغییر دما از بافت‌های اطرافشان حساس‌تر و آسیب پذیرترند در اثر انجماد با کرایولیپولیز سلول‌های چربی تجزیه ‌شوند. در این فرایند هیچ آسیبی متوجه بافت‌های اطراف نمی‌شود. سرمایش سلول‌های چربی آن‌ها را به مرگ طبیعی دچار می‌کند. مرگی کاملا کنترل شده. پس از خنک کاری سلول های چربی تحت آپوپتوز قرار می گیرند، که مرگ سلولی را کنترل می کند. هنگامی که آپوپتوز اتفاق می افتد. دیواره سلولی چربی تجزیه شده و باعث می شود که لیپیدها چربی ها از سلول ها آزاد شوند. این لیپیدها توسط سیستم تخلیه لنفاوی حمل می شود تا از طریق بدن شما به همان شیوه ای که چربی از غذای شما حذف میشود از طریق بدن دفع شود. این فرایند بسیار تدریجی است به این معنی که خطری برای سیستم لنفاوی شما وجود ندارد.

کرایولیپولیز روشی است که ما از درجه حرارت بسيار پائین حتی تا ۱۰- درجه استفاده می کنیم در این درجه حرارت ۱۰-، ۸-، ۹- و حتی تا ۳- اتفاقی که براي سلول های چربی می افتد پدیده ای به نام مرگ سلول چربی است به عبارت ديگر سلول های چربی کریستالیزه میشوند .

توضیح کامل روش و مراحل دستگاه لاغری کرایولیپولیز

پخش ویدیو

انواع دستگاه‌های اعمال کرایولیپولیز

کرایولیپولیز نخستین بار با اسم Coolsculpting وارد بازار شد. یک نام تجاری که شرکت Zeltiq Aesthetics Ltd برای جدیدترین تکنولوژی کاهش وزن و لاغری موضعی خود برگزیده بود. روش‌های درمانی مشابهی نیز وجود دارند که به منظور کاهش وزن افراد از دستگاه هایی نظیر CoolTech، LipoGlaze، 3D-Lipo، LipoContrast و ProShock ICE بهره می‌گیرند.

 • CoolMini: این دستگاه جدیدترین دستگاه اعمال کرایو است. این دستگاه می‌تواند چربی‌های غبغب و دیگر چربی‌های موضعی کوچک را درمان کند. برای افرادی که به دنبال از بین بردن چربی‌های غبغب به روشی غیرتهاجمی هستند، این دستگاه گزینه‌ی بسیار مناسبی است. جلسات درمانی با CoolMini تنها در حدود 45 دقیقه زمان می‌برد.
 • CoolSmooth: این دستگاه که سر آن مسطح است برای درمان چربی‌هایی طراحی شده که نمی توان آن‌ها را با نیشگون گرفتن و فشار دوطرفه جمع کرد، مانند چربی‌های داخل و خارج ران.
 • Cool Advantage: این دستگاه دارای فرم و حالت‌های متنوع و  قابل تغییراست تا بتوان با استفاده از بهترین تنظیم مناسب برای شما، به بهترین نتایج درمانی ممکن دست یافت. حالت‌های مختلف صاف یا خمیده‌ی این دستگاه به طور ویزه برای هدف قرار دادن چربی‌های موضعی خاص در نواحی مختلف بدن طراحی شده‌اند. جلسات درمانی با Cool Advantage در حدود 30 دقیقه طول می‌کشد.
 • Cool Advantage Plus: این دستگاه دارای سر بزرگ‌تری است و می‌تواند نواحی با وسعت بیشتر و در حدود 2.5 برابر سایر دستگاه‌های دیگر را پوشش دهد. این دستگاه اغلب برای از بین بردن چربی‌های شکم مورد استفاده قرار می‌گیرد و البته برای درمان سایر نواحی خصوصاً برای بیمارانی با جثه‌ی بزرگ‌تر نیز مناسب است. جلسات درمانی با Cool Advantage Plus در حدود 45 دقیقه زمان می‌برد.

اهمیت نوع دستگاه در موفقیت کاهش سایز حاصل از کرایولیپولیز

این روش ازسال 2009 موفق به دریافت مجوز سازمان جهانی بهداشت غذا ودارو (ADF) گردیده. درحال حاضرتنها دو دستگاه استاندارد و مورد تایید کرایولیپولیز درجهان وجود دارد. یک دستگاه کرایولیپولیز ساخت زلتیک امریکا ودستگاه دیگر کرایولیپولیز ساخت(SHSH) اسپانیا که هر دو مونتاژچین می باشد.

تصاویر ی از مقاله منتشر شده در مجله بلژیکی DREGFUC CMGS HTEMRED شماره 39 چاپ 8 در آگوست سال 2013 در مورد کم خطر بودن و میزان تاثیر دستگاه کرایو لیپولیز انتخاب شده است که مشاهده می کنید:

این تصویر وضعیت پوست را بلافاصله پس از جدا شدن از دستگاه نشان می دهد.
این تصویر وضعیت پوست را بلافاصله پس از جدا شدن از دستگاه نشان می دهد.
این تصویر وضعیت پوست را دو دقیقه پس از جدا شدن از دستگاه نشان می دهد.
این تصویر وضعیت پوست را دو دقیقه پس از جدا شدن از دستگاه نشان می دهد.
این تصویر وضعیت پوست را چهار دقیقه پس از جدا شدن از دستگاه نشان می دهد.
این تصویر وضعیت پوست را چهار دقیقه پس از جدا شدن از دستگاه نشان می دهد.
این تصویر وضعیت پوست را شش دقیقه پس از جدا شدن از دستگاه نشان می دهد.
این تصویر وضعیت پوست را شش دقیقه پس از جدا شدن از دستگاه نشان می دهد.

همانطور که ملاحظه می کنید برجستگی ناشی از مکش دستگاه در زمان حدودی پنج دقیقه و قرمزی آن در یکی دو ساعت بر طرف می شود.

در حین انجام کرایولیپولیز فرد کاملاً راحت است و می تواند مطالعه نماید و یا  موبایل و لپ تاب شخصی خود مشغول باشد.

کرایولیپولیز در چه مناطقی از بدن قابل استفاده است؟

کرایولیپولیز یک دستگاه است که از طرف FDA برای از بین بردن چربی در افرادی که دارای شاخص توده بدنی 30 یا کمتر هستند استفاده می شود. با استفاده از روش کرایولیپولیز می‌توان به نحوی، چربی‌های موضعی در نواحی زیر را درمان نمود:

 •  شکم
 •  پهلو
 • اطراف بند سوتین و زیر سوتین
 •  زیر باسن 
 • باسن
 • داخل ران
 • سرمعده
 • بازو
 • کمر (پشت کمر)
 • خارج ران
 • بخش داخلی ران
 • بازوها و مچ پا 

مزایای لاغری با کرایولیپولیز

روش کرایولیپولیز یکی از روشهای کاهش سایز است که امروزه مورد استقبال قرار گرفته است. این روش بی خطر و غیر تهاجمی است یعنی
بدون جراحی و بیهوشی انجام می شود. از سطح پوست انجام شده و سوزن یا پروپی وارد بدن نمی شود و کاملاً بدون درد است.

یکی از مهمترین مزایای کرایولیپولیز این است که در صورت برطرف نمودن چربی های سلولیتی امکان برگشت آنها سه تا چهار سال طول خواهد کشید.

در روش کرایولیپولیز، به ناحیه ی پر چربی، در عمق دو سانتیمتری سرما داده می شود تا تری گلیسریدهای موجود در بافت چربی به کریستال تبدیل شده و در نتیجه گلبولهای سفید چربی ها ، آنها را به عنوان جسم خارجی تلقی کرده و هضم کنند.

با یک جلسه کرایولیپولیز، فرد بین چهار تا دوازده سانتی متر از سایز خود را کم خواهد کرد.

در صورت استفاده از دستگاه های کرایولیپولیز استاندارد آن هم در مراکز تخصصی توسط پزشک معالج ، روش کرایولیپولیز ایمن و بدون عارضه خواهد بود .

کرایولیپولیز مزایای زیادی دارد.

 •  به برش جراحی نیازی نیست.حداقل میزان درد و ناراحتی بیمار .
 • یک روش کم خطر است و خطر عفونت وجود ندارد. 
 • این روش را می توان به صورت سرپایی انجام داد. 
 • بیماران قبل از انجام این عمل نیازی به بیهوشی ندارند. 
 • بیش از یک ناحیه از بدن ممکن است در یک جلسه درمان شود. 
 • بیشتر افراد می توانند بلافاصله پس از درمان فعالیت های عادی روزمره خود را از سر بگیرند. 
 • این روش را می توان روی افراد در هر سنی انجام داد.
 •  هیچ آسیبی به رشته های عصبی، رگ های خونی، عضلات و یا آسیب دائمی برای پوست در منطقه درمان وجود ندارد. 
 • سلولهای چربی آسیب دیده یا از بین رفته برای همیشه از بدن خارج می شوند.
 • نتایج با ظاهر طبیعی و بلند مدت و ماندگار.

چه کسانی از کرایولیپولیز بهره می برند؟

 1.  کسانی که وزن ایده آل دارند یا دارای کمی اضافه وزن هستند اما از تجمع چربی در بعضی نواحی بدن خود ناراضی اند.
 2.  کسانی که با یکی از روش های درمان چاقی )رژیم غذایی + ورزش یا جراحی چاقی( کاهش وزن داشته اما موفق به از بین بردن چربی در بعضی قسمتهای بدن خود نشده اند.

این دو دسته می توانند برای بدست آوردن تناسب اندام مورد نظر خود از این روش که بسیار کم خطر می باشد استفاده کنند.
این روش برای کسانی که چاق هستند نمی تواند بعنوان درمان چاقی مورد استفاده قرار گیرد بلکه این افراد باید با رژیم غذایی و ورزش تا
حدی از وزن خود بکاهند سپس با روش کرایولیپولیز به تناسب اندام مورد نظر خود دست یابند.

کرایولیپولیز چیست و با چه مکانیسمی کار می کند؟

این وسیله با ازبین بردن سلول چربی باعث کاهش سایز ناحیه مورد نظر می شود و تفاوت آن با سایر روشهای کم تهاجمی کاهش سایز همین نکته است چرا که در دیگر روشهای مشابه فقط مولکول چربی داخل سلول از بین می رود و سلول چربی دست نخورده باقی ماند و تنها حجم آن کوچک می شود بنابراین درصورتی که رژیم غذایی رعایت نشود و یا فرد میزان فعالیت بدنی کافی نداشته باشد، این سلول ها با ذخیره مجدد چربی درون خود افزایش حجم یافته و بزرگ می شوند و پس از گذشت زمان، موضع به اندازه قبل بر می گردد.

کرایولیپولیز با نابودی سلولهای چربی بوسیله سرما کار می کند و بهمین دلیل بدون بازگشت است. دستگاه کرایولیپولیز با مکش خلاء موضع مورد نظر را به درون پروپ مخصوص می کشد و سپس آن موضع را بمدت 54 دقیقه سرد می کند. از آنجا که سلول های چربی بیش از دیگر سلول ها به سرما حساس ترند، با تحریک سرما وارد فاز خود تخریبی شده و می میرند. سپس سلول های دفاعی بدن وارد عمل شده و مانند هر سلول مرده دیگر این سلولها را هضم و از بدن پاک می کنند. این پروسه تدریجی است و 03 تا 54 روز طول می کشد. پس کاهش سایز ناشی از کرایولیپولیز آنی نبوده و نتایج حاصل از آن در مدت حداکثر 2 ماه خود را نشان می دهد.

عوارض لاغری موضعی با کرایولیپولیز

عوارض احتمالی این روش ناچیز و قابل چشم پوشی هستند. ممکن است بعد از درمان قرمزی موضعی، کبودی و کمی بی‌حسی گذرا در پوست وجود داشته باشد؛ که با گذشت زمان این عوارض نیز به طور طبیعی و بدون هیچ اقدام خاصی از بین می‌روند.

تعداد جلسات کرایولیپولیز

همانطور که می دانید کرایولیپولیز یکی از روش های معتبر برای حذف چربی ها و یا لاغری موضعی می باشد. در کرایولیپولیز بر اساس ضخامت لایه چربی و اضافه وزن بیمار، تعداد جلسات متفاوت است. ممکن است فقط یک منطقه مشکل دار داشته باشید که ممکن است فقط به یک جلسه درمان نیاز داشته باشد یا ممکن است بیش از یک منطقه مشکل داشته باشید که نیاز به بیش از یک درمان در یک منطقه خاص باشد.

فاصله بین جلسات کرایولیپولیز معمولا بین 1 ماه و یا 3 هفته می باشد. و با توجه به نوع دستگاه این میزان متغیر است. شما با انجام کرایولیپولیز به هیچ عنوان به پوست خود صدمه نمی زنید. بلکه تنها سلول های چربی شما حذف می شوند. دفع سلول های چربی پس از انجام کرایولیپولیز معمولا در حدود دو ماه زمان می برد. و به این ترتیب پس از دوماه شما به وزن و سایز دلخواه خود می رسید. و از آن جا که در این دوره بدن زمان سازگاری با این دفع چربی را دارا می باشد. افتادگی و شلی پوست کمتر برای شما پیش می آید. کرایولیپولیز یک روش ایمن و مطمئن بوده که درد کمی را برای بیماران به دنبال دارد و تقریبا می توان این روش را بدون عارضه نامید.

 

چه زمان نتایج کرایولیپولیز مشاهده کرد

تقریباً بعد از یک ماه بیماران می توانند نتایج این روش را مشاهده کنند اما سه ماه طول می کشد تا نتایج کامل پدیدار شود.

نکته مهم

توصیه به افرادی که قصد دارند از این شیوه استفاده کنند این است که دستگاه را از نظر داشتن قابلیت وکیوم یا مکش بررسی کنند. برخی دستگاه های دارای وکیوم و مکش بالا می توانند تا دمای منفی 10درجه سلول ها را به حالت انجماد برسانند و همزمان مکش هم انجام می شود تا این انجماد تثبیت شود. اما اگر دستگاه از نظر داشتن قابلیت وکیوم یا مکش مناسب نباشد. برای ناحیه مورد نظر باید جلسات متعدد را تکرار کنید که هم هزینه زیاد و هم درد و ناراحتی به همراه خواهد داشت.

دو جلسه درمان می تواند تاثیر کرایولیپولیز را افزایش دهد اما تکرار بیش از آن توصیه نمیشود.

بهترین زمان برای انجام این روش 6 تا 8 هفته قبل از یک مراسم خاص مانند عروسی است تا بدنتان متناسب تر و لاغرتر بنظر برسد.

نتایج کرایولیپولیز

تصاویر بالا از همین مجله انتخاب شده وشکل های A  و C  (رخ و نیم رخ) قبل از انجام کرایولیپولیز از در خانم 51 ساله با وزن 56.4 کیلوگرم نمایه توده بدن (BMI) 22.8 کیلوگرم بر متر مربع و درصد چربی 36.4% نشان می دهد. و شل های B و D (رخ و نیم رخ) شش ماه بعد از انجام یک مرحله کرایولیپولیز را نشان میدهد ( وزن 56.7 کیلوگرم (BMI) 23 کیلوگرم بر متر مربع و درصد چربی 35.7% ) در تصاویر کاهش سایز ناحیه بخوبی نشان داده شده است .

در صورتی که فرد تمایل به کاهش سایز بیشتر داشته باشد پس از دو ماه می توان کرایولیپولیز را برای همین موضع تکرار کرد.

نتایج کرایولیپولیز

تصاویر بالا از همین مجله انتخاب شده وشکل های A  و C  (رخ و نیم رخ) قبل از انجام کرایولیپولیز از در خانم 27 ساله با وزن 70.3 کیلوگرم نمایه توده بدن (BMI) 24.3 کیلوگرم بر متر مربع و درصد چربی 37.9% نشان می دهد. و شل های B و D (رخ و نیم رخ) یک سال بعد از انجام یک مرحله کرایولیپولیز را نشان میدهد ( وزن 73 کیلوگرم (BMI) 26.4 کیلوگرم بر متر مربع و درصد چربی 36.4% ) در تصاویر کاهش سایز  و ماندگاری آن پس از یک سال در حالی که بیمار در این مدت افزایش وزن هم داشته (نزدیک 3 کیلوگرم) کاملا مشخص است

نتایج کرایولیپولیز

تصویر بالا (A)  خانم 66 ساله را نشان میدهد که از سایز بازوی خود ناراضی است . در (B) همان موضع بعد از 2ماه و (C) بعد از 4 ماه از یک دوره کرایولیپولیز را نشان می دهد.

نتایج کرایولیپولیز

تصویر بالا (A)  خانم 58 ساله را نشان می دهد که از چربی ناحیه پشت خود شاکی بوده و در مرحله (B) همان موضع بعد از 3ماه از یک دوره کرایولیپولیز را نشان می دهد.  این فرد در طی این مدت تغییر وزن ( کاهش یا افزایش) نداشته.

سوالات متداول درباره لاغری با کرایولیپولیز

بیمارانی که بسیار چاق هستند نباید کرایولیپولیز انجام دهند زیرا تاثیر انچنانی نخواهند دید.  ممکن است بیماران با پوست شل یا ضعیف کاندیداهای مناسبی برای این عمل نباشند.

کسانی که گلبول‏ های سفید کم‌فعال دارند از این روش نباید استفاده کنند.

ممکن است سه هفته پس از درمان تغییرات را ملاحظه کنید، اما بیشتر تغییرات را بین یک تا سه ماه پس از درمان مشاهده می کنید. بدن شما هنوز از طریق متابولیسم سلول های چربی را از بین می برد و همچنان این کار به مدت چهار تا شش ماه بعد از درمان ادامه می یابد.

بطور کلی باید بین انجام کرایو در یک منطقه حداقل 40 روز فاصله وجود داشته باشه و بطور کلی در سال بیش از 3 بار توصیه به انجام کرایو نمیشه.

 هدف کرایولیپولیز کاهش حجم چربی در یک برآمدگی چربی است.  برخی از بیماران ممکن است بیش از یک منطقه را تحت درمان قرار دهند یا درمان یک منطقه را بیش از یک بار انتخاب کنند.

 این روش بدون بیهوشی انجام می شود.

سلولهای چربی در دماهای پایین حساس تر از بافت عصب عضله و عروق هستند و به سرعت کریستالیزه می شوند. به این ترتیب با کاهش دما سلولهای چربی در منطقه مورد نظر آسیب دیده و می میرند و طی هفته های بعدی از طریق سیستم لنفاتیک از بدن دفع می شوند .

بله  مطالعات نشان داده که در بین روشهای غیر تهاجمی (یعنی بجز ساکشن و لیپولیز لیزری و لیپوماتیک)کاهش چربی موضعی در روش کرایولیپولیز موثرتر از سایر روشهاست. در یک جلسه کرایولیپولیز کاهش حجم  20تا 40 در صدی مشاهده میشود که قابل ملاحظه است البته نتایج از فردی به فرد دیگر متغیر است و بستگی به ضخامت چربی اضافی و سبک زندگی بیمار، بعد از انجام کرایولیپولیز دارد .افرادی که تمایل دارند حجم بیشتری از چربی موضعی را کم کنند ،می توانند بعد از 3 ماه دوباره کرایولیپولیز لیزری را در همان ناحیه تکرار کنند تا کاهش بیشتری ایجاد شود .

خیر نیازی به هیچ گونه قرص و یا مواد مکملی نیست .احتیاجی به رژیم و ورزش نیست بعد از درمان انگیزه بیشتری برای مراقبت از خود و سلامت خود ایجاد می شود .

این عمل کاملا غیر تهاجمی است و بنابراین در اکثر موارد بیماران در همان روز عمل به حالت طبیعی خود بازمی گردند، اگر چه در صورت تجربه هر گونه قرمزی، ممکن است بخواهید یک یا دو روز قبل از بازگشت به حالت عادی خود استراحت کنید.

مشاوره پس از درمان ممکن است شامل استفاده از داروهای مسکن برای درمان درد در ناحیه تحت درمان و استفاده از کمپرس های سرد برای درمان تورم در منطقه هدف باشد.

انجام کرایو باعث سفت شدن پوست منطقه مورد نظر می شود اما نمیتوان از این دستگاه تنها به منظور سفت کردن پوست استفاده کرد .درمان به گونه ای انجام می شود که به منظور هدف قرار دادن سلول های چربی باشد. به طور کلی کرایولیپولیز برای درمان سلولیت طراحی نشده است اما در کنار از بین بردن چربی باعث تحریک کلاژن در آن منطقه نیز می شود. همچنین دستگاه های فرکانس رادیویی می توانند به راحتی با کرایولیپولیز همراه شوند تا علاوه بر چربی سوزی پوست را نیز سفت کنند.

عید است روش انجماد چربی کرایولیپولیز باعث بروز مشکل در بارداری شود اما این روش در زنان باردار مورد بررسی قرار نگرفته است. به همین دلیل توصیه نمی کنیم این روش را در بارداری انجام دهید. این روش درمانی هیچ تاثیری در ابتدای بارداری ندارد. البته شما نمیتوانید نتایج آن را ببینید، زیرا در طول بارداری افزایش وزن دارید. اما کرایولیپولیز برای مادران پس از زایمان مناسب می باشد.

کرایو برای از بین بردن چربی در پهلوها، شکم، ران ها و بازوها استفاده می شود. هر منطقه نیاز به حدود 60 تا 80 دقیقه درمان دارد. اگر بیش از یک منطقه را تحت درمان قرار دهید، کل عمل چندین ساعت طول می کشد یا ممکن است نیاز به برنامه ریزی برای چندین عمل داشته باشید. بعضی از کلینیک ها دستگاه دو سری را ارائه می دهند که به طور همزمان دو ناحیه را با هم درمان می کنند و وقت کمتری می گیرد.

تعداد جلسات درمان با کرایو بستگی به حجم چربی شما دارد. اگر فرد لاغری هستید و تنها بصورت موضعی شکم و پهلو دارید اغلب یک جلسه پاسخگو خواهد بود اما اگر فرد تپلی هستید ممکنه به تعداد جلسات بیشتری نیاز باشه.

در ابتدا برخی افراد درد کوتاهی را به دلیل مکش چربی به داخل پروب احساس می کنند که هرچه آن منطقه سفت تر باشه درد بیشتری را باید تحمل کنید. این درد خیلی کوتاهه و ممکنه به دو دقیقه هم نرسد.

کرایو برای بازو توصیهنمی شود. در مورد خارج ران هم اگر به اندازه ای چربی باشه که داخل پروب کشیده شود قابل انجامه. داخل ران نیز با وجود چربی زیاد می توان آن را انجام داد.

 در کرایولیپولیز تعداد سلولهای چربی کم می شود و کاری به حجمشان ندارد. با یک بار کرایولیپولیز بین 4 تا 12 سانتی متر سایز کم خواهیم کرد. حتی در کبد های چرب با گرید پایین نیزمی توان کرایولیپولیز کرد.  کرایولیپولیز روشی بی خطر و بدون عارضه می باشد.

خیر برای از بین بردن این ناهمواری ها باید ال پی جی یا آراف انجام دهید و استفاده از کویتیشن  یا کرایو پیشنهاد نمیشود.

در افراد خیلی چاق هم جواب میده اما اینکه حجم چربی زیاده و تغییرات با یکی دو جلسه براشون محسوس نیست توصیه به عدم انجام در این افراد میشه. چون باید چند جلسه انجام دهند که از نظر اقتصادی هم مقرون به صرفه نیست.

توجه داشته باشید که کل سولول های چربی منطقه مورد درمان از بین نمیره و تعدادی از سلول های چرب اطراف بافت می مانند. بنابراین اگر بطور ناگهانی یهو مثلا 7 کیلو اضافه کردی، ممکنه چربی ها برگرده. پس بعد از آن باید حواستان به میزان اضافه وزنتان باشد

وقتی شما دوره درمان کرایولیپولیز را طی میکنید چربی ها موضعی شما حذف می شوند. مادامی که شما وزن خود را توسط رژیم متعادل و ورزش حفظ می کنید نتایج پایدارند.

در این روش از لیزر ،سوزن و ساکشن استفاده نمی شود و فرد می تواند بلافاصله به سر کار خود برگردد .این روش بیشتر برای افرادی انتخاب می شود که تمایل به انجام لیپوساکشن و یا لیپولیزر ندارند واز درد و عوارض گریزانند و همچنین می خواهند با هزینه کمتر به نتایج مطلوب برسند .
البته لیپولیزر، لیپوساکشن و لیپوماتیک نتایج فوری دارند و چربی های اضافی در یک جلسه از بدن خارج می کنند. ولی در کرایولیپولیز فرد نیاز به صبر و تحمل بیشتر دارد تا به تدریج چربی اضافی که توسط کرایولیپولیز کریستالیزه شده از بدن دفع شود .

هزینه‌ی انجام کرایولیپولیز به ناحیه مورد نظر برای درمان، تعداد جلسات درمانی و دستمزد پزشک شما بستگی دارد.

نتیجه گیری

به منظور داشتن اندامی زیبا و حفظ این اندام در تمام سنین درمان ترکیبی کرایولیپولیز به عنوان دشمن اصلی سلولهای چربی و رژیم غذایی مناسب به منظور کاهنده وزن و ورزش به عنوان شکل دهنده عضلات بدن و کوچک کننده سلولهای چربی لازم است. یکی از ناراحتی های بزرگ افرادی که مدام ورزش میکنند. این است که هنگامی که خود را در آینه نگاه میکنند. به خاطر بیرون زدگی ناحه شکم و پهلوها و وجود چربی های موضعی بد شکل در آن نواحی از خود و ورزش خود راضی نیستند. وگمان میکنند، هیچ وقت نمیتوانند به اندام مناسب خود دست یابند. در حالی که این افراد به راحتی میتوانند از شر چربی های موضعی خود در هرجای بدن به روش معجزه آسا و بی عارضه کرایولیپولیز رها شوند. و این افراد به دلیل همراه بودن ورزش با کرایولیپولیز نسبت به افرادی که ورزش نمکینند نتایج بیشتری از لاغری توسط کرایولیپولیز میگیرند. کرایولیپولیز یک روش درمانی ایمن بی خطر و غیر تهاجمی برای کشتن و از میان برداشتن سلول‌های چربی است. از آنجایی که سلول‌های چربی کاملاً  تدریجی شروع به مردن و آزاد ساختن محتویات خود می‌کنند. نتیجه نهایی کاملاً طبیعی بوده و اندامی نرمال و عادی و در عین حال بسیار متفاوت برایتان به ارمغان خواهد آورد. بویژه اگر همراه با کرایولیپولیز یک رژیم غذایی مناسب داشته باشید. و ورزش کنید. پس از انجام کرایولیپولیز اندام شما باریک تر کوچک‌تر و عاری از چربی می‌شود. عوارض جانبی کرایولیپولیز بسیار محدود است. مشروط بر آن که این روش توسط یک پزشک متخصص زبده و آموزش دیده اجرا گردد.

کلینیک زیبایی ولاغری سپید

همانطور که گفته شد شاید یکی از سوال افرادی که می خواهند لاغری  با دستگاه کرایولیپولیز را انجام دهند این است. که بهترین مرکز برای کرایولیپولیز در تهران کدام کلینیک است؟ مرکز زیبایی سپید با مجهزترین کلینیک ها و دستگاه ها و مجربت ترین افراد این اطمینان را به شما می دهد که بهترین نتیجه لاغری موضعی با کرایولیپولیز در تهران را برای مراجعین انجام دهد.

بهترین مرکز برای لیپوماتیک تهران

چنانچه سوال یا نظری دارید در قسمت دیدگاه ها ثبت کنید تا در اولین فرصت پاسخ گوی شما باشیم.
همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر یا طرح سوالات خود در تمام ساعات از طریق تلگـــــرام یا واتـــساب با ما در ارتباط باشید.

09124957450

09394957487

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

فیسبوکتویتراینستاگرامتلگرام