لیفت آندوسکوپی ابرو و پیشانی

جراحی لیفت ابرو و پیشانی اندوسکوپیک

افتادگی  ابرو و پیشانی و خطوط افقی پیشانی باعث می شوند در حالت چهره تغییراتی ایجاد گردد که بخشی از این تغییرات در اثر افزایش سن و پیری بوجود می آید و طبیعی است. افتادگی ابرو ممکن است باعث افتادگی پلک های فوقانی نیز شود ، به صورتی که به نظر می رسد ابروها مستقیما بر روی مژه ها قرار گرفته اند.لیفت اندوسکوپی ابرو یکی از روش های جوان سازی صورت است.با استفاده از تکنیک های آندوسکوپی طی 15 سال گذشته دستخوش تغییرات و پیشرفت های بزرگی شده است. از لیفت آندوسکوپی پیشانی و ابرو برای بالا بردن  ابرو و پیشانی استفاده می شود. از این روش خصوصا برای اصلاح افتادگی پلک و از بین بردن خطوط اخم استفاده میشود. عوامل مختلفی از جمله پیری  ، آسیب عصبی صورت و ضربه به صورت می توانند باعث افتادگی ابرو و پلک شوند ، اگرچه عوامل مادرزادی یا ارثی نیز ممکن است در ایجاد آن نقش داشته باشند. 

اگر به فکر ناپدید کردن چین و چروک های پیشانی و یا لیفت ابرو هستید پیشنهاد می کنیم درباره لیفت با آندوسکوپ هم مطالعاتی داشته باشید.

فهرست مطالب

لیفت اندوسکوپی پیشانی و ابرو

لیفت آندوسکوپی یک تکنیک غیرجراحی است که با ابزاری به نام آندوسکوپ انجام می شود. در این روش ابرو و پیشانی به کمک برشهای بسیار ریز که در ناحیه بالای پیشانی و داخل موها زده می شود، به سمت بالا کشیده می شوند.عمل جراحی لیفت یا بالا کشیدن پیشانی و ابرو به روش اندوسکوپیک مختص افرادی است که چین های افقی روی پیشانی و چین های عمودی بین ابرو ها , افتادگی های ابرو و پلک بالا و چهره های خسته یا اخم آلود یا عصبانی دارند. البته این جراحی  تاثیر مستقیم تری روی افتادگی ابرو ها دارد  و تا حد خوبی بعد از عمل این افتادگی برطرف می شود. به طور کلی ، هدف از آن تنها بالا بردن ابروها نیست ؛ بلکه برای کاهش چین و چروک های افقی و عمودی پوست ، بهبود چروک های گوشه چشم و کاهش سطح پوست زیر ابرو هم می توان از آن بهره برد.

درصورتیکه لیفت اندوسکوپی توسط یک جراح کارازموده صورت بگیرد، می توان علاوه بر بالاکشیدن ابرو به اندازه استاندارد، مشکل افتادگی پلک را تا حدی برطرف نمود.

توضیح کامل روش و مراحل لیفت آندوسکوپی ابرو و پیشانی

مراحل جراحی لیفت اندوسکوپی صورت

برش های این جراحی عموما  پشت خط رویش مو می خورد و  بعد از جراحی این برش ها به طور کامل بسته شده و بعد از یک ماه اثری از ان باقی نخواهد ماند. تعداد این برش ها بین ۳ تا ۴ برش کوچک و مزیت آن نسبت به روش باز دیده نشدن جای زخم است .

در طی جراحی اندوسکوپی پیشانی، جراح یک اندوسکوپ( یا ابزار درون بین )را از طریق سه یا چند برش کوچک به طول کمتر از ۲٫۵ سانتی متر، در زیر پوست قرار می دهد. آندوسکوپ تصاویر ویدئویی از ساختار داخلی پیشانی بیمار را به یک صفحه تلویزیون انتقال می دهد. جراح از تصاویر ارسالی برای تشریح، بالابردن و تغییر مکان بافت های پیشانی و ابرو استفاده می کند.

پس از پایان کار، زخم ها بخیه می شوند. مدت زمان عمل بستگی به پیچیدگی لیفت دارد. به طور معمول بین ۲ تا ۴ ساعت طول می کشد. این عمل ناراحتی و درد تقریبا ندارد و پس از یک هفته، کبودی و تورم ناپدید می شوند.

بیمار برای ۵ روز اول یک بانداژ فشاری می پوشد. پس از ۷ روز بخیه ها برداشته می شوند. بیمار می تواند پس از حداکثر یک هفته به سر کار خود بازگردد. منتها برای انجام ورزش های اکتیو لازم است ۳ هفته یا بیشتر منتظر بماند.

دوره نقاهت لیفت اندوسکوپی پیشانی و ابرو

دوره نقاهت این جراحی بسیار کوتاه است و بعد از ۷ روز جراخ بخیه ناحیه را کشیده ولی در مدت این هفت روز حال عمومی بیمار خوب است و فقط دارو هایی را که پزشک تجویز کرده  مصرف میکنند.و می توانند از روز سوم بعد از جراحی به زندگی عادی خود برگردند.

جای اسکار یا زخم بخیه

چون این برش ها داخل مو خورده میشود بعد از بهبودی کامل جای زخم و بلند شدن مو هیچ اثری از جای اسکار یا زخم دیده نمی شود که روش اندوسکوپی چنین مزیتی را براورده میکند ولی در روش باز برش ها از بالا گوش خورده و در بعضی از موارد جای اسکار ممکن است دیده شود.

دوره بهبودی بعد از جراحی

بعد از جراحی ممکن است در هفته های اول احساس کنید که ابرو ها بسیار بالا رفته و شکل طبیعی ندارد این مورد نباید شما را نگران کند زیرا بعد از چند ماه ابرو ها اندکی افتادگی پیدا خواهد کرد و به حالت طبیعی نزدیک خواهد شد

لیفت آندوسکوپی ابرو به چه کسانی مناسب است

با پیر شدن صورت، افتادگی بخش های مختلف آن اتفاق می افتد. این اصل در مورد گردن، گونه ها و همچنین ابرو و پیشانی نیز صدق می کند. نشانه های اصلی پیر شدن ابرو و پیشانی به صورت زیر هستند:

  1. چندین چین افقی در پیشانی
  2. داشت خطوط عمودی در فاصله بین دو ابرو

  3. ایجاد چین در گوشه ابرو

  4. دم تقارن ابرو

  5. ابروهایی که پایین آمده اند و باعث ایجاد پوست اضافه روی پلک ها می شوند.
  6. ابروهایی که صاف هستند یا به سمت پایین و بیرون شیب برداشته اند و قوس زیبا ندارند.

علاوه بر این افرادی که مبتلا به آتروفی صورت و افتادگی خط عمود پیشانی و اطراف آن هستند. کاندید خوبی برای این عمل می باشند.

هدف لیفت ابرو با اندوسکوپ اصلاح نشانه های پیری پیشانی و ابرو و برگرداندن آن ها به موقعیت بالاتر و طبیعی تر است. در واقع زمانی که ابروها دچار افتادگی می شوند، باید نسبت به درمان آن اقدامات لازم انجام شود.

مزیت هایی لیفت آندوسکوپی ابرو و پیشانی

از مهم ترین مزیت های لیفت آندوسکوپی ابرو می توان به موارد زیر اشاره کرد:
●جوان شدن چهره
●کشیده شدن پوست در ناحیه پیشانی
●بالا کشیدن ابروی افتاده
●برقراری تقارن در ابروها

مزیت لیفت اندوسکوپی ابرو در مقابل روش باز

وش اندوسکوپی روش پیشرفته ای برای لیفت پیشانی است که اجازه ایجاد حداقل برش را می دهد؛ ریسک کمتری دارد و زمان نقاهت آن نیز کوتاه تر است. در برخی از بیماران، لیفت ابرو به روش باز گزینه مناسب تری است.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

فیسبوکتویتراینستاگرامتلگرام