تنگ کردن و جوانسازی واژن و درمان مشکلات زنان با دستگاه هیگز واژینال

تنگ کردن و جوانسازی واژن با دستگاه هیگز واژینال

امروزه  روش‌ها و دستگاه‌های متعدد بسیاری در حوزه زیبایی جوانسازی و زیبایی روی کار آمده‌اند. از جمله مهم ترین و نوین ترین دستگاه هایی که با هدف  درمانی و زیبایی در جراحی های زیبایی زنان مورد استفاده قرار می گیرد دستگاه آر اف هیگز است.

بسیاری از خانم ها تصور می کنند برای درمان گشادی واژن، واژینیسموس یا برخی دیگر از بیماری های زنان مجبور به جراحی هستند. در حالی که با پیشرفت تکنولوژی دستگاه های پزشکی، بسیاری از این مشکلات امروزه با روشهای غیر تهاجمی و غیر جراحی درمان می شوند. در این میان نیز دستگاه آر اف واژینال هیگز به یکی از بهترین‌های جراحی‌ زیبایی زنان تبدیل شده است. دستگاه آر اف هیگز (Higgs) دارای یک سری مزایا و کاربردهای قابل توجهی است. این دستگاه گزینه مناسبی برای درمان  شلی و ناکارآمدی ماهیچه‌های ناحیه‌ی واژن و لگن است.  با افزایش سن، یائسگی و پس از زایمان بانوان دچار باز شدن و گشاد شدن واژن و سوزش و خشکی واژن و بی اختیاری ادرار و بدشکلی اندام تناسلی می شوند که این عوامل سبب عدم لذت از رابطه جنسی می گردد. بعضی خانم ها کاندید مناسبی برای انجام اعمال جراحی نیستند که در این افراد می توان از لیزر واژینال جهت رفع مشکلات دستگاه تناسلی استفاده کرد.

بانوان در هر کجای دنیا میخواهند جوانتر باشند و مانند روزهای جوانی خرسندی خود را بازیابند و از طریق جوانسازی واژن ، رابطه زناشویی شان را زنده و پویا نگه دارند، دستگاه هیگز در هر سنی و تحت هر شرایطی این خواسته بانوان را برآورده میسازد.

فهرست مطالب

تنگ کردن و جوانسازی واژن با دستگاه هیگز واژینال

دستگاه آر اف هیگز واژینال چیست؟

آر اف هیگز یک نوع روش درمانی است که از گرما و امواج رادیوفرکوانسی در لایه های عمیق پوست برای کلاژن سازی استفاده می کند. نباید دستگاه هیگز یا آر اف واژن را با لیزر اشتباه گرفت. زیرا امواج این دستگاه با لیزر بسیار متفاوت هستند. امواج آر اف از نوع رادیوفرکوئنسی است. انرژی تولید شده توسط این امواج، جذب بافتهای واژن می شود.  استفاده از این تکنولوژی به جوانسازی قسمت داخلی و خارجی واژن کمک می کند. این امواج رادیویی همچنین باعث سفت شدن و جوانسازی بافت شل شده ی واژن می شوند. اساس کار به این صورت است که امواج ساطع شده سبب می‌گردد تا جریان خون در ناحیه واژینال افزایش یابد. در نتیجه هورمون‌های مفید و لازم در این بخش افزایش یافته و مشکلات ایجاد شده در آن برطرف می‌شوند.

دستگاه آر اف هیگز محصولی از کشور آمریکا است. شرکت تولید کننده هیگز یکی از پیشگامان در عرصه درمان مشکلات زنان در ناحیه واژینال است.  درمان با دستگاه آر اف واژن یک روش غیر جراحی و غیر تهاجمی است. این روش بدون درد و خونریزی و بدون نیاز به بی حسی موضعی بوده و به صورت سرپایی در مطب ها و کلنیک ها انجام می شود. درمان با این دستگاه در عرض حدودا 30 دقیقه انجام می شود.

کاربردهای درمانی دستگاه هیگز موارد زیر میباشد

 • تنگ کردن واژن با ایجاد استحکام بالا در عضله‌های این ناحیه
  بالا بردن قابلیت الاستیک بافت‌ها در ناحیه واژن (دستگاه هیگز تنها دستگاهی است که دهانه واژن را به صورت الاستیک تنگ می‌کند)
 •  درمان بی اختیاری ادرار به خصوص بی اختیاری هایی که به دلیل تغییرات هورمونی یائسگی است.
 •  درمان آتروفی واژن
 •  درمان خروج هوا از واژن
 •  درمان عفونت قارچی یا عفونت باکتریایی واژن که نسبت به روش های دیگر درمان مقاومت نشان می دهند. به علاوه خشکی واژن می تواند باعث بروز عفونت مکرر شود که با دستگاه هیگز این مشکل نیز قابل درمان است.
 •  رفع دردهای ناحیه لگنی
 •  کاهش دردهای پرولاکس
 •  کاهش ترشحات واژن
 • و بهبود ارگاسم در زنان می باشد.
 •  درمان واژینیسموس و در نتیجه رضایت بالای رابطه جنسی
 •  افزایش قوای جنسی بانوان

توضیح کامل روش و مراحل روش و درمان دستگاه هیگز توسط پزشک متخصص

Play Video about جوانسازی و تنگ کردن واژن

مزایای استفاده از دستگاه هیگز واژینال

 روش و درمان دستگاه هیگز  غیر تهاجمی است یعنی بیمار برای درمان بیماری خود نیازی به جراحی ندارد. از دیگر مزایای آراف واژن هیگز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • از ویژگی های مهم دستگاه آر اف هیگز درمان قطعی و سریع با نتایج موفقیت آمیز و چشمگیر حتی در چند جلسه اول است که بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
 • یکی از دیگر از مزیت های این دستگاه آن است که بدون هرگونه دوره نقات است.
 • برای استفاده از این دستگا نیازی به بیهوشی بیمار نیست.
 • با به کارگیری این دستگاه هیچگونه درد، زخم و عارضه ای برای بیمار ایجاد نخواهد شد.
 • بدون هرگونه عارضه ای از جمله خونریزی است.
 • بیمار بعد از استفاده از این دستگاه مشکلات رایج بعد از جراحی را تجربه نمی کند.
 • در اغلب موارد بیمار بعد از استفاده از لیزر سوزش دارد، که با به کارگیری این دستگاه بیمار حتی سوزش نخواهد داشت.

یکی دیگر از مزایای استفاده از دستگاه هیگز برای درمان بیماری های زنان این است که این روش سرپایی و بدون نیاز به بستری است.

درمان با دستگاه هیگز

کاربرد دستگاه هیگز فقط عمل های زیبایی زنانه نیست. بلکه از این دستگاه برای درمان برخی از بیماری های زنانه و اختلال عملکرد جنسی آنها نیز استفاده می شود.

درمان واژینیسموس با دستگاه هیگز

واژینیسموس اختلالی است که به خاطر انقباض شدید و غیرادراری ماهیچه های واژن ایجاد می شود. در این حالت فرد دخول دردناک یا غیرممکن خواهد داشت. به محض دخول و یا انجام معاینه لگنی یا استفاده از تامپون انقباضها شروع می شوند. دستگاه آر اف هیگز در عملکرد عضلات واژن تغییراتی ایجاد می کند که باعث درمان واژینیسموس می شود. بانوانی که از این دستگاه برای درمان واژینیسموس استفاده می کنند. از همان جلسه اول می توانند تاثیر مثبت این دستگاه ببینند. این دستگاه درمان قطعی واژینیسم است.

تنگ کردن واژن در تهران

تنگ کردن واژن با دستگاه هیگز

از دستگاه آر اف هیگز برای رفع شلی واژن در زنانی استفاده می شود که به خاطر زایمان طبیعی دچار گشادی واژن شده اند. انرژی دستگاه هیگز برای درمان این مشکل به لایه های عمقی دیواره واژن نفوذ کرده و باعث جمع شدن عضلات این ناحیه می شود. کاهش سایز کانال واژن بعد از هر جلسه rf واژینال برای بیمار کاملا محسوس است. البته اگر میزان گشادی واژن بیشتر باشد بهتر است از پرینورافی استفاده کنید که در مقاله عمل تنگ کردن واژن هیگز به طور کامل به آن پرداخته ایم.

درمان دردهای لگنی زنان

درمان دردهای لگنی با دستگاه هیگز

دردهای لگنی در اثر برخی بیماری ها مثل اندومتریوز  سندرم روده تحریک پذیر  سرطان رحم و سرطان دهانه رحم بروز می کند. این دردها مزمن و شدید هستند. یکی از بهترین روش های کاهش دردهای ناحیه لگنی شامل مثانه، راست روده، واژن، رحم و تخمدان از دستگاه آر اف هیگز استفاده می شود.

درمان خروج باد از واژن با دستگاه هیگز

درمان خروج باد از واژن با دستگاه هیگز

گاهی خروج هوا از اندام تناسلی بانوان اتفاق می افتد، اما این مشکل زمانی بیشتر می شود. که عضلات واژن دچار شلی شده باشد. یکی از دلایل خروج باد از واژن که باعث خجالت خانم ها شده و در روابط اجتماعی آنها را دچار مشکل می کند، ضعف عضلات کف لگن است. آر اف با نفوذ به لگن و تقویت و جوانسازی این عضلات باعث کاهش یا رفع خروج باد از واژن می شود.

رفع آتروفی و خشکی واژن با دستگاه هیگز

رفع آتروفی و خشکی واژن با دستگاه هیگز

تغییرات هورمونی در یائسگی و زایمان باعث خشکی و نازک شدن دیواره واژن می شود. تحریک کلاژن سازی بیشتر در دیواره واژن بعد از آر اف باعث می شود. دیواره واژن دوباره محکم و ضخیم شود. به علاوه مخاط واژن بتوانند موکوس بیشتری برای روانکاری و رطوبت بیشتر واژن تولید کنند.

درمان عفونت مکرر با دستگاه هیگز

درمان عفونت مکرر با دستگاه هیگز

عفونت های قارچی مکرر که بیش از ۴ بار در سال رخ می دهند  به دلیل خشکی واژن ایجاد می شوند. این نوع عفونت قارچی نسبت به درمان های دارویی مقاومت پیدا کرده. و با روشهای سنتی نمی توان آن را درمان کرد. در چنین مواردی تنها گزینه ی درمان استفاده از دستگاه هیگز است.

درمان بی اختیاری ادرار استرسی با دستگاه هیگز

درمان بی اختیاری ادرار استرسی با دستگاه هیگز

به دلیل زایمان، بارداری یا بالا رفتن سن عضلات کف لگن خانمها ضعیف می شود. به همین دلیل این خانم ها موقع خم شدن  بلند کردن اجسام سنگین یا عطسه، سرفه و …. ناخواسته ریزش ادرار دارند. درمان با آر اف فرکشنال هیگز در این زنان باعث کلاژن سازی و تقویت عضلات کف لگن و درمان بی اختیاری ادرار  در آنها می شود.

دستگاه هیگز برای درمان واژینیسموس

خانم هایی که موقع رابطه جنسی دچار درد شدید می شوند و نمی توانند دخول را انجام دهند دچار بیماری واژینیسموس هستند. در این بیماری عضلات واژن به طور غیر ارادی به شدت منقبض شده و اجازه دخول آلت را نمی دهند. این بیماری قبلا منجر به طلاق می شد اما امروزه با آر اف فرکشنال می توان بدترین واژینیسموس را هم درمان کرد.
علاوه بر موارد بالا، از آر اف واژن برای درمان درد موقع نزدیکی، دردهای لگنی و کاهش ترشحات واژن استفاده می شود. همچنین جوانسازی کلیتوریس و بافت واژن با آر اف باعث افزایش ارگاسم، میل جنسی و حس جنسی در زنان شده و روابط زناشویی زوجین را بهبود می دهد.

چرا تنگ کردن واژن با هیگز نتایج بهتری نسبت به جراحی دارد ؟

انرژی هیگز روی ناحیه ی عضلانی واژن که عضلات صاف حلقوی هستند، تاثیر می گذارد و  قدرت عضلات را بالا می برد و با کششی که ایجاد می کند باعث از بین بردن شلی واژن می شود.

تفاوت آن با تکنولوژی های دیگر از جمله لیزر و هایفو در این است که تنگی در تمام کانال واژن و حتی در ورودی کانال واژن ایجاد می شود در حالی که هیچ کدام از درمان های مذکور توانایی انجام درمان در ورودی کانال را ندارند. علاوه بر این  انرژی هیگز قدرت عضلات ناحیه واژن را بیشتر می کند و برخلاف دستگاه های دیگر فقط به جوان سازی مخاط محدود نمی شود.

هیگز در ناحیه عمقی کانال واژن تاثیر می گذارد و عملکردی شبیه فیزیوتراپی لگن و ورزش هوازی دارد؛ مانند زمانی که عضله ای در بدن ورزش می کند و قدرت آن افزایش می یابد. با انرژی هیگز همان ورزش هوازی روی عضلات  واژن انجام می شود ، شلی ناحیه واژن از بین می رود و تنگی  متناسب ایجاد می گردد.

بهداشت آر اف واژینال هیگز

ّبرخی بانوان نگرا‌ن‌اند که در صورت استفاده از از آر اف واژینال هیگز دچار عفونت‌های تناسلی شود؛ چرا که این دستگاه برای افراد مختلفی به کار می‌رود. در این باره باید گوییم که سری‌های دستگاه یا پروب‌های آن برای هر نفر تویض می‌شوند و یک بار مصرف‌اند.

سوالات متداول

تعداد جلسات آر اف بستگی به این دارد که برای درمان چه مشکل واژینالی از  دستگا هیگز استفاده می شود. همچنین سن بیمار وضعیت سلامتی بیمار سرعت ترمیم بدن و شدت عارضه در تعیین تعداد جلسات آر اف موثر هستند. اما معمولا بین یک تا سه جلسه درمان نیاز است.

بسته به اینکه برای درمان چه مشکلی از آر اف استفاده می کنید. از 30 دقیقه تا حدود یک ساعت متغییر است.

رابطه جنسی بعد از هر جلسه جوانسازی واژن با هیگز امکان پذیر است و هیچ گونه منعی وجود ندارد.

درمان با آر اف هیگز نتایج قطعی دارد. اما بدن همواره در حال تغییر و تحول است. برای طولانی تر کردن مدت ماندگاری آر اف واژن بهتر است هر ۱۲-۱۸ ماه یک جلسه آر اف را تکرار کنید.

دوران نقاهت درمان با دستگاه هیگز بسیار کوتاه است و می توانید بعد از جلسات درمانی به فعالیت های روزانه خود بازگردید.

به دلیل غیرتهاجمی و ایمن بودن این دستگاه، استفاده از آن برای تمام سنین امکان پذیر است و هیچ محدودیتی وجود ندارد.

به طور معمول این جلسات برای ۲ تا ۳ بار در ماه انجام می شوند. البته باز هم بستگی به نوع مشکل شما دارد.

استفاده از این دستگاه برای هیچ کس ممنوعیت و محدودیتی ندارد. اغلب خانم هایی که به دلیل زایمان طبیعی متعدد  بالا رفتن سن، چاقی و یا یائسگی با مشکلاتی مواجه شده اند، از دستگاه جوانسازی واژن برای رفع این مشکلات خود استفاده می کنند. این دستگاه به ترمیم و بازگشت توان عضلات واژن و لگن کمک زیادی می کند.

از دستگاه آر اف هیگز، متخصصین زنان و متخصصینی که در زمینه زیبایی زنان فعالیت می کنند، می توانند از این دستگاه برای موارد نام برده شده و جوانسازی واژن بهره بگیرند.

نتایج درمان با این دستگاه ماندگاری بالایی دارد اما معمولاً توصه می شود که هر ۱۲ ماه یک بار درمان را تکرار کنید تا نتایج آن برای همیشه حفظ شود.

هزینه درمان و جوانسازی واژن با RF هیگز به تعداد جلسات، نوع مشکل، شدت مشکل و مدت زمان هر جلسه درمانی بستگی دارد.

نتیجه گیری

در این مطلب به طور کامل در مورد دستگاه آر اف هیگز و موارد کاربرد آن صحبت کردیم و با مزایای این روش درمانی و زیبایی زنان آشنا شدیم. بانوان در صورت مشاهده هرگونه از مسائل گفته شده می توانند بدون کمترین نگرانی به متخصص زنان خوب مراجعه کرده و با استفاده از تکنیک های جدید مانند دستگاه آر اف هیگز، تمامی مشکلات خود را در چندین جلسه برطرف کنند و نتایج آن را در همان جلسات اولیه مشاهده کنند. فراموش نکنید که با وجود غیرتهاجمی بودن این روش و علیرغم رشد استفاده از این دستگاه  باید درمان را به دست یک متخصص زنان خوب بسپارید تا درمان نتیجه ای رضایت بخش و مناسب داشته باشد.

چنانچه سوال یا نظری دارید در قسمت دیدگاه ها ثبت کنید تا در اولین فرصت پاسخ گوی شما باشیم.شما نیز می توانید برای درمان مشکلات زنانه خود با دستگاه آر اف واژن از  جراح متخصص زنان بهره مند شوید.  برای کسب اطلاعات بیشتر یا طرح سوالات خود در تمام ساعات از طریق تلگـــــرام یا واتـــساب با ما در ارتباط باشید.

09124957450

09394957487

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

فیسبوکتویتراینستاگرامتلگرام