0 تا 100 لاغری مدرن با لیپوماتیک

لاغری با لیپوماتیک راز تناسب اندام و زیبایی

چاقی یک بیماری است که با تجمع بیش از حد سلول های چربی و ذخیره بافت چربی در بدن همراه است. ۱۰ میلیون نفر از جمعیت ایران با معضلی به‌نام چاقی روبه‌رو هستند که کاهش مصرف لبنیات و افزایش مصرف فست فود و نوشابه‌های گازدار نیز در افزایش چاقی مؤثر است. گفته شده که ۳۰ درصد نوجوانان ایران به چاقی مبتلا هستند که این روند در زنان، بیشتر از مردان است. ۴۰ درصد کل مرگ‌ومیرها در ایران نیز از عوارض چاقی است که ارتباط مستقیمی با دیابت، انواع سرطان و بیماری‌های تنفسی و متابولیک دارد.

یکی از روش های جدید و کارآمد که با کمترین عوارض برای تخلیه چربی‌های موضعی و کاهش سایز اقدام می کند لیپوماتیک است. با استفاده از لیپوماتیک که از بهترین روش های پیکر تراشی است به داد افراد می‌رسد تا اندام رویایی و دل‌خواه آن‌ها را یک شبه برای‌شان به واقعیت تبدیل کند.

فهرست مطالب

بهترین مرکز لیپوماتیک تهران

لیپوماتیک

لیپوماتیک (LIPOMATIC) نسل جدیدی از جراحی‌های زیبایی است که حدود ۲۰ سال است که در دنیا رواج دارد و برای خلاص شدن از چربی های اضافی بدن انجام می شود. این جراحی توسط متخصصین جراحی زیبایی یا جراحی عمومی انجام می‌شود. یکی از مرسوم ترین نواحی لیپوماتیک شکم و پهلو است. در عمل لیپوماتیک، هیچ خبری از ناهمواری‌های فاحش در چربی، آسیب شدید به بافت و همچنین، مشکلاتی مثل ریسک بالای آمبولی وجود ندارد. جراحی لیپوماتیک چربی ها را به صورت فیزیکی از بین می برد. این چربی ها بدون درد و خونریزی از بدن حذف می شوند. هدف از این عمل جراحی تغییر سایز و شکل بدن است. ریکاوری پس از انجام عمل لیپوماتیک نیز ۳ تا ۷ روز است. لیپوماتیک عمل جراحی غیرتهاجمی است

لیپوماتیک به نوعی یک عمل اصلاح فرم بدن یا بادی کانتورینگ و صد البته بدون درد است، امروزه بسیاری از افرادی که از چاقی رنج می برند روش‌های بسیار متعددی مانند قرص‌های لاغری، ورزش و دیگر مسائل را برای لاغری و تناسب اندام خود استفاده می کنند اما در پایان راه بسیاری از روش‌ها با شکست مواجه خواهد شد اما عمل لیپوماتیک یک روش بسیار مناسب تر و ایده آل تر برای رسیدن به اندامی مناسب است. طی این روش به علت سالم ماندن چربی‌ها امکان انتقال و ترانسفر چربی به مناطق دیگر بدن وجود خواهد داشت.

این عمل در کلینیک دارای مجوز و به صورت سرپایی انجام داده می شود و نیازی به بیهوشی ندارد.

چگونگی انجام لیپوماتیک

لیپوماتیک، روشی برای برداشت غیرتهاجمی بافت چربی از بدن است. در این عمل، پزشک معالج از طریق دستگاهی که عکس آن را در زیر می بینید با حرکات لرزشی لوله ای به نام کانولا، سلول های چربی را به روش غیرلیزری و حرارتی خارج می کند. ایمنی لیپوماتیک از لیپوساکشن بسیار بیشتر است و عفونت کمتری ایجاد می کند؛ چراکه محافظت از اعصاب، رگ های خونی و ماهیچه ها در روش لیپوماتیک از لیپوساکشن بیشتر است.

هدف روش لیپوماتیک برخلاف روش لیپوساکشن، تغییر سایز، فرم و حجم در نقطه خاصی از بدن است. درحالی که در روش لیپوساکشن، هدف اصلی، کم کردن وزن است. در این روش، کلیه نواحی بدن که دارای توده چربی است، تراشیده و چربی انباشته برداشته می شود (سوزانده نمی شود).

توضیح کامل روش و مراحل عمل لیپوماتیک

آشنایی با دستگاه لیپوماتیک

دستگاه لیپوماتیک یک کمپرسور، هوای فشرده را به لوله کانولا منتقل می کند. این لوله با حالت ارتعاشی مداوم و سریع زیر پوست، لرزش های زیادی به صورت سه بعدی ایجاد می کند تا سلول های چربی شکسته شوند. سوراخی که برای ورود لوله کانولا استفاده می شود، سه میلی متر است تا از این طریق، امواج اینفراسونیک ایجاد و سلول های چربی زیر پوست تخریب شوند. چربی شل شده به خارج بدن منتقل و کشیده می شود. درواقع این دستگاه، به صورت فیزیکی و نه به صورت سوزاندن چربی ها را برمی دارد و میله فلزی کانولا، عمل تخریب را انجام می دهد.

عمل لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

با استفاده از دیامتر ۲ تا ۵ میلیمتری سوراخی در بخش هایی از بدن که قرار است عمل لیپوماتیک انجام شود، ایجاد می شود. بعد دستگاه از طریق سوراخ ایجاد شده وارد بافت چربی می شود و با استفاده از موج های ماورا بنفش بافت چربی را از بین می برد و محلولی برای بی حسی و پیشگیری از خون ریزی به درون بدن تزریق می شود. در نهایت چربی و محلول بی حس کننده توسط سوراخ ها از بدن خارج می شوند. این دستگاه یک سیستم ایمنی فعال دارد که هنگام برخورد با بافت چربی متوقف می شود از این رو خط پارگی اعضای بدن و سوختگی پوست به پایین ترین حد خود می رسد.

پیکر تراشی با متد لیپوماتیک بیشتر تحت بی حسی موضعی انجام می شود. با این حال، اگر این روش در یک منطقه بزرگتر اعمال شود یا اگر با روش های دیگر ترکیب شود، بیهوشی عمومی توصیه می شود.

این روش کم و بیش همان روش لیپوساکشن است. لیپوماتیک برای شکستن سلول های چربی از فناوری صوتی، لرزش و تغذیه فراصوت استفاده می کند. لوله کانولا به داخل بافتهای چربی وارد می شود و با حرکت چرخشی و لرزش آنها را از بین می برد.

این حرکات نه به عروق آسیب می رساند و نه به سلول های چربی. با استفاده از این فناوری امکان مکش سلول های چربی به طور کامل خالص سازی شده و هیچ آسیبی ندارد. سلولهای چربی ساکشن شده توسط لیپوماتیک به عنوان ماده پرکننده مجدداً قابل استفاده هستند. می توانند در بعضی قسمت های دیگر بدن مانند پستان، لگن، صورت و غیره تزریق شوند.

از آنجا که این روش با لیپوساکشن متفاوت است، از دست دادن خون و ایجاد زخم در این روش بسیار اندک است. همچنین زمان بهبودی کمتری لازم است. برخلاف لیپوساکشن، نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست و بیمار معمولاً بلافاصله پس از عمل ترخیص می شود.

مناطق که می توان با لیپوماتیک برطرف کرد

انواع عمل لیپوماتیک

 1. لیپوماتیک شکم و پهلو و باسن
 2.  لیپوماتیک سینه و بازو و پشت بازوها
 3.  لیپوماتیک مچ پاها یا قسمت های پشت ساق پا
 4.  لیپوماتیک صورت، گردن و ناحیه زیر چانه (غبغب)
 5.  لیپوماتیک ران ها شامل قسمت های داخلی و خارجی ران ها و زانوها
عمل زیبایی لیپوماتیک شکم و پهلو

عمل زیبایی لیپوماتیک شکم و پهلو

عمل لیپوماتیک شکم و پهلو یکی از پر طرف دار ترین عمل های زیبایی و پیکر تراشی است . بسیاری از افراد که با رژیم های غذایی توانسته اند لاغر بشوند ولی هنوز از شر چربی های شکم خلاص نشده اند می توانند از طریق عمل لیپوماتیک شکم و پهلو چربی های اضافی شکم را خارج کنند و همچنین با انجام عمل لیفت می توانند پوست اضافی را بر داشته و به بدنی ایده آل دست پیدا کنند.

عمل زیبایی لیپوماتیک بازو و پشت بازوها

عمل زیبایی لیپوماتیک بازو و پشت بازوها

عواملی مانند افزایش سن، تجمع چربی و افزایش وزن دلایل شل شدن و آویزان شدن بازوها است. این مشکل در زنان بیشتر از مردان دیده می شود و بهترین راه برای خلاص شدن از آن عمل لیپوماتیک بازو است. عمل لیپوماتیک افتادگی و چربی بازو را برطرف می کند و این عضو از بدن را زیباتر می کند.

برای عمل لیپوماتیک بازو، ابتدا معاینه های لازم توسط پزشک معالج انجام می شود. سپس با استفاده از یک کانول مخصوص، چربی اضافی تخلیه می شود و با عمل لیفتینگ، حجم زیادی از بازو برداشته می شود و مجددا با بخیه تشکیل می شود. لیپوماتیک در یک جلسه 2 تا 3 ساعته انجام می شود.

عمل زیبایی لیپوماتیک ران

عمل زیبایی لیپوماتیک ران

ران ها به دلیل عوامل ژنتیکی و نداشتن تحرک ممکن است بزرگ شوند. افراد زیادی ساعت و زمان های طولانی را می نشینند که این کار سبب تجمع چربی ها در بخش ران آن ها می شود . از طریق ورزش کردن و رژیم هایی غذای می توان این مشکل را رفع کرد ولی برخی افراد به دنبال راه های سریع تر و راحت تر هستند که تا بتوانند این مشکل را رفع کنن ، یکی از این روش ها که می تواند به راحتی چربی های تجمعی در ران پا ها را از بین ببرد استفاده از عمل لیپوماتیک ران است.

عمل زیبایی لیپوماتیک صورت

داشتن چربی اضافی در زیر چانه و گردن باعث می شود پیرتر به نظر برسید. بنابراین یکی از راه های خلاص شدن از شر چربی های ذخیره شده در این ناحیه لیپوماتیک است. این روش با بی حسی موضعی انجام می شود و 45 دقیقه طول می کشد. دستگاه مخصوص لیپوماتیک با استفاده از ویبراتور سه بعدی چربی را می شکند و سپس آن را در لوله های کوچک تخلیه می کند.

عمل لیپوماتیک در تهران

عمل لیپوماتیک باسن، ران پا، بازو ها، شکم، کمر و پهلو ها در تهرانعمل لیپوماتیک باسن، ران پا، بازو ها، شکم، کمر و پهلو ها در تهران

   شکم، کمر و پهلو ها

مزایای لیپوماتیک

 1. بدون اسکار بودن یکی از مزایای کلیدی لیپوماتیک به شمار می رود و دوران رسیدن به بهبودی را برای افراد به شکل قابل توجهی کوتاه می کند. این کار موجب می شود که افراد زیادی بدون نگرانی، فرآیند عمل را برای خودشان در نظر بگیرند.
 2. نتایجی طبیعی از عمل برای فرد حاصل خواهد شد. به طوری که افراد در برخورد اول، متوجه نمی شوند که فرد یک عمل زیبایی خاص را پشت سر گذاشته است.
 3. بدون نوسان یا ضربات ناگهانی سخت
 4. دوره بهبودی کوتاه تر
 5. تحت بی حسی موضعی انجام می شود
 6. ساده و ایمن است. در حقیقت لیپوماتیک سلامتی افراد را تهدید نمی کند و نگرانی بزرگی برای آن ها به وجود نمی آورد.
 7. زمان عمل کوتاه تری در انتظار افراد خواهد بود. در نتیجه فرد متقاضی چربی کشی، نباید زمان بسیار زیادی را در اتاق عمل سپری کند.
 8. رسیدن به شرایط ظاهری دلخواه، اعتماد به نفس فرد را به شکل ویژه ای افزایش خواهد داد. چرا که زیبایی مطلوب همیشه تاثیر مثبتی در اعتماد به نفس افراد دارد.
 9. با استفاده از چربی کشی، پوست فرد شل نمی شود و پس از انجام عمل، همچنان حالت مطلوبی خواهد داشت.
 10. در فرآیند لیپوماتیک، احتمال بروز انواع عفونت ها بسیار پایین است و همچنین خطر آسیب وارد شدن به رگ ها نیز وجود ندارد.

معایب لیپوماتیک

در نگاه اول شاید همه مردم با توجه به حساسیت موضوع عمل جراحی اعضای بدن، دقت بیشتری را به معایب روش مطرح شده داشته باشند و این امر طبیعی است. لیپوماتیک نیز دارای معایبی می باشد که بر کسی پوشیده نیست اما در مقابل فواید بی شماری از جمله دوره بازیابی کمتر، کبودی ها و آسیب دیدگی بسیار کمتر نسبت به موارد مشابه، ظاهر پوست صاف و زیبا، درد کمتر و احتمال بازگشت نزدیک به صفر اصلا به چشم نخواهد آمد.

در جراحی لیپوماتیک حتی سیستم ایمنی وجود دارد که اگر در حین عمل منطقه بدون چربی یافت شد و احتمال خطا وجود داشت به صورت خودکار روند تخلیه متوقف خواهد شد و یکی از برترین مزایای چربی کشی نسبت به دیگر روش ها محسوب می شود. بزرگترین ایرادی که می توان به آن اشاره کرد این است که همه فکر میکنند لیپوماتیک روش مستقیم کاهش وزن است در صورتی که این روش با استفاده از تکنولوژی روز دنیا باعث از بین رفتن زودتر چربی ها شده و کنترل آن ها توسط رژیم غذایی و ورزش را راحت تر خواهد کرد.

عمل لیپوماتیک در تهران

عمل لیپوماتیک باسن، ران پا، بازو ها، شکم، کمر و پهلو ها در تهرانعمل لیپوماتیک باسن، ران پا، بازو ها، شکم، کمر و پهلو ها در تهران

باسن، ران پا، بازو ها، شکم، کمر و پهلو ها

لیپوماتیک بهتر است یا لیپوساکشن؟

لیپوساکشن هم همانند لیپوماتیک از روش های لاغری موضعی است و با استفاده از دستگاه لاغری انجام می شود. درواقع عمل لیپوماتیک  همان عمل لیپوساکشن  است که با دستگاه‌های مدرن و با شیوه جدیدتر و کارآمدتری انجام می‌شود.

ایمنی لیپوماتیک از لیپوساکشن بسیار بیشتر است و عفونت کمتری ایجاد می‌کند؛ چراکه محافظت از اعصاب، رگ‌های خونی و ماهیچه‌ها در روش لیپوماتیک از لیپوساکشن بیشتر است.

در واقع در روش لیپوماتیک هدف اصلی تغییر سایز، فرم و حجم در نقطه خاصی از بدن است. در صورتی که هدف اصلی روش لیپوساکشن کم کردن وزن است.

در عمل لیپوساکشن معمولا به روش‌های گوناگون، بافت‌های چربی تخریب شده تا بیرون کشیده شوند. برای مثال بافت چربی با کمک گرما سوزانده می‌شود و سپس از زیر پوست تخلیه می گردد. اما در عمل لیپوماتیک، بافت‌های چربی با حرکات نوسانی و فیزیکی کانولا خرد و ریز می‌شوند و دوباره قابل استفاده هستند.

همچنین در نمونه‌های جدیدتر دستگاه‌های لیپوماتیک، با کمک امواج اولتراسونیک، بافت‌های چربی بهتر خورد می‌شود و پوست و چربی باقی مانده در زیر آن نیز پس از عمل، یک دست و هموار خواهد بود.

یک‌نواختی پوست پس از جراحی و نبود برآمدگی، نتایج عمل لیپوماتیک را نسبت به روش‌های قدیمی‌تر لیپوساکشن، بسیار رضایت بخش‌تر می کند.

مزیت های لیپوماتیک به لیپوساکشن

 • کاهش کبودی روی پوست
 • به حداقل رساندن درد
 • بی خطر و موثر
 • دوره بهبود کمتر
 • توقف سریع دستگاه در صورتی که کانولا با بافت غیر چربی برخورد داشته باشد
لیپوماتیک صورت، گردن و ناحیه زیر چانه (غبغب)لیپوماتیک صورت، گردن و ناحیه زیر چانه (غبغب)
لیپوماتیک صورت، گردن و ناحیه زیر چانه (غبغب)لیپوماتیک صورت، گردن و ناحیه زیر چانه (غبغب)

لیپوماتیک صورت، گردن و ناحیه زیر چانه (غبغب)

عوارض جراحی لیپوماتیک چیست؟

در کل هر عمل جراحی بزرگی خطر خونریزی، عفونت و واکنش نامطلوب بدن را به همراه دارد. لیپوماتیک روشی برای پیکرتراشی هم مثل هر عمل دیگر، حتی اگر کمترین ریسک را داشته باشد و بسیار تخصصی انجام شود، دارای عوارضی است که باید از آن مطلع بود.

اساس کار لیپوماتیک VIBRATION یا ارتعاشات است که این عمل می‌تواند باعث عوارضی همچون تکان‌های دست به مدت زیاد و خستگی پزشک شود.

طولانی شدن مدت‌زمان درمان: یکی از دلایل مخالفت با لیپوماتیک، طولانی بودن طول درمان است که این امر خستگی پزشک را در پی دارد. اما پزشک می‌تواند برای درمان، تعداد جلسات را افزایش دهد. حتی می‌تواند در میانه کار استراحت کرده و مجدد کار خود را آغاز کند.

 • کبودی شدید: این می تواند چندین هفته طول بکشد.
 • التهاب: تورم ممکن است تا 6 ماه طول بکشد و مایعات ممکن است از برش ها خارج شوند.
 • خطر آمبولی شدن بدن بیمار: لخته خون در ورید ایجاد می شود و باعث التهاب و عوارض بعدی می شود. همچنین چربی وارد رگ های خونی شده و به ریه ها می رود و گردش خون در ریه ها را مسدود می کند. البته آمبولی عارضه‌ای است که در گذشته به دلیل پیشرفته نبودن دستگاه‌های لاغری موضعی رخ می‌داد.
 • آسیب به سیستم امنیتی بدن به دلیل استفاده از امواج: دستگاه لیپوماتیک با ارتعاشات و لرزش‌هایی که در کانولا ایجاد می‌کند، سلول‌های چربی را تخریب می‌کند. این در حالی است که امواج مافوق صوت ایجادشده بسیار خفیف است و هیچ خطری سلامتی بیمار را تهدید نمی‌کند.
 • بی حسی: ناحیه آسیب دیده ممکن است برای مدتی بی حس شود اما این معمولاً موقتی است.
 • عفونت ها: جای زخم ناشی از لیپوماتیک بسیار کوچک و ظریف بوده و مراقبت‌های پس از جراحی نیز در تسریع بهبودی مؤثر است. به ندرت ممکن است بعد از جراحی لیپوماتیک عفونت پوستی ایجاد شود. اما گاهی اوقات ممکن است روی پوست های حساس تاثیر بیشتری گذاشته و با خطر ایجاد زخم همراه است.
 • سوراخ شدن اندام داخلی: این بسیار نادر است.
 • مشکلات کلیوی یا قلبی: همزمان با تزریق و مکش مایعات تغییر در سطح مایعات بدن ایجاد می شود که ممکن است باعث مشکلات کلیوی یا قلبی شود.
 • واکنش آلرژیک: بیمار ممکن است به داروها یا موادی که در حین جراحی استفاده می شود حساسیت داشته باشد.
 • سوختگی پوست: حرکت کانولا ممکن است باعث سوختگی اصطکاکی روی پوست یا اعصاب شود.
 • برگشت مجدد چربی‌ها: درواقع روشی در عالم وجود ندارد که بتواند برای همیشه مانع از بازگشت چربی‌های اضافی در بدن شود بنابراین بیمار برای حفظ سایز و اندام مناسب خود باید همواره تغذیه مناسب و ورزش را در برنامه روزانه خود داشته باشد.
 • بالا رفتن دمای بدن و حالت تهوع: ممکن است بعد از این عمل تا مدتی به دلیل شوکی که به بدن وارد شده است دمای بدن بالا رفته و فرد دچار حالت تهوع باشد که با تغذیه مناسب و تحت درمان پزشک این مشکلات حل می شود.
 • افتادگی پوست: برخلاف تصور عموم متقاضیان روش لیپوماتیک، این روش، باعث کلاژن‌سازی پوست نمی‌شود و حرکت سه‌بعدی کانولا هم باعث این تحریک نخواهد شد. بنابراین هیچ مکانیسمی برای تحریک فیبرولاست‌ها وجود ندارد و افتادگی پوست محتمل خواهد بود.

لیپوماتیک و انتقال چربی خارج شده به سینه و باسن

با توجه به ویژگی های تجهیزات مورد استفاده در عمل لیپوماتیک، جراح متخصص پلاستیک آزادی عمل بهتری داشته و می تواند به راحتی به سلول های چربی حالت داده و تناسب اندام را برای عضو مورد نظر به ارمغان آورد. حتی می توان این چربی ها را برای مدتی حفظ کرده و سپس به سراغ انتقال آن به بخش های مختلف بدن رفت. انتقال چربی در بدن، یکی از جذاب ترین روش ها برای رسیدن به زیبایی مطلوب به شمار می رود.

با این فرآیند افراد از یک سو، چربی های اضافه و انباشته شده را از بدن خود خارج می کنند و از سوی دیگر، به زیبایی چهره، سینه وباسن خود می افزایند. استفاده از چربی های موجود در بدن در این فرآیند باعث می شود که نتایچ نهایی کار کاملا طبیعی باشد و چربی ها به هیچ وجه در بدن فرد پس زده نشوند.

تمامی دلایل ذکر شده باعث می شود که جراح در حین عمل و به صورت همزمان مشاهده نماید که کدام قسمت های بدن نیاز به مسطح شدن داشته و هنوز به طور کامل اصلاح نشده اند. همان طوری که در این عمل چربی ها از بافت مورد نظر خارج خواهند شد، در بافت های مورد نیاز نیز می توان از پر کننده های مصنوعی و یا چربی های خارج شده حین عمل استفاده کرد. سینه و باسن از عضو هایی هستند که عموما بیمارانی که برای تناسب اندام و تزریق چربی به سینه و باسن به متخصص مراجعه می کنند از عدم تناسب آن ها رنج می برند. البته نباید از یاد برد که این اتفاق با محدودیت هایی نیز همراه است.

به کمک تزریق چربی، نمی توان هر سایز دلخواهی را برای سینه و باسن به وجود آورد. به طور معمول سینه و باسن پس از تزریق، حدود یک سایز بزرگ تر خواهند شد. با استفاده از این روش اما فرم بسیار مطلوبی در هر دو بخش به وجود می آید. در واقع افرادی که این روش را انتخاب می کنند بیشتر از بزرگ شدن، به دنبال بخشیدن یک فرم دلچسب و ایده آل برای سینه و باسن خود هستند. در چنین مواقعی باید بدانید که می توانید از پزشک متخصص خود بخواهید تا علاوه بر خارج کردن چربی های زائد بدن، فرم دلخواه و مشخصی نیز برای اندام شما به ارمغان آورد و با تزریق چربی به دیگر نقاط و سپس مسطح کردن پوست نسبت به انتقال چربی اقدام نماید.

سلول های چربی در واقع فاقد اکسیژن هستند ولی توسط روش هایی خاص تحریک شده و تضمین وجود دارد که بلافاصله قابلیت زنده ماندن را دارا می باشند و می توان آن ها را به سینه و باسن انتقال داد و برای تناسب اندام استفاده نمود.

عمل لیپوماتیک در تهران

عمل لیپوماتیک باسن، ران پا، بازو ها، شکم، کمر و پهلو ها در تهرانعمل لیپوماتیک باسن، ران پا، بازو ها، شکم، کمر و پهلو ها در تهران

باسن، ران پا، شکم، کمر و پهلو ها

مراقبت های قبل از انجام لیپوماتیک

قبل از انجام لیپوماتیک باید اقدامات زیر انجام شوند:

 • دو روز قبل و بعد از جراحی سیگار نکشید.
 • به مدت ده روز قبل از عمل، آسپرین، محصولات حاوی آسپرین، ویتامین E یا داروهای ضد التهابی مصرف نکنید.
 • حداقل دو روز قبل از جراحی، داروهای گشاد کننده بورونش مانند افدرین یا داروهای آسم را مصرف نکنید و روز عمل جراحی داروی تیروئید استفاده نکنید.
 • حداقل دو روز قبل از جراحی تمام رژیم‌های غذایی را متوقف کنید.
 • لاک ناخن‌هایتان را پاک کنید.
 • قبل از جراحی یک صبحانه یا ناهار سبک بخورید.
 • بعد از نیمه شب کافئین مصرف نکنید.
 • روز جراحی با خود پماد بیاورید. روز قبل از جراحی، روز جراحی، و هر روز بعد از پایان آن، مصرف آنتی بیوتیک خوراکی را شروع کنید.
 • لباس‌های گشاد بپوشید، مانند شلوار کردی. آرایش نکنید و از جواهرات استفاده نکنید، جوراب‌های گرم و لباس بیاورید. کفش‌های آسان پوش یا دمپایی لا انگشتی پس از جراحی ساده‌تر پوشیده می‌شوند.

مراقبت های پس از لیپوماتیک

 • در صورتی که لیپوماتیک شکم و پهلو انجام داده اید حتما گن مخصوص بعد از آن را تهیه کرده و به طور مرتب از آن استفاده کنید.
 • داروهایی را که پزشک برای تان تجویز نموده است به طور مرتب استفاده کنید.
 • ناحیه تحت درمان را ماساژ دهید تا خونابه های موجود در آن بخش به طور کامل تخلیه شود.
 • از انجام فعالیت های سنگین بعد از لاغری با لیپوماتیک خودداری کنید.
 • پانسمان را به طور مرتب عوض کنید تا دچار عفونت نشوید.
 • تورم و کبودی بعد از لیپوماتیک امری طبیعی بوده و به مرور زمان رفع می شود و جای هیچ نگرانی وجود ندارد.
 • جلسات معاینه بعد از لیپوماتیک را به طور مرتب بروید تا روند بهبودی شما بررسی شود.

عمل لیپوماتیک در تهران

عمل لیپوماتیک باسن، ران پا، بازو ها، شکم، کمر و پهلو هاعمل لیپوماتیک باسن، ران پا، بازو ها، شکم، کمر و پهلو ها

باسن، ران پا، بازو ها، شکم، کمر و پهلو ها

آیا عمل لیپوماتیک برای من مناسب است؟

جراحی های کاهش وزن به صورت آنی مقدار زیادی چربی را حذف می کنند شاید معجزه به حساب بیایند اما باید دقیق تر به این موضوع نگاه کنید. عمل لیپوماتیک و سایر جراحی هایی که چربی را با ساکشن از بدن خارج می کنند تنها روی چربی های زیر پوستی تمرکز می کنند. چربی های زیر پوستی در واقع بی خطر ترین نوع چربی در بدن به حساب می آیند و مشکل اصلی کسانی که اضافه وزن دارند چربی های احشایی است، که متاسفانه خودمان از آن خبر نداریم. چربی های احشایی به چربی هایی گفته می شود که اطراف اعضای حیاتی بدن را در بر می گیرند. مقدار متعادل این چربی ها بد نیست و از اندام های حیاتی محافظت می کنند اما شخص مبتلا به اضافه وزن مسلما چربی احشایی زیادی هم دارد. چربی احشایی از عوامل ایجاد التهاب و بالا بردن خطر بیماری های مزمن دیابت نوع ۲، بیماری های قلبی، سکته مغزی و انواع سرطان ها است.

سن مناسب لیپوماتیک

هر کسی که بیش از 18 سال سن دارد می تواند این عمل را انجام دهد و محدودیت برای سنین بالا هنگامی که بررسی سطح سلامت فرد سنجیده شود اعلام خواهد شد. در بعضی موارد ممکن است برای افراد بالای 70 سال و بالاتر نیز با توجه به سن بیولوژیکی فرد این روش مورد استفاده قرار گیرد. اگرچه بی حسی موضعی در هنگام استفاده از لیپوماتیک ترجیح داده می شود، اما بیهوشی عمومی می تواند در هنگام استفاده برای تمام قسمت های بدن انجام شود.

وزن مناسب برای لیپوماتیک

آیا وزن من برای لیپوماتیک مناسب است ؟ آیا می توانم با وجود این وزن زیاد از لیپوماتیک استفاده کنم ؟در پاسخ به عزیزانی که تمایل به انجام جراحی لیپوماتیک دارند باید این مطلب را ارائه کنیم که وزن ایده آل برای جراحی لیپوماتیک با توجه به BMI یا توده ی بدنی مشخص می شود ، برای این منظور جراح پیش از جراحی این شاخص را اندازه گیری می نماید ، BMI مشخص می کند که چاقی شما در چه وضعیتی قرار دارد

 • ایده آل
 • اضافه وزن
 • چاق
 • چاقی خطرناک

این میزان که با توجه به قد و وزن فرد مشخص می گردد ایده آل ترین عدد برای BMI بین 18 تا 24 می‌باشد و بالاتر و یا پایین تر از این حد بیانگر این مساله است که شما دچار چاقی هستید .

BMI به این شکل محاسبه می شود که قد تقسیم بر مجذور وزن می شود . عددی که بدست می آید همان BMI یا شاخص توده بدنی شما است .

محاسبه BMI

require
require require

BMI شما......

BMIطبقه بندی
less than 18.5:Underweight
18.5 - 24.9:Normal weight
25 - 29.9:Overweight
30 - 34.9:Class I Obese
35 - 39.9:Class II Obese
40 upwards:Class III Obese

بعد از اينکه وزن فرد براي جراحي ليپوماتيک ايده آل شد مي تواند براي اين عمل اقدام نمايد، بنابراين به توصيه پزشک براي مفيد يا مضر بودن جراحي ليپوماتيک توجه کنيد و از اقدامات غير منطقي براي لاغر شدن بپرهيزيد.

سوالات متداول درباره عمل لیپوماتیک

سوالاتی از این دست در جلسات مشاوره زیاد پرسیده می شود در پاسخ باید گفت هر جراحی بدون درد نیست. اما درد عمل لیپوماتیک کاملا با مصرف مسکن در چند روز اول قابل کنترل است. احتمالاً به شما توصیه می شود که یک هفته استراحت کنید. تا 2 یا 3 هفته از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید. اما پیاده روی سبک برای جلوگیری از لخته شدن خون توصیه می شود

با لیپوماتیک 2 الی 3 سایز کم می کنید. در واقع لیپوماتیک راهی است که با فناوری مکش به ظاهر ایده آل و زیباتری برسید. اما اگر چاقی بیش از حد دارید بهتر است روش های دیگر را امتحان کنید. استفاده از گن برای جمع شدن اندام ها نیز بسیار موثر است.

بله، لیپوماتیک راهی برای حذف چربی های موجود در بدن است. اگر بعد از آن به سبک قبلی زندگی خود ادامه دهید باز هم باید منتظر مشاهده چربی ها باشید. حتما برای کمک به حفظ نتایج و جلوگیری از برگشت چاقی بعد از لیپوماتیک، رژیم غذایی متعادل از سبزیجات، میوه ها و غلات را میل کنید. ورزش کنید و وزن خود را در حالت تعادل نگه دارید.

این موضوع در افراد مختلف، کاملا متفاوت خواهد بود. هر فرد بر اساس ویژگی های خاص جسمی خودش، ممکن است دوران رسیدن به بهبودی را دیرتر و یا زودتر به پایان برساند. رعایت توصیه های مراقبتی نیز در رسیدن به دوران بهبودی، بسیار موثر است.

کوچک بودن لوله کانولا، موجب می شود که لیپوماتیک به هیچ عنوان تهدیدی برای پوست فرد تلقی نشود. البته پوست افراد مختلف، شرایط متفاوتی دارد و ممکن است واکنش های متفاوتی داشته باشد اما به طور کلی استفاده از فرآیند چربی کشی، جای زخم روی بدن فرد باقی نمی گذارد و علائم مربوط به عمل نیز خیلی زود از بین می روند. در نتیجه استفاده از لیپوماتیک به پوست فرد لطمه ای نخواهد زد.

استفاده از این روش برای از بین بردن چربی های اضافی بسیار موثر است اما میزان ماندگاری آن کاملا به خود فرد بستگی دارد پس از انجام لیپوماتیک فرد باید رژیم غذایی مناسبی داشته باشد و همچنین فعالیت بدنی خود را بیشتر کند تا چربی ها بازگشت پیدا نکنند

استفاده از این روش بیشتر برای تغییر سایز انجام می شود.

 

بله. زیرا پس از انجام لیپوماتیک فضای کافی بین پوست و عضله ایجاد می شود که با استفاده از گن لیپوماتیک فضای خالی بین این دو قسمت زود تر برطرف می شود.

 

مدت زمان استفاده از گن در هر فردی متفاوت است و برای استفاده نکردن از آن باید با پزشک خود مشورت نمایید.

 کبودی ناشی از عمل لیپوماتیک پس از دو هفته کاملا از بین می رود.

از روز هفتم می توان پیاده روی کردن را شروع نمود اما ورزش هایی که موجب بالا رفتن فشار خون می شوند را تا مدتی نباید انجام داد.

ورم بعد از جراحی لیپوماتیک 6 الی 8 هفته طول می کشد که از بین برود و نتیجه ی اصلی عمل نیز 3 تا 6 ماه بعد از عمل مشخص می شود .

اختلال در قاعدگی و همچنین تب مختصر بعد از لیپوماتیک به دلیل رفلکس بدن به ترومای لیپوماتیک می باشد.

حمام به صورت ساده و با آب ولرم از همان روز بعد عمل قابل انجام می باشد اما رفتن به استخر را باید از دو هفته بعد لیپوماتیک و استفاده از وان گرم و سونا را از یک ماه بعد آغاز نمود.

تغییر حس پوستی از علائم شایع بعد از لیپوماتیک می باشد و برگشت به حس نرمال پس از 3 تا 6 ماه صورت خواهد گرفت و برای برگشت حس ، ماساژ ملایم موثر است.

این دستگاه دارای یک موتور بادی و میله فلزی ظریف به نام کانولا می باشد، این میله پس از ایجاد یک برش کوچک بر روی پوست وارد ناحیه تحت درمان شده و با حرکات نوسانی که ایجاد می کند باعث خرد و جدا شدن چربی های موجود در آن بخش می شود.

سپس چربی های خرده شده با استفاده از ساکشن از بدن خارج می شود.

هزینه این روش پیکرتراشی با توجه به دستمزد پزشک ، ناحیه تحت درمان ، جلسات معاینه ، هزینه آزمایشات و داروها و غیره تعیین می شود.

نتیجه گیری

قطعا با خواندن این مقاله با لیپوماتیک شکم و پهلو و تفاوت آن با لیپوساکشن و هزینه لیپوماتیک آشنا شده و جواب سوالات مربوط به آن را گرفته اید. توجه کنید که انجام عمل لیپوماتیک برای همه افراد امکان‌پذیر است، اما به شرایط هر فرد نیز بستگی دارد. ذکر این نکته نیز ضروری است که به اطلاعات اینترنتی و تبلیغات اینستاگرامی بسنده نکنید و در این زمینه با پزشک متخصص مشورت کنید

سخن انتهایی درباره مراکز لیپوماتیک معتبر در تهران

هدف بسیاری از مراجعه‌کنندگان و افراد خواهان لیپوماتیک، تغییر اندازه و شکل بدن به شکل ‌ایده‌آل است. به همین دلیل است که باید در گام اول دقت زیادی در انتخاب مرکز زیبایی و در قدم بعدی دقت لازم برای انتخاب بهترین پزشک لیپوماتیک را به عمل آورد. در راستای این امر بهتر است چندین گزینه را مدنظر داشته باشید و از چند مرکز معتبر بازدید کنید. قبل از جراحی حتماً مشاوره داشته باشید. فراموش نکنید که این عمل دارای نتایج بسیار ماندگاری است و با انتخاب درست، زیبایی و سلامتی را به خود هدیه خواهید داد. نحوه پاسخگویی مرکز درمانی در صورت بروز مشکل و عوارض جانبی بعد از انجام عمل نیز یکی از موارد مهمی است که باید حتماً از افرادی که در این کلینیک اقدام به انجام لیپوماتیک کرده‌اند، پرسیده شود.

گام آخر و مکمل تمامی این موارد، خود فرد است. در واقع انجام این عمل زیبایی در بهترین مرکز و زیر نظر بهترین پزشک، تنها نیمی از راه است و بخش مهم‌تر آن رعایت نکات مراقبتی است تا عوارض در حد چشمگیری کاهش پیدا کند و نتایج مدنظر حاصل شود. تمام نکات مراقبت بعد از لیپوماتیک نیز توسط پرسنل و پزشک در جلسات مشاوره به فرد آموزش داده خواهد شد.

همانطور که گفته شد شاید یکی از سوال افرادی که می خواهند این عمل را انجام دهند این است. که بهترین مرکز برای لیپوماتیک تهران کدام کلینیک است؟ مرکز زیبایی سپید با مجهزترین کلینیک ها و دستگاه ها و مجربت ترین افراد این اطمینان را به شما می دهد که بهترین عمل لیپومامتیک در تهران را برای مراجعین انجام دهد.

بهترین مرکز برای لیپوماتیک تهران

چنانچه سوال یا نظری دارید در قسمت دیدگاه ها ثبت کنید تا در اولین فرصت پاسخ گوی شما باشیم.
همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر یا طرح سوالات خود در تمام ساعات از طریق تلگـــــرام یا واتـــساب با ما در ارتباط باشید.

09124957450

09394957487

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

فیسبوکتویتراینستاگرامتلگرام