عمل بینی

بهترین دکتر عمل جراحی بینی در تهران

همه ی ما می دانیم که رایج ترین عمل در کشورمان جراحی زیبایی بینی است. سالانه  افراد زیادی برای انجام این عمل زیبایی اقدام می کنند. ما قطعاً پیش از انجام این جراحی ها، سوالاتی در ذهن خود داریم  که یافتن پاسخ آن ها کار دشواری است. سوالاتی از قبیل این که  چه عملی برای بینی ما مناسب است ؟ عوارض عمل چیست ؟ بهترین جراح بینی در تهران

چگونه بهترین مراکز را پیدا کنیم ؟ ویژگی جراحی زیبای بینی چیست ؟ و… فراموش نکنید که همیشه انسان زمانی ترس دارد که موضوعی برای او ناشناخته است. پس با درک صحیح و شناخت درست دیگر ترس از جراحی بینی معنا و مفهوم نخواهد داشت. در این مقاله تمام موضوعات عمل زیبایی بینی را به شما شرح خواهیم داد.

فهرست مطالب

عمل جراحی زیبایی بینی چیست؟

جراحی زیبایی بینی در اصطلاح علمی رینوپلاستی یا راینوپلاستی (Rhinoplasty) میگویند.جراح پلاستیک یا متخصص گوش و حلق و بینی با انجام تغییرات لازم روی ساختار بینی، به اصلاح فرم بینی و رفع مشکلات تنفسی می پردازد. مشکلاتی عبارتنداز قوز بینی، کج بودن بینی، گوشتی بودن بینی و افتادگی یا پهن بودن نوک بینی با این عمل زیبایی قابل درمان است.

راینوپلاستی Rhinoplasty  

جراحی بینی (Rhinoplasty) یک روش جراحی است که از آن می‌توان جهت کوتاه یا بلند کردن طول بینی، تغییر شکل آن، کوچک کردن سوراخ‌ها و یا بالا بردن نوک بینی استفاده کرد.
هنگام برنامه‌ریزی جهت عمل رینوپلاستی، جراح شرایط فرد و ویژگی‌های بینی و پوست روی آن را بررسی کرده و مواردی که فرد مایل به تغییر آن است را در نظر می‌گیرد. قسمت بالایی بینی، استخوانی و قسمت پایینی آن غضروفی است. رینوپلاستی می‌تواند استخوان، غضروف و یا هر دوی آن‌ها را اصلاح کند.

جراحی راینوپلاستی شامل عمل بینی طبیعی  جراحی بینی ترمیمی نیز است که در این عمل جراح پلاستیک به ترمیم بینی و بازسازی فرم بینی که قبلا جراحی  شده می پردازد.

عمل جراحی بینی ترمیمی ممکن است یک عمل طولانی باشد و ممکن است طی این جراحی فرد به پیوند غضروفی نیاز داشته باشد که برای اینکار از غضروف های گوش گرفته می شود و بینی پیوند زده  میشود.  

افراد مناسب برای جراحی زیبایی بینی چه کسانی میباشند؟

اکثریت به اتفاق افرادی که از جراحی برای تغییر شکل  بینی خود استفاده می کنند، از وضعیت ظاهری بینی خود ناراضی هستند و دوست دارند تناسب بینی خود با دیگر اجزای های صورت بهبود بخشند. درصد کمتری از این افراد، بیمارانی هستند که با ناراحتی یا مشکلات تنفسی به دلیل نقص ساختاری یا آسیب دیدگی های ایجاد شده مواجه میکنند. افراد مناسب برای انجام این جراحی می باید از سطح سلامت مناسب برخوردار باشند و عکس های جراحی زیبایی بینی، قبل از عمل به بیمار نشان داده می شود. یک فرد مناسب برای عمل زیبایی بینی می تواند دارای شرایط زیر باشد:

 • بینی بسیار بزرگ یا بسیار کوچک در مقایسه با سایر اجزای های صورت باشند.
 • بر روی پل بینی خود قوز داشته باشند.
 • یک بینی پهن داشته باشند.
 • سر بینی آنها افتادگی داشته، روی به جلو باشد، یا بیش از حد بزرگ به نظر برسد.
 • نوک بینی پیازی داشته باشند.
 • سوراخ های بینی آنها بیش از حد بزرگ بوده یا جمع شده باشد.
 • دچار مشکل انحراف بینی یا عدم قرارگیری بینی در وسط صورت باشند.
 • به خاطر آسیب دیدگی دچار عدم تقارن ظاهری بینی شده باشند.

مشکلات بینی هم ممکن است از بدو تولد به صورت مادرزادی وجود داشته باشند و یا بعد از یک حادثه و تصادف ایجاد شده باشند. برای مثال برخی از افراد به طور مادرزادی با مشکل انحراف بینی (کج بودن تیغه بینی) متولد می شوند و برخی دیگر نیز بر اثر ضربه ای که در ورزش به بینی آن ها وارد شده است، دچار شکستگی و کج شدن تیغه بینی می شوند. در هر صورت، این مشکلات به کمک جراحی توسط یک جراح بینی خوب قابل حل است.     

بهترین سن برای جراحی زیبایی بینی

نوجوانان به صورت خود اهمیت زیادی می دهند. پس متعجب نشوید که جراحی بینی در میان این گروه سنی طرفداران زیادی داشته باشد. برای بیماران نوجوان و برای جراحان آنها مهم است که مطمئن شوند آیا تغییر شکل بینی می تواند گزینه مناسب در حوزه زیبایی باشد؟ پزشکان در این موارد باید اطمینان داشته باشند که تصمیم گیری برای انجام عمل زیبایی بینی، انتخاب بیمار است، نه نتیجه فشار همسالان و والدین. اما سوال این است که از چه سنی میتوانیم اقدام به عمل زیبایی بینی کنیم ؟

 صفحات رشدی که در بینی باعث رشد استخوان می شود در دختران تا ۱۵ سالگی و در پسران در ۱۷ سالگی بسته می شود، بنابراین سن مجاز عمل جراحی بینی در دختران حدود ۱۶ سال و در پسران ۱۷ می باشد.

نکته قابل توجه اینکه پسر و دختر زیر سن قانونی (۱۸ سال) نمی توانند بدون اذن ولی، عمل زیبایی بینی انجام دهند و باید با اجازه پدر ( قیم قانونی) عمل انجام شود.

توضیح کامل روش و مراحل عمل بینی

آیا عمل بینی برای مبتلایان به سینوزیت امکان پذیر است؟

بله این جراحی بر روی استخوان بینی و پوست بینی و غضروف انجام می شود و هیچ تغییری روی سینوس ها انجام نمی شود. به این دلیل سینوزیت نمی تواند مانعی برای عمل  بینی باشد. علاوه بر این، گاهی  ممکن  است سینوزیت ناشی از انحراف بینی باشد که با تشخیص متخصص گوش و حلق و بینی و عمل  انحراف بینی به رفع این مشکل نیز میتواند کمک کند.

آیا جراحی همزمان انحراف و زیبایی امکان پذیر می باشد؟

بله. در صورتی که دکتر جراح بینی تشخیص می دهد که فرد با پولیپ یا انحراف بینی نیز مواجه است، در حین عمل ، ابتدا به رفع این مشکل می پردازد و سپس کار زیباسازی بینی را انجام خواهد داد.

انواع روش های عمل زیبایی بینی

جراحی بینی  کلا به دو روش زیر انجام میگیرد

 • عمل بینی باز
 • عمل بینی بسته

عمل باز بینی چگونه انجام می شود؟

این روش پرطرفدارترین روش عمل بینی هست که در آن جراحان، برشی روی پایه بینی (کلوملا) ایجاد می کند، سپس پوست بینی را به کامل به سمت بالا برده و با این روش، جراحان به طور کامل به ساختمان بینی دسترسی داشته و تغییرات ضروری را به راحتی ایجاد می کند. از مزایای روش جراحی باز بینی می توان به دسترسی کامل جراحان به ساختمان بینی، کاهش احتمال عدم قرینگی سوراخ های بینی بعد از عمل، فضای کار بیشتر جراحان برای کار، رفع آسان تر کجی بینی و انحراف و نتیجه عملی زیباتر. اگر جراحان مهارت و تخصص بالا در این جراحی داشته باشد، هیچ گونه اثری از بخیه روی بینی باقی نمی ماند.

عمل بسته بینی چگونه است؟

این روش بدون ایجاد هیچ گونه برش روی بینی است و  جراحان  به کمک ابزاری مخصوص پوست بینی را به سمت بالا نگه داشته و عمل جراحی از داخل بینی را انجام می دهد. از مزایای این روش می توان به عدم ایجاد برش و باقی نماندن جای بخیه بر روی کلوملا و مدت زمان کمتر عمل اشاره کرد. ولی متاسفانه بسیاری از متخصصان جراحی بینی این روش را برای جراحی مناسب نمی دانند به دلیل این که جراحان دید کامل بر ساختمان بینی خواهند داشت و نمی تواند تغییرات پیچیده تر را ایجاد کند. نتیجه این جراحی به زیبایی عمل باز بینی نیست. 

عمل بینی باز یا بسته؟

امروزه اکثر جراحان راینوپلاستی فهمیدند که مزایای عمل بینی باز بیش از نوع بسته آن است. در واقع در این جراحی ، جراحان به دلیل داشتن دید بیشتر می تواند تغییرات را به آسانی و بدون هیچ خطایی انجام دهد. علاوه بر این، نتیجه حاصل از این روش بهتر از عمل بسته بینی است.

جراحی بینی استخوانی در تهرانجراحی بینی استخوانی در تهران

انواع بینی کدام است؟

اگرمی خواهیدو تصمیم به انجام عمل کوچک کردن بینی گرفته ، قطعاً دو واژه بینی گوشتی و بینی استخوانی را شنیده اید. ولی تفاوت این دو گونه بینی چیست؟  و چطور می توان بینی گوشتی و استخوانی را تشخیص دهیم؟ یا بهتر بگوییم، انواع مدل بینی چیست؟ بینی ها به دو دسته کلی تقسیم می شوند که عبارتنداز :

 • بینی گوشتی
 • بینی استخوانی

در ادامه به بررسی ویژگی هر یک از این انواع بینی می پردازیم.

بینی گوشتی

پوست ضخیم و چرب، داشتن غضروف ضعیف و پهن و نسبی نوک بینی از ویژگی های کلی این مدل بینی ها هست ممکن است کلا ظاهر چندان بدی را برای بینی به همراه نداشته باشد، با این حال افرادی که دارای این‌گونه بینی هستند، و دوست ندارند که بینی  حجیم داشته باشند این به جراحی بینی روی می‌آورند. اصلاح این‌گونه بینی‌ها نیز کار چندان سختی و دشواری  نیست و پزشک معالج بر اساس تجربه و تبحر خود می‌تواند در کمتر از چند ساعت بینی را اصلاح نماید.

بینی استخوانی

چندین دلیل برای عمل بینی‌استخوانی وجود دارد. با این حال قبل از جراحی باید به بیماران نکاتی را تذکر داد  در واقع برای اینکه مشکلات آنچنانی برای افراد بیمار بعد از عمل پیش نیاید، باید کاملاً توضیح داده شود که جراحی بینی استخوانی فقط از طریق جراحی امکان‌پذیر است و روش‌هایی مانند لیزر و دیگر روش‌ها صحت نخواهد داشت.

جراحی بینی با مدل سازی سه بعدی از صورت

باتوجه به پیشرفت های جدیدی که در انجام جراحی زیبایی بینی پیش آمده است.  امروزه از روش های متنوعی برای جراحی بینی استفاده می شود . افراد با هدف های متفاوت برای زیبایی بینی خود اقدام می کنند. قبل از جراحی بینی باید بر روی  آناتومی صورت و بینی بررسی شود تا  بینی با صورت تناسب داشته و نتیجه جراحی رضایت بخش باشد. برخی از جراحان بینی در حین انجام جراحی این بررسی را انجام می دهند . عده ی دیگری از پزشکان قبل از جراحی به بررسی بینی و صورت پرداخته و  درباره انتظارات فرد با هم به توافق می رسند. در برخی موارد نیاز به جراحی و ترمیم سایر اجزای صورت وجود دارد نه جراحی بینی . به همین دلیل بررسی دقیق قبل از جراحی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. روشی که به تازگی در ایران مورد استفاده جراحان زیبایی و پلاستیک قرار گرفته و افرادی از آن استقبال خوبی داشتند،تکنولوژی طراحی سه بعدی جراحی بینی قبل از انجام جراحی می باشد. 

جراحی بینی با مدل سازی سه بعدی از صورت در تهران

البته این این طراحی نه تنها برای جراحی بینی بلکه برای سایر اجزای صورت مانند لب ، چانه و ابرو هم کاربرد دارد . همچنین این طراحی برای تزریق ژل و تزریق چربی براى میزان و حجم مورد نیاز این مواد براى هر قسمت از صورت  بكار مى رود.

نحوه انجام مدل سازی سه بعدی برای جراحی بینی

در این روش ابتدا به وسیله دستگاه اسکنر قوی از چهره فرد قبل از جراحی تصویر سه بعدی گرفته می شود. پزشک با استفاده از نرم افزارهای ویژه و کاربردی چهره فرد را بررسی کرده و با طراحی جراحی زیبایی روی بینی فرد در کامپیوتر انجام می دهد. در این صورت فرد تغییرات انجام شده. بعد از جراحی را روی مانیتور می بیند. طراحی سه بعدی این امکان را به فرد می دهد. که درباره تغییراتی که می توان روی بینی و صورت انجام داد. با پزشک خود در میان بگذارد.

در مواردی پیش می آید که تغییراتی که فرد متقاضی خواستار آن در جراحی می باشد قابل اجرا نبوده و از جراحی بینی صرف نظر می کند. در واقع این تکنولوژی به فرد فهم درستی از جراحی زیبایی بینی و صورت داده و موارد ضرورت تغییرات در نواحی مورد نظر را در اختیار فرد قرار می دهد. انتخاب جراح بینی متبحر و باتجربه در این امر شما را در داشتن جراحی بینی خوب  یاری می رساند.

مدل های مختلف در عمل زیبایی بینی

یکی دیگر از مهم ترین بخش های جراحی راینوپلاستی انتخاب مدل مناسب بینی هست. تمامی مدل های بینی برای همه چهره ها مناسب نیستند. مشاوره صحیح و آگاه کردن بیمار از مدل انتخابی بر عهده یک دکتر خوب است که با علم زیباشناسی خود، فرد را از استانداردهای زیبایی آگاه  و هوشیار کند. کلا مدل های بینی عبارتند از:

 • بینی فانتزی یا عروسکی
 • بینی طبیعی
 • بینی نیمه عروسکی (نیمه فانتزی)

عمل بینی طبیعی

عمل بيني طبیعی به منظور مرتفع نمودن مشکلات و عیوب ظاهری بینی در عین حفظ فرم طبیعی بینی انجام می گیرد ، به طوری که نمی شود تشخیص داد بینی تحت عمل جراحی زیبایی قرار گرفته.

به طور کلی مقصود از عمل بینی طبیعی ایجاد تناسب بین بینی و دیگر اعضای صورت به همراه حفظ عملکرد تنفسی بینی می باشد .

جراحی بینی فانتزی

برخی افراد دوست دارند جراحی زیبایی بینی با هدف کوچک شدن بیش از حد بینی می باشند ، در این موارد جراحی  بینی باید به صورتی انجام گیرد که به دلیل کوچک کردن بینی بیش از اندازه، فرد دچار اختلالات تنفسی نشود .

در راینوپلاستی ، باید به این نکته توجه کنید که هدف از جراحی فقط  کوچک شدن بینی نمی باشد بلکه باید به رغم رفع ایرادات بینی طی عمل، عملکرد اصلی بینی و تناسب آن با سایر اجزای صورت حفظ گردد

در جراحی زیبایی بینی فانتزی حتما به تخصص و تجربه بالای جراح بيني دقت فرمایید، چنانچه زاویه بینی و لب بالا بیشتر شود منجر به سر بالایی شدن بیش از حد بینی یا اصطلاحا خوکی شدن آن می شود

همچنین کوچک شدن بیش از حد بینی نیز در این مدل جراحی می تواند مشکلاتی در زمینه تنفس پدید آورد

بینی نیمه فانتزی

خصوصیات بینی طبیعی و فانتزی با بینی نیمه فانتزی شبیه است . نحوی که دارای قوسی جزئی در نمای نیم رخ است، ولی در عین حال سر بالا نبوده و فرمی ایده آل هم دارد.

امروزه ، اکثر افراد برای عمل راینوپلاستی ، خصوصا خانم ها تمایل به داشتن این مدل بینی دارند. 

تفاوت بینی طبیعی و بینی فانتزی

تفاوت عمده میان مدل بینی طبیعی و بینی فانتزی در زاویه ایجاد شده بین نوک بینی و لب بالا است

در جراحی زیبایی بینی طبیعی ، این زاویه 90 درجه هست که حالتی ایده آل و استاندارد می باشد، در حالیکه در عمل زیبایی بینی فانتزی زاویه میان نوک بینی و لب بالا حدودا ۱۰۵ درجه بوده و نوک بینی رو به بالا می باشد

مراحل عمل زیبایی بینی

اولین مرحله

اولین و مهم ترین مرحله برای جراحی کردن بینی انتخاب یک جراح بینی خوب و مجرب می باشد، چرا که جراح بینی تاثیر بسزایی در نتیجه راینوپلاستی دارد.

برای انتخاب جراح زیبایی بینی راه های متفاوتی وجود دارد که یکی از رایج ترین آن ها پرس و جو از دوستان و آشنایان می باشد، پس از تهیه لیستی از بهترین جراحان بینی درباره میزان تحصیلات، سوابق کاری و غیره تحقیق کنید، همچنین عکس های قبل و بعد از جراحی را برای تصمیم گیری بهتر دیدن نمایید.پس از تصمیم گیری و انتخاب جراح بینی برای مشاوره و ویزیت اولیه به مطب جراح رفته و انتظارات خود را از انجام عمل به جراح بگویید تا شما را به درستی راهنمایی کند، به این نکته توجه داشته باشید که از عمل زیبایی بینی انتظارات معقولانه ای داشته باشید

همچنین در جلسه مشاوره در مورد مراحل عمل زیبایی بینی با جراح صحبت کنید تا شما را به درستی راهنمایی کند.

دومین مرحله

حتما آزمایشاتی را که جراح بینی برایتان تجویز میکند را به طور کامل انجام دهید و همراه با عکس رادیولوژی برای عمل بینی برای بررسی های بیشتر به جراح نشان دهید.

 1. سعی کنید به مدت دو هفته قبل از جراحی از دخانیات استفاده نکنید.
 2. در صورتی که به دارویی حساسیت دارید یا داروی خاصی استفاده می کنید جراح بینی خود توضیح دهید.

شب قبل از جراحی

 • شب قبل از جراحی بینیافراد باید استحمام نمایند چرا که تا مدتی بعد از راینوپلاستی نمی تواند استحمام کنند.
 • شام سبک میل کرده و حدود 6 الی 8 ساعت قبل از عمل ناشتا باشد تا حین عمل ، معده خالی باشد.
 • حتما یک لباس جلو باز برای پوشیدن پس از راینوپلاستی همراه خود داشته باشید، چرا که بخاطر جراحی نمیتوانید از سر لباس بپوشید. پس قبل از عمل وسایل مورد نیاز را آماده کنید.

سومین مرحله

روز جراحی بینی افراد با یک همراه حدود یک ساعت قبل از زمانی که تعیین شده، باید در کلینیک حضور داشته

بعد از آمادگی برای انجام جراحی افراد همراه یک پرستار به اتاق عمل راهنمایی میشوند.

 • بعد از وارد شدن فرد به اتاق عمل و پوشیدن لباس مخصوص آماده جراحی بینی می شود.
 • پزشک متخصص بیهوشی کمتر از 1 دقیقه بیمار را برای انجام عمل آماده خواهد کرد.

چهارمین مرحله

 • پس از بی هوشی جراح باتوجه به ایرادات موجود در بینی و انتظارات بیمار از جراحی زیبایی بینی یکی از روش های جراحی باز یا بسته را انتخاب می کند و پس از ان تغییرات مورد نیاز را بر روی بینی بیمار اعمال میکند.
 • بعد از اعمال تغییرات پوست سر جای خود برگردانده و با بخیه و قرار دادن اسپیلینت پانسمان خواهد شد.
 • سپس فرد به ریکاوری منتقل می گردد و بعد از کسب هوشیاری لازم به بخش انتقال خواهد یافت.
 • فرد بعد از 4 الی 6 ساعت اگر وضعیت نرمالی داشته باشد، ترخیص خواهد شد.

پنجمین مرحله

از دیگر موارد حائز اهمیت که به آن باید اشاره کنیم روز بعد از جراحی می باشد.

 1. تا چند ساعت اول پس از عمل ، بیمار حالت تهوع و سر گيجه مختصری خواهد داشت که نباید از این امر نگران باشد چرا که مسئله ای طبیعی است.
 2. گاهی اوقات در ساعات اوليه بعد از عمل جراحی ، ممکن است بیمار احساس سرماخوردگی و گلودرد داشته باشد که این موضوع ناشی از استفاده لوله بيهوشی در حین عمل است و در این راستا خوردن مايعات گرم می تواند کمک كننده باشد.
 3. سعی کنید چند روز اول بعد از عمل زیبایی بینی را به خوبی استراحت کنید.
 4. خوردن بعد از جراحی را حدود 4 ساعت بعد از عمل شروع کنید، چرا که پس از این مدت اثر داروهای بیهوشی کمتر شده و احتمال حالت تهوع و غیره کاهش می یابد.
 5. خوردن را با غذاهای آبکی و رقیق شروع کنید.
 6. سعی کنید در روز های اول پس از جراحی برای کاهش تورم و کیودی از کمپرس سرد استفاده کنید همچنین می توانید با خوردن آب کرفس این روند را سریع تر نمایید.

ششمین مرحله

 • پس از عمل ، داخل بینی بیمار تامپون قرار داده نخواهد شد ، لذا تا دو روز ( 48 ساعت ) بعد از عمل از بینی وی خونابه خارج می شود. بیمار به هیچ عنوان نباید جهت تمیز کردن این خونابه ها به طور مکرر از دستمال كاغذی استفاده نماید ؛ زیرا این کار سبب ایجاد آلودگی شده و بهترین راه به این منظور استفاده از گاز استریل می باشد.
 • طی روزهای اول بعد از عمل ، بیمار باید زير كمر خود چند بالش قرار داده و در حالت نيمه نشسته بخوابد ؛ به نحوی که سر و سینه او بالاتر از سطح پاها قرار گیرد.
 • همچنین لازم به ذکر است که افراد بعد از عمل باید به مدت تا 2 الی 3 هفته فقط به صورت طاقباز بخوابند و از خوابیدن به شکم و پهلو اجتناب نمایند.
 • توجه داشته بشید که تا ٧٢ ساعت بعد از عمل ، تورم و کبودی افزايش یافته و از روز چهارم به بعد تدریجا رو به کاهش خواهد رفت.
 • بعد از عمل کردن بینی مراقب باشید گچ بینی خیس نشود.
 • حتما برای برداشتن گچ بینی و زدن چسب بینی به جراح بینی خود مراجعه کنید

.

نتیجه جراحی بینی

قبل از انجام جراحی  بينی نمی توان به طور حتم درباره نتيجه ای که به دست خواهد آمد نظر داد، زيرا در اين امر موارد زيادی از جمله جنس پوست بينی رعایت نکات بعد از عمل و غیره دخالت دارند.

علاوه بر آن ميزان تبحر و توانایی پزشک جراح نيز در این مقوله تاثير بسزایی دارد

سوالات متداول درباره عمل بینی

انجام فعالیت های شغلی سبک 4 روز پس از جراحی امکان پذیر است برای مشاغل سنگین تا یک هفته بهتر است استراحت وجود داشته باشد .

بستگی به نوع بینی دارد . اگر بینی مشکل عمده ای نداشته باشد و فقط یک قوز و مختصری افتادگی زیبائی اش را تحت تاثیر قرارداده عمل در حد دو ساعت انجام می شود . اما بینی هائی که قبلا” جراحی شدند و در جراحی قبلی آسیب دیده اند و نیاز به پیوند غضروفی دارند ممکن است حتی تا 3 ساعت به طول بیانجامد . بینی های گوشتی نسبت به بینی های غضروفی (استخوانی) زمان بیشتری نیاز دارند و ممکن است تا دو ساعت بطول بیانجامد . بنابراین می توان گفت عمل جراحی زیبائی بینی بین دو تا سه ساعت بطول بیانج

معمولا” به مدت یک ماه بعد از عمل ممکن است تا حدودی گرفتگی بینی وجود داشته باشد که به دلیل وجود ترشحات یا ورم بافت های داخل بینی است . ولی مسئله موقتی است و تنفس به حالت عادی یا بهتر ازقبل از عمل برمی گردد 

معمولا” به مدت یک ماه بعد از عمل ممکن است تا حدودی گرفتگی بینی وجود داشته باشد که به دلیل وجود ترشحات یا ورم بافت های داخل بینی است . ولی مسئله موقتی است و تنفس به حالت عادی یا بهتر ازقبل از عمل برمی گردد 

بله جراحی بینی مانع از ورزش کردن شما نخواهد شد و تنها در ماه های اول بعداز جراحی این محدودیت برای شما به وجود می آید که البته شما می توانید ورزش های سبک که به بینی فشاری وارد نمی کند را انجام می دهید.

بخیه را بین ۵ تا ۷ روز بعد از عمل خارج می‌کنند و بخیه های داخل بینی که از جنس نخ‌های جذبی هستند ۲ تا ۳ هفته و بعضا بیشتر طول می‌کشد که جذب شوند و پس از جذب شدن ، گره های آنها خود به خود می افتند و قالب را نیز بعد از ۵ تا ۷ روز می توان برداشت.

در جراحی بسته تمام برشهای جراحی داخل بینی انجام می گیرد و هیچگونه بخیه ای روی پوست بینی زده نمی شود.

این روش برای مواردی که اشکالات بینی جزیی باشد ارجح تر است . در روش باز برش های ظریف زیر بینی وجود دارد که با گذشت ۶ ماه از جراحی چندان قابل رویت نیست. این روش برای تمام انواع بینی قابل استفاده است.

خیر. حتی اگر بینی توسط تامپون بسته باشد خروج هوا از راه دهان صورت می گیرد.

ممکن است بیمار اصلا نیازی به تامپون نداشته باشد اما در حالت عادی یک روز نیاز است تا تامپون درون بینی قرار بگیرد و برای بیرون کشیدن آن نیز باید به جراح مراجعه نمایید. معمولا ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از جراحی  تامپون برداشته می شود.

زمان مناسب یرای انجام جراحی زیبایی بینی هنگامی است که رشد فرد کامل شده باشد.سن تقریبی تکامل رشد صورت در افراد بطور متوسط ۱۸ سالگی است .اما ممکن است در افراد مختلف این وضعیت در سن ۱۷ سالگی و یا دیرتر در سن ۱۹ سالگی و یا بیشنر رخ دهد. به هر حال تشخیص این وضعیت به عهده پزشک شما می باشد.

استفاده از چسب ها بعد از عمل بینی باعث می شود پوست به بافت بینی جوش بخورد استفاده از چسب بعد از عمل بینی معمولا در بینی های گوشتی باید بیشتر استفاده شود اما حداقل سه ماه استفاده از چسب بینی برای بیماران ضروری می باشد.

اگر ضخامت پوست بینی زیاد باشد وغضروف های زیر آن ضعیف باشند ، بینی اصطلاحا گوشتی گفته می شود و اگر پوست بینی نازک و غضروف های زیر آن محکم باشد ، اصطلاحا بینی غضروفی (استخوانی) گفته می شود . با توجه به اینکه در تکنیک های فعلی جراحی پلاستیک ، فقط روی غضروف و استخوان تراش داده می شود و روی پوست هیچ اقدامی نمی شود، بینی های غضروفی (استخوانی) خیلی بهتر به جراحی پاسخ می دهند و زیباتر میشوند . با اینحال امکان ایجاد تغییرات زیبایی طولانی مدت بر روی بینی گوشتی نیز وجود دارد .

توصیه ی ما به بیمارانی که به تازگی جراحی بینی داشته اند این است که؛ دو هفته ی اول بعد از جراحی، بینی خود را به طور کامل با استفاده از سرم های مخصوص شستشو دهند.

بهترین جراح بینی در تهران

عمل بینی از مهم ترین و شایع ترین جراحی هایی زیبایی است که این روز ها بسیاری از جراحان پلاستیک و متخصصین مختلف در حوزه های مختلف مرتبط با جراحی، بدین جراحی دست می زنند. با وجود اینکه بسیاری از دختران و پسران علاقه دارند که این عمل را انجام دهند مهم ترین مساله ای که از سوی اینان مورد نگرانی و دغدغه است این است که بهترین جراح بینی را چگونه بیابند؟در صورتی که در شهر تهران زندگی می کنید و قصد انجام عمل زیبایی بینی را دارید.

باید بدانید که راه سختی پیش روی شما وجود دارد. چرا که تهران به عنوان پر جمعیت ترین شهر ایران دارای بیشترین تعداد جراحان بینی فعال است. نتخاب یک جراحی بینی خوب و با تجربه نیازمند صرف وقت و انرژی است ولی این نکته را بدانید. که تمام این زحمات ارزش این را دارد زیرا شما تا آخر عمر خود قرار است با بینی که جراح برای شما شکل می دهد زندگی کنید و نفس بکشید. به هیچ عنوان ملاک تان برای انتخاب جراح بینی هزینه نباشد. البته هزینه هم عامل مهمی است. ولی دیده شده است جراحانی که هزینه های کمتر دریافت می کنند ولی نتیجه جراحی به هیچ عنوان رضایت بخش نیست.

چنانچه سوال یا نظری دارید در قسمت دیدگاه ها ثبت کنید تا در اولین فرصت پاسخ گوی شما باشیم.
همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر یا طرح سوالات خود در تمام ساعات از طریق تلگـــــرام یا واتـــساب با ما در ارتباط باشید.

09124957450

09394957487

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

فیسبوکتویتراینستاگرامتلگرام