جراحی پلک یا بلفاروپلاستی

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی یا عمل زیبایی پلک

چشم های هر فرد یکی از  مهمترین عنصر های  زیبایی او به نظر می‌آید. از طرف هم دیگر چشمان شما نقش اساسي در روابط اجتماعي هستند . معمولاً در روابط انساني اولین  قدم نگاه كردن به يكديگر است. به همین  خاطر ظاهر چشم هر فرد تأثير زيادي در قضاوت ديگران نسبت به هر فرد و همچنين اعتماد به نفس خود او دارد. با افزايش سن ، به دلیل تغییراتی که در ساختار پلک‌ها رخ می‌دهد. حتما برای شما  اتفاق افتاده زمانی که با افراد ناشناسی رو به رو می شوید. برای اینکه بتوانید سن او را حدس بزنید. اول به چشمانش نگاه می کنید. حتی وقتی که می خواهید درباره خسته و یا سر حال بودن دوستانتان و آشنایان نظر دهید. باز هم چشم ها توجه شما را به خود جلب می کنند.  کلا از نظر زیبایی نواحی چشمان و  اطراف آن در زیبا به نظر رسیدن افراد نقش مهم و تاثیرگذاری دارند. جراحی پلک یا بلفاروپلاستی، یک عمل جراحی برای بهبود ظاهر پلک‌ها است. این جراحی می‌تواند. روی هردو پلک بالایی و پایینی یا تنها یکی از آن‌ها انجام شود. بلفاروپلاستی هم به جهت زیباسازی نواحی پیرامون چشم و هم برای درمان مشکلات عملکردی پلک استفاده می‌شود.

جوانسازی پلکها بلفاروپلاستی در تهران

فهرست مطالب

جراحی بلفاروپلاستی چیست؟

بلفاروپلاستی یا عمل زیبایی پلک، نوعی عمل زیبایی چشم است که به منظور رفع افتادگی و پف پلک ها در پلک های پایین، بالایی یا هردو انجام می گیرد. این جراحی یکی از پر رونق ترین جراحی های جوان سازی صورت هست. که معمولا به صورت سرپایی انجام می شود و نیاز به بستری شدن ندارد.

 • جراحی پلک به برداشت پوست و چربی‌های اضافی پلک بالا و یا پایین که در اثر افزایش سن ایجاد شده‌اند گفته می شود و در نتیجه ، موجب رفع چین و چروک‌ها و جلوگیری از افتادگی پلک می‌شود.
 • چشم‌ها مهم‌ترین عناصر زیبایی صورت هستند و بلفاروپلاستی یکی از بهترین راه‌های جوانسازی نواحی پیرامون چشم است.
 • این عمل نیازی به بستری شدن ندارد و همچنین در صورت نیاز می‌تواند با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام شود.
 • عوارض بعد از عمل معمولاً در عرض چند روز خوب می‌شوند و دوره کامل نقاهت چند هفته است.
 • به طور کلی جراحی پلک در صورتی که توسط پزشک ماهر و در مراکز معتبر انجام شود، بی خطر و کم‌عارضه است.
جراحی بلفاروپلاستی در تهران

چرا عمل زیبایی پلک ؟

با بالا رفتن سن پوست پلک‌ کشیده و چروکیده می‌شود. به آرامی خاصیت کشسانی خود را از دست خواهد داد.  به دلیل ظرافت و حساسیت این ناحیه، بیشتر و سریعتر از هر جای دیگری دچار پیری پوست و چین و چروک خواهد شد. این اتفاق همراه با ضعف ماهیچه های صورت اتفاق می دهد. وقتی  که پلک های شما پف کرده است و یا چین و چروک پیدا می کند متوجه آن می شوید. بلفاروپلاستی کاربردی، برای بهبود بینایی بیمارانی است که بینایی آنها توسط افتادگی پوست پلک فوقانی دچار مشکل شده و به عنوان یک عمل پزشکی درمانی در نظر گرفته می‌شود.

انواع جراحی پلک یا بلفاروپلاستی

1- جراحی پلک فوقانی

در بعضی افراد وجود چربی عضله و پوست اضافی در پلک فوقانی ظاهر اخمو یا خواب‌ آلود ایجاد می‌کند. در این جراحی پوست اضافی و کیسه‌ های چربی که به صورت پف‌کردگی نمایان می‌شود. توسط برش هلالی موازی چین‌های طبیعی برداشته می‌شود. و سپس برش توسط بخیه‌های قابل جذب بسته می‌شود.

2- جراحی پلک پایین

این جراحی از طریق برش در زیر مژه‌ها و به موازات چین‌های طبیعی به منظور برداشتن کیسه‌های چربی در زیر پلک که به دلیل از دست دادن شکل کششی یا تجمع چربی در زیر پلک ایجاد شده و باعث ایجاد ظاهری خسته برای فرد می‌شود. انجام می‌گردد. و همچنین در این جراحی  جراح قادر است. با انتقال پرکنندهای چربی و پوستی ناهمواری‌ها را برطرف کند.

3- جراحی از طریق ملتحمه

در افراد جوان که پوست خاصیت ارتجاعی دارد. با ایجاد برش در پشت پلک تحتانی و برداشتن کیسه‌ های چربی انجام می‌شود. با این تفاوت که در این جراحی به ایجاد برش بر روی پوست نیاز نیست.

در این فیلم انیمیشن جراحی روش و مراحل عمل پلک یا بلفاروپلاستی توضیح داده شده

Play Video about جراحی پلک یا بلفاروپلاستی در تهران

کاربردهای جراحی پلک

درمان افتادگی پوست یا شلی پوست پلک بالا که باعث ایجاد چین و چروک روی پلک می‌شود. و می‌تواند  کانتور پلک را با مشکل مواجه کند. درمان افتادگی پلک ناشی از سنگینی پوست اضافه که باعث اختلال در بینایی افراد می‌شود. برطرف کردن پف  پلک‌، رفع کردن پف و تورم زیر چشمان میشود. بر طرف کردن افتادگی پلک پایین که باعث بیشتر دیده شدن نواحی سفید چشم در زیر قرنیه می‌شود. برداشت پوست اضافی و رفع چین و چروک‌های پلک پایین است.

فواید جراحی پلک

پوست و چربی بیش از حد پلک‏ های بالا علاوه بر  پف ظاهری  که موجب سنگین شدن پلک ‏ها می ‏شود. و در بینایی افراد اختلال ایجاد می‏ کنند. با از بین بردن پوست و چربی اضافی می‏ توان دید فرد را بهبود بخشید. همچنین زیر چشم‏ ها سه بخش جداگانه وجود داد. که چربی ‏هایی که به مرور زمان باعث کاهش این چربی ‏ها و آویزان شدن این پوست می‏ گردد. برداشتن چربی اضافی زیر چشم‏ ها باعث چروک و سفت شدن پوست می‏ شود.

جراحی پلک برای چه کسانی مناسب است ؟

پف‌ مزمن پلک‌های فقانی افتادگی پوست پلک‌های بالاپف زیر چشم و چروک پلک‌های پایینافتادگی پلک‌های پایین ، همچنین باید اضافه کرد.

 این عمل معمولا بر روی افرادی که بالاتر سن  30 سال هستند انجام میشود. اما گاهی وقت ها  مشکلات ارثی افتادگی پلک و یا پف چشم باعث میشود. که افراد در سنین پایین تر هم این جراحی را انجام دهند .

در چشمهای برخی افراد شیار پلک بالا بدرستی تشکیل نشده است. به همی دلیل این افراد چشمانی شبیه به چشمان چینی ها و ژاپنی ها دارند. این افراد هم کاندیدای عمل بلفاروپلاستی هستند.

جراحی پلک برای جوانسازی پلکها در افراد مسن هم بکار میرود که یک عمل زیبایی محسوب میشود. (Blepharoplasty regurgitation)

 این جراحی برای رفع شلی بیش از اندازه ی پلک بالا و پایین چشم هم انجام میپذیرد. در این جراحی پلک ، عملکرد پلکها اصلاح میشود. به این مدل از عمل پلک هم Functional Blepharoplasty میگویند

عوارض بلفاروپلاسی یا جراحی زیبایی پلک

یکی دیگر از پرسشها  در این  زمینه  بلفاروپلاستی بسیار پرسیده می شود. عوارض عمل است که در پاسخ به این سوال میشود گفت جراحی هایی که افراد  در آن ها دخیل می باشند. همواره ممکن است. دارای اشتباهات انسانی باشد. به همین دلیل نمی توان به صورت قطعی گفت که این عمل عوارضی ندارد. ولی به صورت کلی در بیشتر موارد عوارض جانبی بعد از انجام عمل بلفاروپلاستی دیده نشده است.  و همین امر می تواند یک نکته آرام بخش برای انجام این جراحی. می باشد.

کار هایی که قبل عمل باید انجام داد.

1- ضرورت بررسی چشم قبل از عمل

بررسی وضعیت ساختمان چشم اعم از غدد اشکی، پمپ اشکی ، مجرای خروجی اشک ، غدد چربی در آن ناحیه ، حرکت چشم و عصب بینایی قبل از  جراحی از ضروریات قبل از بلفاروپلاستی است.

2- معاینه کامل بدنی

منظور آن است. که جراح پلک در این مرحله باید از وضعیت سلامتی کلی بیمار اطلاع یابد که ممکن است. لازم باشد. آزمایشات و چکاب هایی انجام شود.

3- معاینه چشم و بینایی 

پزشک چشم، بینایی و پلک بیمار را به دقت بررسی خواهد کرد.

در نهایت قبل از عمل پلک ، از زوایای مختلف پلک عکاسی می شود. زیرا این تصاویر در برنامه ریزی جراحی ، ارزیابی و… بسیار کمک کننده هستند.

اقداماتی که بیمار انجام می دهد

همانطور که گفته شد ممکن است. نیاز باشد بیمار آزمایشاتی را انجام داده و در زمان مشخص شده در اختیار پزشک قرار دهد. مصرف برخی از داروها که ممکن است. در فرایند جراحی تداخل ایجاد کند. مانند آسپیرین باید قطع شود. مصرف سیگار چند هفته قبل از جراحی باید قطع شود. بهتر است شخصی برای عمل پلک بیمار را همراهی کند.

آمادگی های قبل از عمل زیبایی پلک

ممنوعیت استفاده از انواع داروهای ضد انعقاد خون مثل آسپرین بعضی از داروها قبل از انجام عمل ممنوع نیستند. و می توانید از آن ها استفاده کنید. مثل قرص های فشار خون روز جراحی هنگام مراجعه به کلینیک برای انجام جراحی هیچ گونه آرایشی نباید روی صورت شما باشد. باید همراهی داشته باشید. تا بعد از انجام عمل شما را به منزل بازگرداند. زیرا انجام رانندگی می تواند خطر ساز باشد. و نتوانید به خوبی ببنید و رانندگی کنید.

جراحی افتادگی پلک در تهران
جراحی افتادگی پلک در تهران

جراحی چگونه است ؟

در این عمل  پلک فقانی در محل برش در چین طبیعی پلک بالا داده می شود تا قابل تشخیص نباشد. بعد قسمتی از پوست پلک برداشته  و سپس بافت های زیر پوستی و در صورت لزوم بافت های چربی با احتیاط و ظرافت خاصی خارج می شوند. عمل پلک پایین در این جراحی احتمال دارد. با برش یا بدون برش پوست انجام شود. در صورت انجام برش  خط برش درست زیر مژه ها خواهد بود.

در روش بدون برش پوست نیز برش کوچکی در سطح داخلی پلک داده  و از این طریق چربی های بیرون زده پلک پایین خارج می شوند. لازم به گفتن این موضوع است که انتخاب نوع جراحی توسط جراح و براساس شرایط بیمار و نوع اشکال پلک صورت می گردد. به کلا در روش های جدید ، تمایل بیشتر بر این است که جراحی پلک پایین بدون برش پوست انجام شود. همچنین در تکنیک های جدید به جای برداشتن چربی ، از جابه جا کردن چربی و قرار دادن آن در نقاطی که کمبود چربی دارند. مثل گودی زیر چشم ها استفاده می شود. به این ترتیب حداقل برداشت و خارج کردن بافت صورت می گیرد. عمل بلفاروپلاستی امکان دارد.  به تنهایی یا همراه با سایر روش ها مانند لیفت ابرو ، صورت یا تزریق بوتاکس انجام شود. و به چهره حالتی جوان تر و شاداب تر می بخشد. 

 جراحی پلک بدون نیاز به بیهوشی و بی حسی موضعی  انجام میگرد. کبودی و تورم در یک هفته بعد از عمل ممکن است در اطراف چشم ها رخ دهد. اغلب محل جراحی تا چند ماه بعد از جراحی از بین می رود.

جراحی بلفاروپلاستی افتادگی پلک در تهران

بعد از جراحی زیبایی پلک

بعد از جراحی  بلفاروپلاسی زمانی را در اتاق ریکاوری خواهید ماند. و شما برای احتمال بروز عوارض جانبی تحت نظر خواهند گرفت بعد از جراحی امکان دارد. که این مشکلات تا چتد ساعت وجود داشته باشد که عبارتند از

 1.  تاری دید.
 2. آبریزش چشمان.
 3.  حساسیت به نور.
 4. دید دوگانه.
 5. قرمزی در محل.
 6. برش پلک های بی حس و پف کردند.
 7. تورم و کبودی درد.

 

جراحی بلفاروپلاستی افتادگی پلک در تهرانجراحی بلفاروپلاستی افتادگی پلک در تهران
جراحی بلفاروپلاستی افتادگی پلک در تهرانجراحی بلفاروپلاستی افتادگی پلک در تهران

نتایج جراحی زیبایی پلک

 افراد زیادی از نتایج بلفاروپلاستی مانند ظاهر آرامش بخش و جوان تر و اعتماد به نفس  ابراز رضایت می کنند. برای برخی افراد ، نتایج جراحی ممکن است یک عمر طول بکشد وبرای دیگران ، افتادگی پلک ممکن است عود کند.

کبودی و تورم معمولا طی 10 تا 14 روز فروکش می کند ، که ممکن است هنگام احساس راحتی مجدد در بیرون از منزل باشد. زخم ناشی از برش های جراحی ممکن است ماه ها طول بکشد. مراقبت کنید که از پوست لطیف پلک خود در برابر آفتاب بیش از حد محافظت کنید.

سوالات متداول

با توجه به اینکه در این عمل پوست اضافه پلک برداشته می شود. در نتیجه چشم کمتر خسته می شود.  و میدان دید فرد نیز افزایش می یابد.

خیر. در برخی موارد مشکل پلک افتاده به دلیل افزایش سن نیست و دلایل وراثتی دارد. در این موارد چنانچه مشکل حاد باشد نیاز است که فرد در سن پایین عمل جراحی داشته باشد.

معمولا ورم و کبودی بعد از جراحی پلک بعد ازیک هفته برطرف می شود.

 جراحی پلک در صورتی که فرد دچار بیماری خاصی نباشد. نیازی به بیهوشی ندارد و با بی حسی موضوعی قابل انجام است.

در بیشتر موارد انجام عمل جراحی پلک تأثیری در کاهش این چین و چروک‌ها ندارد. رایج‌ترین روش درمانی برای این موضوع، تزریق بوتاکس زیبایی یا دیسپویت و زئومین است.

با این که عمل لیزیک چشم تأثیر بر عمل جراحی شما ندارد. اما بهبودی شما را به تأخیر می‌اندازد. برخی بیماران پس از انجام عمل‌های زیبایی پلک دچار خشکی چشم می‌شوند. این یک بیماری است که باعث می‌شود. رطوبت روی سطح چشم کاهش بیابد. بنابراین غده اشکی غده لاکریمال باید برای جبران این عارضه  اشک بیشتری تولید کند. چشمان شما ممکن است قرمز شده و بسوزند. استفاده از قطره‌ها یا پمادهای چشم به کاهش این علائم کمک می‌کنند.

خیه‌ها بین ۳ تا ۵ روز پس از عمل کشیده می‌شوند. و زخم‌ها و بریدگی‌ها با استفاده از چسب استریل شده پوشانده می‌شوند. این چسب‌ها باید حتماً چند روز روی زخم‌ها باشند. بیشتر بیماران قادرند یک هفته پس از انجام عمل دوباره آرایش کنند.

بیشتر بیماران پس از عمل و پس از این که اثر بیحس کننده‌ها برطرف شد. کمی احساس گزش و سوزش می‌کنند. که با استفاده از مسکن‌های خوراکی برطرف می‌شود. معمولاً شما فقط یک یا دو بار پس از انجام عمل جراحی نیاز به استفاده از این داروها دارید.

جراحی پلک ممکن است 1.5 الی 2.5 ساعت برای هر دو پلک زمان ببرد.

نتایج حاصل از بلفاروپلاستی دائمی ست و باعث می‌شود که چشمان شما همیشه جوان‌تر به نظر برسند.

به هر حال، با افزایش سن، پوست شل می‌شود و پف چشم‌ها دوباره افزایش می‌یابند. ممکن است پس از چند سال دوباره به انجام عمل‌های اصلاحی نیاز پیدا کنید.

به عمل بلفاروپلاستی لیفت پلک چشم نیز گفته می‌شود. این اصطلاح واقعاً نادرست است. پلک در این عمل لیفت داده نمی‌شود. ولی پلک بالایی بازتر می‌شود. زیرا وزن پوست و چربی اضافی از روی آن برداشته می‌شود. در این عمل ، پوست و چربی اضافی برداشته می‌شود. این عمل را می‌توان برای پلک بالا، پلک پایین یا هر دو انجام داد. در هر دو مورد شکاف‌هایی در چین و چروک‌های طبیعی پلک یا در قسمت داخلی پلک چشم ایجاد می‌شو.د که کمتر جلب توجه می‌کنند.

این مساله تا حد زیادی به تجربه جراح پلاستیکی که شما انتخاب میکنید و همچنین میزان شدت افتادگی پلک شما بستگی دارد ولی معمولا جای زخم یا بخیه بر جای نمی ماند و یا به سختی قابل مشاهده است. در صورت به جا ماندن جای عمل میتوان از لیزر درمانی برای از بین بردن آن استفاده کرد.

جراحی آسیایی پلک روشی است که برای ایجاد ایجاد فولد پلک انجام می شود در حالی که جراحی نرمال پلک برای برداشتن چربی، چین و چروک و پف پلک کاربرد دارد.

اگرچه زمان ریکاوری برای هر شخص متفاوت است، ولی معمولاً پزشک حداقل یک هفته ریکاوری توصیه می‌کند. شاید بعد از این زمان همچنان کمی کبودی و تورم وجود داشته باشد، ولی این را نیز معمولاً می‌توان با مقداری آرایش پنهان کرد.

چند عمل زیبایی دیگر را نیز می‌توان با جراحی پلک بالا تلفیق کرد. این جراحی‌ها شامل بلفاروپلاستی زیرین، لیفت ابرو، لیفت صورت، لیفت گردن، لیفت گونه، لیپوساکشن گردن و بازسازی پوست است.

هزینه جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی

هزینه جراحی پلک به عوامل گوناگونی وابسته است و نیازمند بررسی پلک می‌باشد. همچنین عوامل بسیاری در قیمت جراحی پلک نیز موثر است. عواملی چون موقعیت قرارگیری کلینیک، دستمزد جراح، هزینه های اتاق عمل، گستردگی جراحی و همچنین هزینه های جانبی چون هزینه آزمایش، دارو ویزیت های پس از عمل بر قیمت جراحی پلاستیک پلک نیز موثر است.

برای دریافت مشاوره و اطلاع از هزینه جراحی افتادگی پلک در تهران با مشاوران مرکز زیبایی سپید تماس حاصل فرمایید.

نتیجه گیری

با اینکه هر عملی محدوده ای برای اصلاح در ساختار بدن را دارد. اما تاثیرات عمل پلک بر زیبایی چهره کاملا واضح و آشکار است. هر عملی بنابر شرایط خود  زمان پایداری خاص خود را دارد. عمل بلفاروپلاستی جلوی فرایند پیری شما را نخواهد گرفت اما این عمل یکی از پایدارترین عمل های زیبایی چهره میباشد. بطوریکه تاثیرات آن براحتی از 6 تا 10 سال بر چهره ی شما باقی میماند.

جراحی افتادگی پلک در تهران

اگر شما هم احساس می کنید. افتادگی پلک و پف پلک باعث کاهش زیبایی و کوچیکتر شدن چشم هایتان شده و نیاز به عمل جراحی پلک دارید چنانچه سوال یا نظری دارید در قسمت دیدگاه ها ثبت کنید تا در اولین فرصت پاسخ گوی شما باشیم. شما نیز می توانید برای درمان مشکلات  افتادگی پلک و پف پلک از  جراح متخصص بهره مند شوید.  برای کسب اطلاعات بیشتر یا طرح سوالات خود در تمام ساعات از طریق تلگـــــرام یا واتـــساب با با ما در ارتباط باشید.

09124957450

09394957487

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

فیسبوکتویتراینستاگرامتلگرام